Idealne kompozycje, żywe kolory i świetne pomysły - to wszystko znajdziecie na tym inspirującym profilu

Prowadzimy konta na portalach społecznościowych z kilku powodów. Oprócz autopromocji, chcemy się dzielić swoją kreatywnością i inspirować do tworzenia innych artystów. Adam Hillman jest niezwykłym estetą, który na pewno sprawi, że będziecie chcieli złapać za aparat.

© Adam Hillman / Instagram

Artysta wizualny, Adam Hillman, ma obsesję na punkcie estetyki, oczywiście rozumianej w dobry sposób. Tworzy on niesamowicie kolorowe, fotograficzne kompozycje z przedmiotów, które nas otaczają na co dzień.


Wśród jego prac znajdziemy tak zwykłe rzeczy, jak: klocki lego, pomalowany pędzel, poprzekładane kartki papieru, porozrzucane w określony sposób spinacze do papieru, a nawet jedzenie. Zdolność do zauważania zależności kolorystyczno-kompozycyjnych w otaczającym nas świecie jest u Adama czymś niezwykłym. Trzeba przyznać, że zdecydowanie weszło to na wyższy poziom, niż układanie kolorowych cukierków.

Na pierwszy rzut oka odbiorca widzi kompozycję i grę plamami barwnymi, dopiero po chwili może dostrzec to, że w tych zdjęciach nie ma wyrafinowanych strojów, ani specjalnie tworzywowych obiektów, a zwyczajne przedmioty. Na pewno stworzenie każdego dzieła wymaga czasu, pomysłu i uwolnienia zmysłu twórczego.

- Zawsze myślę o potencjalnych pomysłach, ale najlepsze zdjęcia tworzę spontanicznie – wspomina artysta – Stworzenie aranżacji zajmuje przeważnie około 2 godzin, nie licząc czasu na opracowanie pomysłu.

Jak widzicie – kreatywność tego fotografa nie zna granic. Jego uwolniony umysł na pewno stworzy jeszcze wiele cudownych dzieł z przedmiotów codziennego użytku. Więcej zdjęć Adama możecie zobaczyć na jego Instagramie.


Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Pozostałości po Związku Radzieckim niszczeją w głębokich śniegach Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C 20 historycznych zdjęć, których prawdopodobnie nie znaliście Intymne przedstawienie Mongolii w średnioformatowych kadrach Frédèrica Lagrange’a Portret telefonem? Dlaczego nie! – prezentujemy fragment projektu „i like my i” Łukasza Gawrońskiego Zwiedzanie Paryża przez pryzmat witryn sklepowych. Stolica Francji w niecodziennej odsłonie Poznaliśmy zwycięzców konkursu Wildlife Photographer of the Year 2016 Wspaniały świat z bliska, czyli finaliści Nikon’s Small World 2016. Polacy wśród wyróżnionych

Popularne w tym tygodniu:

Królewski retusz z Krakowa Izabela Urbaniak dokumentuje beztroskie chwile spędzone z dziećmi - bez smartfonów i komputera Śpiące kaszaloty spermacetowe uchwycone w otchłani morza. Fantastyczne zdjęcia pełne głębi Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie To gorsze niż śmierć. Trudna historia ofiar ataków kwasem w Wietnamie Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Diane Özdama tworzy najbardziej urocze zdjęcia szczurów, jakie widzieliśmy Od jednego opuszczonego domu w górach do drugiego. Z aparatem wielkoformatowym Fran Mart pokazał piękno szkockiej natury z bardzo bliska ”Uwięzieni” to materiał o trudach życia mieszkańców niewielkich klitek w Hongkongu Dwóch Polaków wśród zwycięzców prestiżowego konkursu Magnum Photography Awards 2017 Zdjęcia sprzed 100 lat pokazują, jak wyglądała Antarktyda przed postępującym ociepleniem klimatu