Oto jak sprawdza się Nikon D500 w szybkostrzelnej akcji

Firma Nikon połączyła siły z fotografem sportowym, Tomem Milesem oraz światowej klasy zawodnikiem sztuk walki – Tomem „Fire Kidem” Duquesnoyem. Efekt tej współpracy pokazuje możliwości Nikona D500 – profesjonalnego aparatu reporterskiego z matrycą APS-C.

© Tom Miles / www.tmphoto.co.uk

Najnowsza kampania reklamowa aparatu Nikon D500, o nazwie #MomentOfImpact, opiera się na szybkiej fotografii sportowej, w której zawodnik wyprowadza serię zabójczych ciosów w kierunku… arbuza, ciast oraz dyń. Zobaczcie na własne oczy, jak świetnie sprawuje się D500 w akcji.

Celem stworzenia tej kampanii było pokazanie możliwości nowego korpusu reporterskiego z matrycą APS-C. Twórcy chcieli skoncentrować się na natychmiastowym przetwarzaniu obrazów oraz zdolności aparatu do pracy w kiepskich warunkach oświetleniowych. Tom Miles zdradza, że jego zadaniem było pokazanie, jak szybki i potężny jest tryb seryjny D500. Pomógł mu w tym mistrz sztuk walk Tom „Fire Kid” Duquesnoy.

Miles tłumaczy, że decyzja dotycząca fotografowania w pomieszczeniu zapadła ze względu na kwestię kontrolowania oświetlenia oraz potrzebę włączenia trybu seryjnego równego 10 kl./s przy krótkim czasie naświetlania. Scena była oświetlona 11 fleszami reporterskimi Nikona – SB5000, SB900, SB800 oraz SB80DX. Lampy były wyzwalane w trybie SU-4.

Ekipa była wyposażona w dość pokaźne zapasy ciast, arbuzów i dyń, jednak okazało się, że większość zdjęć wyszła za pierwszym razem. Dodatkowo w zanadrzu były przygotowane jajka, kartony z sokiem, bloki lodu oraz 20-kilowy worek mąki, który nie wytrzymał uderzeń Fire Kida. Brzmi jak niezły bałagan!

Więcej o tym niesamowitym teście przeczytacie na blogu Nikona.

Zobacz również: Wideotest Nikona D4

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Nowozelandzka mroźna zima zaowocowała spektakularnymi zdjęciami nocnego nieba Pozostałości po Związku Radzieckim niszczeją w głębokich śniegach Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C 20 historycznych zdjęć, których prawdopodobnie nie znaliście Wyłoniono zwycięzców konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2016. Nie przestaniesz się śmiać oglądające te zdjęcia Jozef Macutek ma dopiero 16 lat i tworzy niesamowite zdjęcia krajobrazowe Prezentujemy najlepsze zdjęcia architektury, wyłonione w konkursie Arcaid 2016 Timelapsy Google Earth zostały zaktualizowane setkami tysięcy megabajtów danych Dla Lloyda Meudella fale są jak szczyty morskich gór Kalendarz Pirelli 2017 ze zdjęciami Petera Lindbergha został zaprezentowany w Paryżu Przepiękne chmury i górskie widoki w krajobrazach Chin autorstwa Kyon.J

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego