Cyfrowe nagrobki na Instagramie. Trwają prace nad kontami upamiętniającymi

Cyfrowe nagrobki na Instagramie. Trwają prace nad kontami upamiętniającymi

Cyfrowe nagrobki na Instagramie. Trwają prace nad kontami upamiętniającymi
Marcin Watemborski
24.04.2020 07:55, aktualizacja: 26.07.2022 14:55

Konta upamiętniające są odpowiedzią Instagrama na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Podobnie jak na Facebooku, konta zmarłych osób będą odpowiednio oznaczone i zablokowane.

Jane Manchun Wong zauważyła, że Instagram testuje nową funkcjonalność – konta upamiętniające. Taka funkcjonalność istnieje już na Facebooku i wygląda tak, że profil zmarłej osoby jest zablokowany oraz odpowiednio oznaczony. W angielskiej wersji językowej jest to napis ”Remembering”, oznaczający ”Upamiętnienie”. W polskiej wersji językowej nazywają się one "In memoriam", czyli z łaciny "Ku pamięci".

Oznaczenie konta na Instagramie niestety do złudzenia przypomina oznaczenia biznesowe, co niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Projektanci powinni odróżnić w jakiś sposób konto upamiętniające od biznesowego w jasny sposób.

Obraz

Po wejściu na konto upamiętniające pojawi się informacja od Instagrama, że konto zostało zablokowane (nikt nie może się zalogować, ani dodać nowego posta) i zmienione ze względu na odejście osoby, do której należało. Celem istnienia takiego profilu jest podtrzymanie wspomnień o zmarłym. Niejako można pokusić się o określenie tego mianem ”cyfrowego nagrobka”.

Temat zmarłych osób w mediach społecznościowych jest poruszany przez projektantów stron i programistów od długiego czasu. Zadają sobie oni wiele pytań o kwestie moralne i odpowiednie podejście do sprawy, by nikt nie poczuł się urażony. Prace nad kontami upamiętniającymi na Instagramie są pokłosiem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, wskutek której zmarło obecnie ponad 190 tys. osób.

Obraz

Więcej o kontach upamiętniających przeczytacie na stronie Instagrama.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)