RNI Colibri na iOSa, nada waszym zdjęciom estetyki slajdów

Bardzo często zasada działania mobilnych aplikacji do przerabiania zdjęć na estetykę retro sprowadza się tylko do nałożenia filtra. Zdarzają się jednak programy, których funkcjonalność idzie o krok dalej. Dobrym przykładem jest RNI Colibri.

Colibri to już trzecia aplikacja londyńskiej firmy RNI czyli Realy Nice Images. Wcześniejsze programy to RNI Films i RNI Flashback. W obu przerabiamy zdjęcia tak, aby wyglądały jak zrobione na tradycyjnych negatywach. Teraz dostajemy kolejny osobny program, zamiast aktualizacji, który ma łączyć największe zalety dwóch poprzednich programów firmy RNI.

Cel, jaki przyświecał programistom, to stworzenie narzędzia, którego obsługa ma być szybka przy mniejszej ingerencji suwaczkami. Hasło promocyjne brzmi: "więcej koloru, mniej edytowania". Colibri wydobywa kolory i przejścia tonalne, aby zbliżyć końcowy efekt do wyglądu slajdów, czyli popularnego pod koniec XX wieku procesu pozytywowego.

Jak wspominałem, aplikacja nie działa tylko na zasadzie nałożenia filtru. Producenci zadbali o bardziej szczegółowe i dopasowane wydobycie barw. W pewnym sensie zawęzili sposób działania Colibri w stosunku do Flashback. Aplikacja została "nauczona" estetyki, dzięki skanom slajdów wysokiej. Patrząc na przerobione przez Colibri zdjęcia, trzeba przyznać, że efekty idą w bardzo dobrą stronę i rzeczywiście przypominają kolory ze slajdów.

RNI Colibri dostępne jest do kupienia na Apple App Store za 1 dolara, w wersji zarówno na iPhone'a jak i iPada. Za Flashback zapłacimy 4 dolary, a RNI Films zostało udostępnione bezpłatnie. Za tak niewielką kwotę, myślę, że Colibri jest warte wypróbowania.

Zobacz również: Prosty efekt retro w Adobe Photoshop

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji VLC i wideo 360? Tego się nie spodziewaliśmy Zmarł David Hamilton - kontrowersyjny brytyjski fotograf znany z fotografii nagich dziewcząt Pixelmator, czyli alternatywa dla Photoshopa, przeceniony o połowę Jak Sony A99 II radzi sobie w ciemnościach? Pierwsze testy już w Sieci Film Objektiv to raj dla miłośników fotografii tradycyjnej Filmy na żywo oraz znikające zdjęcia i prywatne filmy to nowe funkcjonalności Instagrama Zwróciłeś swojego drona GoPro Karma? Dostaniesz darmową kamerkę GoPro Hero 5 Manfrotto Windsor to nowa, elegancka linia toreb fotograficznych Nadchodzi jasna portretówka Canona ze stabilizacją Kup Instaxa, leć do Oslo – ruszył świąteczny konkurs Fujifilm MiNT SLR670-S Noir to prawdziwa gratka dla miłośników polaroidów PhotoScan to nowa aplikacja Google, która sprawia, że cyfryzacja odbitek jest dziecinnie prosta Nowy rekord na aukcji sztuki. Zdjęcie Witkacego sprzedane za 170 tysięcy złotych Apple wydaje pamiątkowy album, pokazujący historię 20 lat ewolucji wzornictwa Seagate Backup Plus Portable 5TB - największy mały dysk na świecie Nowa linia plecaków T.A.N. od firmy Mountainsmith Co zrobić, kiedy ktoś śledzi Cię, śledzi i odtwarza każde zdjęcie, jakie zrobisz? Affinity dostępne w wersji beta na Windowsa - oto najważniejsze funkcje programu Dzięki tej aplikacji nauczycie się fotografowania, siedząc wygodnie w fotelu Dzięki aktualizacji Lightroom na Androida obsługuje pliki RAW. Ulepszono również Photoshop Express dla iOS Rusza zbiórka pieniędzy na wyjątkowy album „nowe horyzonty – off the screen" Adobe Photoshop Fix i Photoshop Mix - aplikacje fotograficzne nareszcie w wersji na Androida

Popularne w tym tygodniu:

Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Zostań fotoedytorem serwisów Grupy Wirtualna Polska Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej VSCO Mobile Presets 01 (MP1) - 58 mobilnych filtrów symulujących analogowy efekt Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii