Młody Polak ze złotem w Europejskim Konkursie Fotografii Profesjonalnej

Młody Polak ze złotem w Europejskim Konkursie Fotografii Profesjonalnej

Źródło zdjęć: © © Dawid Galiński / I miejsce w kategorii Student / [European Professional Photographer of the Year Awards](https://www.europeanphotographers.eu/competitiongallery/photographeroftheyearawards2019/?fbclid=IwAR1JkD3arci3ESv2hQrvDy3g4AnDjc9kK0zQhjmCkzi
Monika Homan
19.03.2019 13:40, aktualizacja: 19.03.2019 14:40

Dwa polskie nazwiska pojawiły się wśród wyróżnionych w konkursie organizowanym przez Federacja Europejskich Fotografów Profesjonalnych. Dawid Galiński jest pierwszym i jedynym dotąd Polakiem, który zdobył złoto w tym europejskim konkursie. Czas to zmienić!

Federacja Europejskich Fotografów Profesjonalnych to organizacja, która zrzesza 50 tysięcy twórców z całej Europy poprzez stowarzyszenia krajowe lub tak, jak w przypadku Polski i Szwajcarii - indywidualnie.

Poza swoją działalnością, która ma na celu edukację i rozwój zawodowy fotografów i ochronę ich praw FEP organizuje coroczny konkurs o nazwie European Professional Photographer of the Year Awards.

W ubiegły weekend 20-osobowe jury pod przewodnictwem Johana Brouwersa wyłoniło zwycięzców. Do konkursu zgłosiło się ponad 300 fotografów z 27 krajów i nadesłali ponad 2400 zdjęć.

• Slider item
[1/3]

Tegorocznym Fotografem Roku został Juhamatti Vahdersalo, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii Ilustracje.

[1/3]

Drugi rok z rzędu w kategorii dla studentów i młodych fotografów pierwsze miejsce zajął polski fotograf Dawid Galiński. Wśród finalistów kategorii "Moda" znalazł się też Grzegorz Sikorski.