Konsola Loupedeck pozwoli ci poczuć się jak fotograficzny DJ

Szybka i sprawna obsługa Lightrooma to umiejętność, której opanowanie wymaga czasu i cierpliwości. Firma Loupedeck stworzyła kontroler zastępujący klasyczną pracę za pomocą klawiatury i myszki.

© Loupedeck / Indiegogo

Konsola Loupedeck to narzędzie skonstruowane z myślą o pracy w Adobe Lightroom bez używania klawiatury i myszy. Lightroomowi puryści złapią się za głowę, ale dajmy szansę temu wynalazkowi. Na pierwszy rzut oka Loupedeck wygląda, jak skrzyżowanie niewielkiej klawiatury z didżejską konsolą.

Mnóstwo pokręteł i guzików odpowiednio podpisanych, które zostały przyporządkowane określonym funkcjom programu. Całość wygląda bardzo wygodnie i ergonomicznie. Duże wrażenie robi ilość opcji, jakie udało się umieścić na powierzchni panelu o wymiarach 15 x 40 cm. Ponadto — po wciśnięciu danego pokrętła lub przycisku, resetujemy ustawienia danej opcji do ustawień domyślnych. Wzornictwo uzupełnia matowe wykończenie w kolorze czarnym.

Budowa urządzenia fundowana jest poprzez kampanię w serwisie Indiegogo, gdzie udało się już zebrać wymaganą kwotę. Do końca trwania kampanii koszt Loupedecka wynosi 229 euro (249 dolarów). Gdy produkt trafi do sprzedaży, cena podskoczy do 369 euro (399 dolarów). Narzędzie prezentuje się wyśmienicie — jest nieduże i dokładnie zaprojektowane. Warto nadmienić, że pracowali nad nim specjaliści odpowiadający za stworzenie kliku modeli Nokii i Microsoft Lumii. Jednak czy zaskarbi sobie grono fanów, a może pozostanie tylko drogim gadżetem?

Trudno powiedzieć czy fotografowie porzucą swoje przyzwyczajenia i przeskoczą na używania konsoli. Dla kogoś, kto robi kilka, kilkanaście zdjęć podczas sesji i nie odczuwa presji czasu, prawdopodobnie wystarczy tradycyjne podejście. Natomiast w przypadku masowego obrabiania dużej ilości obrazów w pośpiechu, Loupedeck może się sprawdzić doskonale. Wysłanie pierwszych sztuk do osób wspierających projekt na Indiegogo zaplanowano na czerwiec 2017, w oficjalnej sprzedaży urządzenie pojawi się w okolicy września 2017.

Zobacz również: Zrób własny podkład do zdjęć kulinarnych

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy 48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Te zdjęcia przypominają, dlaczego męska moda lat 70. powinna zostać zapomniana Było zdjęcie ziemniaka za milion euro, jest i ziemniaczany aparat Wspaniały bokeh i radziecki obiektyw za 40 dolarów – co tu może się nie udać? Złoty DJI Phantom 4 do kupienia za 20 tysięcy funtów Zdjęcie królika w okularach przeciwsłonecznych rozpoczęło photoshopową bitwę narodów Ta opaska makro na smartfona pozwoli Wam fotografować zawsze, kiedy będziecie chcieli Chronos 1.4C - ponad 21 tys. kl./s w kamerze za 2500 dolarów Pasja i niebezpieczeństwo - praca fotografa wojennego z pierwszej ręki Szokująca kampania, pokazująca nastoletnich chłopców w ciąży Dron z panelem LED 1000W daje imponujące świetlne efekty Aparat Ansela Adamsa trafił na aukcję internetową Dzięki tej klawiaturze już nie będziecie musieli uczyć się skrótów z Photoshopa na pamięć 4 fotografom zostało rzucone wyzwanie zrobienia zdjęć do wystawy w 24 godziny. Czy podołali temu zadaniu? 200 szklanych negatywów odnalezionych w wysiedlonym domu Nikon D5500 Cooled - chłodzona lustrzanka do astrofotografii Stylowe puszki na graty w kształcie Leiki M3 Płonąca wełna stalowa wygląda magicznie w zbliżeniach Ogromne obiekty, osadzone w różnych przestrzeniach dla pokazania ich rozmiaru ExploreCams pokazuje, jakim sprzętem najczęściej fotografujemy Zjawiskowe jezioro położone nad oceanem. Photoshop czy naturalne piękno natury? Super-rzadki ultra-szeroki kąt od Nikona dostępny na aukcji internetowej

Popularne w tym tygodniu:

Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Canon 300 mm f/1.8 - ten potwór naprawdę istnieje Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens Historyczne fotografie zdradzają, jak wyglądali światowi przywódcy, zanim zostali politykami Znane osoby też uwielbiają robić selfie. Oto jak wyglądały takie zdjęcia, zanim pojawiły się smartfony Photo Pod, czyli osobisty namiot dla fotografa w plenerze Google pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość fotografii mobilnej Zobaczcie, co potrafi obiektyw z ringiem Canon EF-S 35 mm f/2.8 Macro IS STM Tornado w 360 stopniach i 4K przybliży Was do potęgi natury System Canon EOS ma już 30 lat! Zobaczcie, jak przez ten czas zmieniły się aparaty tej firmy Ten film poklatkowy powstał ze zdjęć NASA i pokazuje... strukturę Marsa