Idealne kompozycje, żywe kolory i świetne pomysły - to wszystko znajdziecie na tym inspirującym profilu

Prowadzimy konta na portalach społecznościowych z kilku powodów. Oprócz autopromocji, chcemy się dzielić swoją kreatywnością i inspirować do tworzenia innych artystów. Adam Hillman jest niezwykłym estetą, który na pewno sprawi, że będziecie chcieli złapać za aparat.

© Adam Hillman / Instagram

Artysta wizualny, Adam Hillman, ma obsesję na punkcie estetyki, oczywiście rozumianej w dobry sposób. Tworzy on niesamowicie kolorowe, fotograficzne kompozycje z przedmiotów, które nas otaczają na co dzień.


Wśród jego prac znajdziemy tak zwykłe rzeczy, jak: klocki lego, pomalowany pędzel, poprzekładane kartki papieru, porozrzucane w określony sposób spinacze do papieru, a nawet jedzenie. Zdolność do zauważania zależności kolorystyczno-kompozycyjnych w otaczającym nas świecie jest u Adama czymś niezwykłym. Trzeba przyznać, że zdecydowanie weszło to na wyższy poziom, niż układanie kolorowych cukierków.

Na pierwszy rzut oka odbiorca widzi kompozycję i grę plamami barwnymi, dopiero po chwili może dostrzec to, że w tych zdjęciach nie ma wyrafinowanych strojów, ani specjalnie tworzywowych obiektów, a zwyczajne przedmioty. Na pewno stworzenie każdego dzieła wymaga czasu, pomysłu i uwolnienia zmysłu twórczego.

- Zawsze myślę o potencjalnych pomysłach, ale najlepsze zdjęcia tworzę spontanicznie – wspomina artysta – Stworzenie aranżacji zajmuje przeważnie około 2 godzin, nie licząc czasu na opracowanie pomysłu.

Jak widzicie – kreatywność tego fotografa nie zna granic. Jego uwolniony umysł na pewno stworzy jeszcze wiele cudownych dzieł z przedmiotów codziennego użytku. Więcej zdjęć Adama możecie zobaczyć na jego Instagramie.


Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C 20 historycznych zdjęć, których prawdopodobnie nie znaliście Intymne przedstawienie Mongolii w średnioformatowych kadrach Frédèrica Lagrange’a Portret telefonem? Dlaczego nie! – prezentujemy fragment projektu „i like my i” Łukasza Gawrońskiego Zwiedzanie Paryża przez pryzmat witryn sklepowych. Stolica Francji w niecodziennej odsłonie Poznaliśmy zwycięzców konkursu Wildlife Photographer of the Year 2016 Wspaniały świat z bliska, czyli finaliści Nikon’s Small World 2016. Polacy wśród wyróżnionych Przerażona suczka odnalazła spokój u boku noworodka Dzięki tym zdjęciom ślepe kotki znalazły nowy dom Potężna siła monsunu pokazana w pięknym timelapsie Ujście Tamizy w Hadleigh Country Park, widziane przez ogromną camerę obcurę NYC Dance Project to cykl pełen niesamowitych portretów tancerzy Fotograf ryzykował własnym życiem, żeby zdobyć to ujęcie Tobias Meyer: "To właśnie człowiek wprowadza element historii do obrazu" Poznaliśmy zwycięzców konkursu It’s Amazing Out There 2016 Znamy zwycięzców czwartej edycji konkursu Portret Prawdziwy Minimalizm rodem z Mauritiusa w portretach Karen Pang Jesienne portrety psów autorstwa Anne Geier rozjaśnią ponure dni Dzięki temu fotografowi dinozaury zwiedzają świat Poznajcie Mieps – uroczą świnkę morską, która jest urodzoną modelką Oniryczne podwodne portrety autorstwa Morgana Halasa Eric Raeber wywrócił świat do góry nogami w swoim podwodnym projekcie „The Underside” Polacy zdominowali konkurs International Photography Awards 2016 Finalistka Magnum Photography Awards 2016 prezentuje rozszerzony projekt „Dreams”

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Tafla lodu na Bajkale to kopalnia fotograficznych okazji dla śmiałków Student zrobił poruszającą do łez reklamę Adidasa. Firma ją zignorowała, ale pokochali ją ludzie Intymne podejście do portretowania kobiet w twórczości Stanisława Surmana Sesja stroju kąpielowego i 61-letnia modelka? Powstały szczere, naturalne i piękne zdjęcia Żona kupiła mężowi aparat, by fotografował ich dzieci. Efekt przerósł jej oczekiwania Czy uwierzycie, że te niesamowite zdjęcia w stylu renesansowych mistrzów, powstały zupełnym przypadkiem? Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Artur Rogalski – fotograf, którego nie zatrzyma nic w podróży do świata kreatywności Minimalistyczne krajobrazy Magdy Chudzik na zimne dni Urocze zdjęcia Natalii Żyłowskiej, które pomogły w leczeniu chorego psa Najlepszy czarno-biały burzowy film poklatkowy 4K, jaki widzieliśmy