Idealne kompozycje, żywe kolory i świetne pomysły - to wszystko znajdziecie na tym inspirującym profilu

Prowadzimy konta na portalach społecznościowych z kilku powodów. Oprócz autopromocji, chcemy się dzielić swoją kreatywnością i inspirować do tworzenia innych artystów. Adam Hillman jest niezwykłym estetą, który na pewno sprawi, że będziecie chcieli złapać za aparat.

© Adam Hillman / Instagram

Artysta wizualny, Adam Hillman, ma obsesję na punkcie estetyki, oczywiście rozumianej w dobry sposób. Tworzy on niesamowicie kolorowe, fotograficzne kompozycje z przedmiotów, które nas otaczają na co dzień.


Wśród jego prac znajdziemy tak zwykłe rzeczy, jak: klocki lego, pomalowany pędzel, poprzekładane kartki papieru, porozrzucane w określony sposób spinacze do papieru, a nawet jedzenie. Zdolność do zauważania zależności kolorystyczno-kompozycyjnych w otaczającym nas świecie jest u Adama czymś niezwykłym. Trzeba przyznać, że zdecydowanie weszło to na wyższy poziom, niż układanie kolorowych cukierków.

Na pierwszy rzut oka odbiorca widzi kompozycję i grę plamami barwnymi, dopiero po chwili może dostrzec to, że w tych zdjęciach nie ma wyrafinowanych strojów, ani specjalnie tworzywowych obiektów, a zwyczajne przedmioty. Na pewno stworzenie każdego dzieła wymaga czasu, pomysłu i uwolnienia zmysłu twórczego.

- Zawsze myślę o potencjalnych pomysłach, ale najlepsze zdjęcia tworzę spontanicznie – wspomina artysta – Stworzenie aranżacji zajmuje przeważnie około 2 godzin, nie licząc czasu na opracowanie pomysłu.

Jak widzicie – kreatywność tego fotografa nie zna granic. Jego uwolniony umysł na pewno stworzy jeszcze wiele cudownych dzieł z przedmiotów codziennego użytku. Więcej zdjęć Adama możecie zobaczyć na jego Instagramie.


Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Pozostałości po Związku Radzieckim niszczeją w głębokich śniegach Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C 20 historycznych zdjęć, których prawdopodobnie nie znaliście Intymne przedstawienie Mongolii w średnioformatowych kadrach Frédèrica Lagrange’a Portret telefonem? Dlaczego nie! – prezentujemy fragment projektu „i like my i” Łukasza Gawrońskiego Zwiedzanie Paryża przez pryzmat witryn sklepowych. Stolica Francji w niecodziennej odsłonie Poznaliśmy zwycięzców konkursu Wildlife Photographer of the Year 2016 Wspaniały świat z bliska, czyli finaliści Nikon’s Small World 2016. Polacy wśród wyróżnionych Przerażona suczka odnalazła spokój u boku noworodka Dzięki tym zdjęciom ślepe kotki znalazły nowy dom Potężna siła monsunu pokazana w pięknym timelapsie Ujście Tamizy w Hadleigh Country Park, widziane przez ogromną camerę obcurę NYC Dance Project to cykl pełen niesamowitych portretów tancerzy Fotograf ryzykował własnym życiem, żeby zdobyć to ujęcie Tobias Meyer: "To właśnie człowiek wprowadza element historii do obrazu" Poznaliśmy zwycięzców konkursu It’s Amazing Out There 2016 Znamy zwycięzców czwartej edycji konkursu Portret Prawdziwy

Popularne w tym tygodniu:

Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt Polacy zdominowali konkurs Fine Art Photography Awards Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Cudowny film poklatkowy, pokazujący Drogę Mleczną został nagrany... z pokładu Boeinga 777 Kupując ”kota w worku”, trafił na tajemnicze negatywy mistrza fotografii Tomasz Margol dostrzega to, co dla innych niedostrzegalne. Oto jego tajemniczy świat Kolorowe zdjęcia z II wojny światowej rzucają nowe światło na historię świata Magdalena Wasiczek i jej bajeczny, bokehowy świat mikroprzestrzeni Mark Mawson zamienia ciecze w piękne kolorowe kwiaty Bruno Roseti odwiedził i sfotografował fascynujące życie plemienia Luo Jurorzy wybrali zwycięzców LensCulture Portrait Awards 2017. Zobacz najlepsze portrety