Full Beauty Project. Czy piękno ma rozmiar?

“Full Beauty Project” to cykl portretów obok których trudno przejść obojętnie. Czemu nagość większych kobiet budzi takie emocje? Proponuję zaznajomić się z manifestem Yossiego Loloia i zapozanie z tymi prowokującymi fotografiami.

Zobacz 2 zdjęcia

© Yossi Loloi

Yossi Loloi to fotograf pochodzący z Włoch, jest portrecistą. Sławę przyniósł mu seria porterów Full Beauty Project ( tłum. Projekt pełne piękno ). Wielowymiarowy, niedosłowny w wyrazie, niepokojący projekt zmusza do chwili zastanowienia się. Oto, jak artysta broni swojej pracy w manifeście:

W mojej pracy pokazuję to, co większe kobiety reprezentują dla mnie. Skupiłem się na ich pełni i kobiecości, jako formie protestu przeciwko dyskryminacji wyznaczonej przez media i dzisiejsze społeczeństwa. Dla mnie większe kobiety reprezentują inną formę piękna. Uważam, że każdy ma swoje poczucie smaku i nikt nie powinien być ograniczany do okazywania jego. Ograniczanie tej swobody to życie pod dyktaturą estetyki. Wierzę w to, że jest wiele rodzajów tego co uważamy za piękne, piękno nie ma swojego standardowego rozmiaru. Zależy mi na tym by nagie modelki, które fotografuję prezentowały się widzowi dumnie i godnie.

Zobacz również: Podstawy fotografii: jak dobrze ustawić czas naświetlania zdjęć?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze