Zwróciłeś swojego drona GoPro Karma? Dostaniesz darmową kamerkę GoPro Hero 5

GoPro dba o swój wizerunek i za zwrot wadliwego drona Karma rozdaje kamerki GoPro Hero 5.

GoPro Karma

GoPro Karma

Od GoPro tak naprawdę zaczęły się kamerki sportowe. To właśnie oglądając filmiki z tych kamerek, mogliśmy po raz pierwszy obserwować wyczyny, których nikt wcześniej nie sfilmował. Firma rozwijała się bardzo szybko, co i rusz wypuszczając nowe kamerki z jeszcze lepszą jakością zdjęć i filmów. Filmiki promujące kolejne modele zapierały dech w piersiach.

Jednak od jakiegoś czasu GoPro ma kłopoty, a receptą na nie miał być zaprezentowany niedawno dron ze składanymi ramionami Karma. Zapowiadało się bardzo dobrze. Pierwsze filmiki i recenzje były pozytywne. Jednak po hucznej premierze GoPro musiało wycofać Karmę ze sprzedaży, ponieważ traci zasilanie podczas lotu. 2500 sztuk musi wrócić do producenta.

GoPro stara się poprawić swój wizerunek dając użytkownikom w USA, którzy kupili Karmę, pewien rodzaj rekompensaty w postaci darmowej kamerki GoPro HERO5 Black. Oczywiście pod warunkiem, że zwrócą drona z akcesoriami. Poza uszczęśliwieniem niezadowolonych klientów ten krok pozwoli na szybkie zebranie wadliwych dronów z rynku i ich naprawę poważną diagnostykę. Producent planuje rozpoczęcie dostaw Karmy, jak tylko problem zostanie rozwiązany.

Czy to wystarczy, żeby wyciągnąć firmę z zapaści finansowej, ciężko powiedzieć, ale szkoda by było, żeby pionier kamerek sportowych wypadł z rynku. W najgorszym przypadku dojdzie do przejęcia, pytanie tylko czy nie zmieni się wtedy filozofia firmy?

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Manfrotto Windsor to nowa, elegancka linia toreb fotograficznych Nadchodzi jasna portretówka Canona ze stabilizacją Kup Instaxa, leć do Oslo – ruszył świąteczny konkurs Fujifilm MiNT SLR670-S Noir to prawdziwa gratka dla miłośników polaroidów PhotoScan to nowa aplikacja Google, która sprawia, że cyfryzacja odbitek jest dziecinnie prosta Nowy rekord na aukcji sztuki. Zdjęcie Witkacego sprzedane za 170 tysięcy złotych Apple wydaje pamiątkowy album, pokazujący historię 20 lat ewolucji wzornictwa Seagate Backup Plus Portable 5TB - największy mały dysk na świecie Nowa linia plecaków T.A.N. od firmy Mountainsmith Co zrobić, kiedy ktoś śledzi Cię, śledzi i odtwarza każde zdjęcie, jakie zrobisz? Affinity dostępne w wersji beta na Windowsa - oto najważniejsze funkcje programu Dzięki tej aplikacji nauczycie się fotografowania, siedząc wygodnie w fotelu Dzięki aktualizacji Lightroom na Androida obsługuje pliki RAW. Ulepszono również Photoshop Express dla iOS Rusza zbiórka pieniędzy na wyjątkowy album „nowe horyzonty – off the screen" Adobe Photoshop Fix i Photoshop Mix - aplikacje fotograficzne nareszcie w wersji na Androida Magic Lantern dla Canona EOS 5D Mark IV już niedługo Zapamiętajcie: tak nie sprzedajemy papieru fotograficznego Ulepszony filtr „Face-aware Liquify” w Adobe Photoshop CC 2017 stał się jeszcze potężniejszym narzędziem Fotoreporter codziennej gazety kontra fotograf agencyjny - trochę o tym, jak prasa wciąż oszczędza na zawodowcach Pierwszy odcinek Top Photographer za nami. Świetny pomysł czy wielki niewypał? Sony znów notuje niższą sprzedaż aparatów. Co przyniesie ten spadek? Olympus OM-D E-M1 Mark II w sprzedaży od grudnia 2016. Znamy polską cenę

Popularne w tym tygodniu:

Zenit powraca i planuje pełnoklatkowego bezlusterkowca! Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie Fotografia nośnikiem historii. Rozmowa z Jakubem Szymczukiem i Jakubem Kuzą