TIME wyjaśnia: Rogi Trumpa na okładce magazynu to zupełny przypadek

Donald Trump, amerykański prezydent-elekt, został wybrany przez magazyn na Człowieka Roku. Po zobaczeniu okładki ludzie od razu zaczęli zwracać uwagę na rogi, które tworzą się nad jego głową z litery „M”.

Na Twitterze rozgorzała dyskusja dotycząca doprawienia rogów (i to dosłownie!) nowo wygranemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Magazyn Time nie mógł zostać bez odpowiedzi. Redakcja wyjaśnia, że „rogi” miało wiele osób już przed Donaldem Trumpem, niektórzy co najmniej 2 razy.

Kontrowersje wokół napisu „TIME” na górze wydania były omawiane wielokrotnie. Ze względu na stylistykę okładek i wykorzystywaną czcionkę dzieje się tak dość często. Władze magazynu zapewniają jednak, że wszelkiego rodzaju „nietoperze skrzydła” oraz „rogi” są wynikiem czystego przypadku.

Na Facebooku magazynu pojawił się post zawierający link do specjalnego artykułu, gdzie pokazane jest 35 okładek, na których wszyscy mają doprawione rogi. Wierzycie w takie zbiegi okoliczności, patrząc na osoby, którym zostały one dorobione?

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Myślę, że nie ma co się zagłębiać w kwestię tego, kto ma, a kto nie ma rogów. Faktycznie, ze względu na napis „TIME” wiele osób doczekało się świadomej lub nieświadomej manipulacji swoim wizerunkiem. Interesujące jest to, że przeważnie są to światowi przywódcy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Poznajcie historię "Śniadania na szczycie drapacza chmur" - jednego z najbardziej znanych zdjęć na świecie Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Te zdjęcia przypominają, dlaczego męska moda lat 70. powinna zostać zapomniana Animator Simon Roberts stworzył Photography Mapped - interaktywne narzędzie do nauki fotografii Interesujący patent Canona. Po co mu zakrzywiona matryca? Oto jak rosyjska ciężarówka zyskała nowe życie dzięki fotografii Najsłynniejsze zdjęcie Muhammada Alego trafiło na aukcję PogoCam to najmniejsza na świecie kamerka przeczepiana do okularów Oto jak Jason Bell wykorzystuje Phase One XF 100MP w sesji dla brytyjskiego Vogue Profesjonalne nagrywanie w zwolnionym tempie trafi pod strzechy dzięki kamerce Chronos 1.4 Zbieranie 10 tys. plastikowych butelek, czyli nietypowa sejsa Benjamina Von Wonga Paski do aparatów firmy Stroppa to stylowe akcesorium dla wymagających Żabka, która wygląda jak Księżniczka Leia, rozpoczęła przezabawną phototoshopową bitwę Te zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w innym świetle Niesamowite zdjęcie „białej tęczy” Melvina Nicholsona staje się hitem Internetu Parka odtwarza sceny ze znanych filmów… ze swoimi kotami Najstarszy aparat dalmierzowy Nikon One sprzedany za 380 tysięcy euro Fotografowanie rowerzysty z błyskiem na... dronie Sir Elton John jest posiadaczem najwspanialszej prywatnej kolekcji fotografii na świecie 500px Business, czyli zdjęcia na żądanie. Nowa możliwość do zarabiania na fotografii Fotograf przygotował się do wykonania zdjęcia Superksiężyca aż 4 lata. Teraz fotografią zainteresowała się NASA Oto animowana historia aparatów – od początku XX wieku do dziś Aparaty bez obiektywów - Hitachi już pracuje nad taką technologią

Popularne w tym tygodniu:

Canon wypuszcza nową kolekcję ubrań specjalnie dla entuzjastów fotografii 48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Zaplanuj fotograficzną wyprawę z PhotoPills. Teraz także na Androidzie Czy Sony przestanie sprzedawać matryce innym firmom fotograficznym? Sony Digital Filter, czyli zaawansowany filtr ND i HDR w formie aplikacji do aparatów Jak w praktyce radzi sobie Sigma USB Dock z back i front focusem? Holga 120N: zmartwychwstanie