500px Business, czyli zdjęcia na żądanie. Nowa możliwość do zarabiania na fotografii

Za pomocą udostępnionej publicznie opcji Bussines w serwisie 500px, możecie zamówić sobie profesjonalne zdjęcia na życzenie z prawie każdego miejsca na świecie.

Serwis 500px jest jednym z wielu, na którym można umieszczać swoje zdjęcia, które następnie, opatrzone odpowiednią licencją, mogą zostać zakupione przez innych użytkowników. Serwis oferuje abonament oraz możliwość korzystania za darmo z ograniczeniem do 20 zdjęć tygodniowo. W tym miesiącu do dyspozycji wszystkich użytkowników została oddana nowa forma - 500px Business.

Usługa została wprowadzona we wrześniu 2015 roku, lecz tylko dla wybranego grona użytkowników. Teraz została udostępniona publicznie i jest czymś w rodzaju zdjęć na żądanie. Nie jest to nic odkrywczego — ostatnio pisaliśmy o serwisie Snappr, a np. w Australii istnieje portal GownTown, który oferuje wynajęcie profesjonalnego fotografa na uroczystość zakończenia szkoły.

Jak to działa w praktyce? Klient ma możliwość stworzenia formularza zlecenia, w którym określa wszystkie szczegóły pożądanych przez niego zdjęć, lokalizację, temat fotografii, przedział czasowy, kiedy zdjęcie ma być wykonane, deadline itd. Następnie zlecenie wysyłane jest do fotografów. Gdy zrealizują zlecenie, wgrywają swoje zdjęcia do serwisu, które, jeśli klient sobie tego życzy, mogą zostać sprzedane mu na wyłączność. Usługa ta ma zapewnić klientom pożądaną przez nich skalę przedsięwzięcia, jeśli np. zechcą mieć w jednym projekcie zdjęcia z Sydney i Los Angeles zrobione w tym samym przedziale czasu. Ponadto zdjęcia, które zyskują najwięcej ofert zakupu, pozostają w obiegu, natomiast mało popularne są w końcu usuwane.

Na papierze wszystko wygląda super, ale wątpię czy jest tak pięknie za każdym razem i że zawsze zdjęcia pasują do zlecenia. Bardzo dużą zaletą 500px jest wielkość społeczności portalu. Serwis podaje liczbę około 8 milinów fotografów rozsianych po cały świecie, co zapewnia dużą różnorodność prac. Niestety, usługa biznesowa przychodzi z konkretną ceną. Aby skorzystać ze zdjęć na żądanie w 500px Business, trzeba wyłożyć 3000 dolarów miesięcznie lub więcej, w zależności od skali projektu.

Zobacz również: Zadnia, których fotografowie nie znoszą

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy 48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Te zdjęcia przypominają, dlaczego męska moda lat 70. powinna zostać zapomniana Oto animowana historia aparatów – od początku XX wieku do dziś Aparaty bez obiektywów - Hitachi już pracuje nad taką technologią AirSelfie to malutki, kieszonkowy dron, dzięki któremu poznacie nową perspektywę robienia selfie Czy zgadniecie, co to za rzeczy, po ich zdjęciach makro? Podstawy fotografii według marynarki wojennej USA z 1948 roku Nowy algorytm Adobe pozwoli podmienić niebo jednym kliknięciem Czy można wodą przeciąć aparat na pół? Zobaczcie sami Canon EOS 6D Mark II - wszystko, co do tej pory wiemy o nowej lustrzance Aplikacja Filmborn zamieni zdjęcia z iPhone'a na analogowe perełki Ten Husky utknął na palmie. Komiczne zdjęcie rozpoczęło photoshopową bitwę Steve Burton przywraca człowieczeństwo byłym członkom gangów, usuwając ich tatuaże Konsola Loupedeck pozwoli ci poczuć się jak fotograficzny DJ Właśnie ruszyła promocja "Zima z Tamronem" Było zdjęcie ziemniaka za milion euro, jest i ziemniaczany aparat Wspaniały bokeh i radziecki obiektyw za 40 dolarów – co tu może się nie udać? Złoty DJI Phantom 4 do kupienia za 20 tysięcy funtów Zdjęcie królika w okularach przeciwsłonecznych rozpoczęło photoshopową bitwę narodów Ta opaska makro na smartfona pozwoli Wam fotografować zawsze, kiedy będziecie chcieli Chronos 1.4C - ponad 21 tys. kl./s w kamerze za 2500 dolarów Pasja i niebezpieczeństwo - praca fotografa wojennego z pierwszej ręki

Popularne w tym tygodniu:

Co się dzieje, gdy para postanawia nie zatrudniać profesjonalnego fotografa ślubnego Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Nubrella - składana parasolka dla fotografów. Czy to ma sens? Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens Zawsze patrz, gdzie zostawiasz aparat, bo może to się skończyć naprawdę źle Znane osoby też uwielbiają robić selfie. Oto jak wyglądały takie zdjęcia, zanim pojawiły się smartfony Photo Pod, czyli osobisty namiot dla fotografa w plenerze Zobaczcie, co potrafi obiektyw z ringiem Canon EF-S 35 mm f/2.8 Macro IS STM Tornado w 360 stopniach i 4K przybliży Was do potęgi natury Co się stanie, kiedy piorun uderzy w drona? BatchPhoto Espresso – wgraj zdjęcie i obrób je online