Cukierki M&M's tworzą majestatyczne strumienie koloru

Od dawna wiemy, że M&M'sy rozpuszczają się w ustach, a nie w dłoni. Definitywnie zrobią to w wodzie. Yan Liang, producent należący do grupy Beauty of Science, dojrzał w procesie rozpuszczania cukierków coś niesamowitego i postanowił się tym podzielić.

Kolorowe cukierki M&M's są jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek słodyczy na świecie. Znane są nie tylko ze swojego unikalnego smaku, ale także z humorystycznych reklam z dwoma antropomorficznymi cukierkami. Slogan marketingowy "M&M's rozpuszcza się w ustach, a nie w dłoni", stał się bardzo popularnym tekstem, powtarzanym wszędzie od szkolnych korytarzy po zakłady pracy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wyglądające jak guziczki cukierki istnieją od 1941 roku i sprzedawane są w ponad 100 krajach.

Yan Liang nie jest pierwszą osobą w Internecie, która wrzuciła M&M'sy do szalki Petriego, wypełnionej wodą i wycelowała w nią kamerę. Różnego rodzaju przykłady przewijają się w mediach społecznościowych. Jak się okazuje — patrzenie na rozpuszczające się w wodzie M&M'sy jest popularnym eksperymentem wśród amerykańskich dzieci.

Skorupki zrobione są z odpowiedniej mieszanki cukru i syropu kukurydzianego, dobrze rozpuszczają się w wodzie, a w trakcie tego procesu kolory nie mieszają się. Skorupki nie są zrobione z kruszonych żuków, jak twierdzą internetowe legendy.

Dzięki technologii 4K, odpowiedniemu przybliżeniu i wszelkim innym dobrodziejstwom profesjonalnego bezlusterkowca, Sony A7R II nagrał timelapse rozpuszczania kolejnych cukierków w wodzie. M&M'sy w szalce na czarnym tle, w chwilę po kontakcie z wodą, wypuszczają fale koloru we wszystkich kierunkach. Efekt, który w normalnej skali także wygląda interesująco, w makro osiąga całkowicie nowy wymiar.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Widzimy coś na kształt pojedynczych strumieni koloru z impetem wydobywające się z cukierka. Na koniec powstaje obraz przypominający siatkówkę oka albo odległą mgławicę. Eksperyment nie kończy się na pojedynczych M&M'sach, jednak osobiście najbardziej podoba mi się, kiedy widzimy jednego cukierka w szalce.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Od pupili do dzikich zwierząt. Iza Łysoń fotografuje piękną lisicę, a jej zdjęcia podbijają internet Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Nowozelandzka mroźna zima zaowocowała spektakularnymi zdjęciami nocnego nieba Pozostałości po Związku Radzieckim niszczeją w głębokich śniegach Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C „Małe dzieci i ich wielkie psy” to projekt, który rozgrzeje Wasze serca 20 historycznych zdjęć, których prawdopodobnie nie znaliście

Popularne w tym tygodniu:

Królewski retusz z Krakowa Izabela Urbaniak dokumentuje beztroskie chwile spędzone z dziećmi - bez smartfonów i komputera Śpiące kaszaloty spermacetowe uchwycone w otchłani morza. Fantastyczne zdjęcia pełne głębi Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie To gorsze niż śmierć. Trudna historia ofiar ataków kwasem w Wietnamie Diane Özdamar tworzy najbardziej urocze zdjęcia szczurów, jakie widzieliśmy Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Od jednego opuszczonego domu w górach do drugiego. Z aparatem wielkoformatowym Fran Mart pokazał piękno szkockiej natury z bardzo bliska Lisy wcale nie są takie szczwane, jak mogłoby się wydawać. Ich wrażliwość pokazuje Roeselien Raimond ”Uwięzieni” to materiał o trudach życia mieszkańców niewielkich klitek w Hongkongu Zdjęcia sprzed 100 lat pokazują, jak wyglądała Antarktyda przed postępującym ociepleniem klimatu