Dzięki tej klawiaturze już nie będziecie musieli uczyć się skrótów z Photoshopa na pamięć

Korzystanie ze skrótów klawiszowych Photoshopa jest zdolnością ułatwiającą korzystanie z programu i przyspieszającą pracę. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu firmy Sonder jest możliwe, że nie będzie już trzeba uczyć się ich na pamięć.

© Sonder / Youtube

Potrzeba korzystania z klawiatury może zależeć od własnych preferencji. Technologia dotykowa rozwija się bardzo szybko i co chwilę zaskakuje nowymi rozwiązaniami. Firma Sonder stworzyła prototyp klawiatury dedykowanej do Maców, która posiada wbudowany E-Ink w każdym klawiszu. Dla niezorientowanych, technologia E-Ink po raz pierwszy została wprowadzona w czytnikach e-booków Amazon Kindle. W dużym skrócie, pozwala na wyświetlanie monochromatycznego obrazu na specjalnej powierzchni bez potrzeby ciągłego jej podświetlania.

W przypadku stworzonej przez Sonder klawiatury oznacza to możliwości błyskawicznej zmiany znaków, które wyświetlane są na klawiszach. Pomyślcie tylko, że jesteście w stanie ustawić klawiaturę osobno pod każdy program, łącznie z odpowiednimi ikonkami. W pracy fotografa spamiętanie wszystkich skrótów Photoshopa może być problematyczne, a nie daj Adobe postanowi coś zmienić pomiędzy poszczególnymi wersjami. Myśl o możliwości widzenia przez cały czas ikonek na klawiszach, co wcześniej było możliwe dzięki różnego rodzaju nakładkom i naklejkom, wywołuje mój szczery uśmiech i zainteresowanie. Ponadto, jeżeli dałoby się po przełączeniu na np. Lightrooma, jednym klawiszem, wywołać przypisany do niego układ, tym bardziej mnie to cieszy. Oznaczałoby to niesamowitą wygodę korzystania z programów i nie tylko. Chcecie np. szybko wykorzystać jakiś znak diakrytyczny z innego języka. Raz, dwa i gotowe. Mam ogromną nadzieję, że ta technologia trafi w przyszłości, także na PC.

Rozwiązanie zastosowane w dynamicznej klawiaturze przyciągnęło uwagęApple, nie są znane niestety żadne konkretne szczegóły. Potwierdzono jedynie, że trwają rozmowy między obiema firmami. Czy Apple po prostu odkupi patent od Sonder, tudzież czy postanowi stworzyć swój własny produkt, nie wiadomo. Co więcej, nie jest powiedziane, kiedy użytkownicy Maców dostaliby takie akcesorium. Tymczasem produkt firmy Sonder dostępny jest już w przedsprzedaży w cenie 199 dolarów, a do ogólnej sprzedaży ma trafić jeszcze w 2016 roku.

Zobacz również: Sposób na naturalny wygląd portretu w Photoshopie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Aparat Ansela Adamsa trafił na aukcję internetową 4 fotografom zostało rzucone wyzwanie zrobienia zdjęć do wystawy w 24 godziny. Czy podołali temu zadaniu? 200 szklanych negatywów odnalezionych w wysiedlonym domu Nikon D5500 Cooled - chłodzona lustrzanka do astrofotografii Stylowe puszki na graty w kształcie Leiki M3 Płonąca wełna stalowa wygląda magicznie w zbliżeniach Ogromne obiekty, osadzone w różnych przestrzeniach dla pokazania ich rozmiaru ExploreCams pokazuje, jakim sprzętem najczęściej fotografujemy Zjawiskowe jezioro położone nad oceanem. Photoshop czy naturalne piękno natury? Super-rzadki ultra-szeroki kąt od Nikona dostępny na aukcji internetowej Drzewa umierają stojąc... Jak być profesjonalistą i pozostać przy tym stylowym? Kano Camera Kit - zbuduj i zaprogramuj własny aparat cyfrowy Nadchodzi "automatyczny Photoshop" - Adobe oraz UC Berkley pracują nad nowym potężnym narzędziem Zdjęcie lotnicze przypadkowej pary stało się hitem Internetu Zostań fotograficznym DJ-em z Palette Gear - analogowym kontrolerem do obróbki zdjęć Legendarna okładka albumu Nirvany „Nevermind” odtworzona 25 lat później MIOPS Mobile - całkowicie nowe spojrzenie na zdalne wyzwalanie migawki Volvo w krótkometrażowej serii "Human Made Stories" przygląda się pracy Erika Johanssona Vuze VR 3D 360 - kamerka 360° nagrywająca w 3D iOS 10 pozwoli astrofotografom na korzystanie z telefonu w absolutnej ciemności Bycie paparazzo to nie tylko bieganie za gwiazdami

Popularne w tym tygodniu:

Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Canon 300 mm f/1.8 - ten potwór naprawdę istnieje Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens Historyczne fotografie zdradzają, jak wyglądali światowi przywódcy, zanim zostali politykami Znane osoby też uwielbiają robić selfie. Oto jak wyglądały takie zdjęcia, zanim pojawiły się smartfony Photo Pod, czyli osobisty namiot dla fotografa w plenerze Google pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość fotografii mobilnej Zobaczcie, co potrafi obiektyw z ringiem Canon EF-S 35 mm f/2.8 Macro IS STM Tornado w 360 stopniach i 4K przybliży Was do potęgi natury System Canon EOS ma już 30 lat! Zobaczcie, jak przez ten czas zmieniły się aparaty tej firmy Ten film poklatkowy powstał ze zdjęć NASA i pokazuje... strukturę Marsa