8 darmowych filmów instruktażowych, dzięki którym nauczycie się retuszu zdjęć beauty

Jeśli poważnie myślicie o zajmowaniu się fotografią reklamową, mody lub beauty – umiejętność odpowiedniej postprodukcji obrazu jest piekielnie ważna. Oczywiście możecie zapisać się na kursy, chodzić na wykłady i tak dalej, ale są również inne sposoby nauki. Sarah Tucker, profesjonalna retuszerka, udostępniła 8 filmików z technikami obróbki zdjęć zupełnie za darmo.

Jednym z najpopularniejszych tematów różnego rodzaju warsztatów fotograficznych jest retusz i edycja obrazu. Tego typu zajęcia są przeważnie bardzo drogie, aczkolwiek są często organizowane w każdym z większych miast. Podkreśla to wagę tego, jak istotna jest postprodukcja w fotografii.

W dobie Internetu jest wiele prostszych i tańszych sposobów na naukę obróbki zdjęć. Tym bardziej, że wiele wartościowych lekcji jest dostępnych za darmo, więc jeśli nie macie problemu z językiem angielskim (chociaż i tak wszystko widać na monitorze), warto zagłębić się w poradniki, udostępnione on-line. Kulturo daru, jesteś cudowna!

Sarah Tucker jest profesjonalną retuszerką, która lubi pomagać ludziom, więc z chęcią podzieliła się swoją wiedzą. W 8 samouczkach przedstawiła jej sposób obróbki zdjęć beauty, który na dodatek jest w pełni odwracalny, tzn. że nie zniszczycie zdjęcia bazowego i będziecie mogli wrócić nawet o kilka kroków wstecz, jeśli efekt się Wam nie spodoba.

Wśród przedstawianych przez Sarę technik znajdziemy sposób na opanowanie niedoskonałości skóry, ogarnięcie włosów, wyrównanie cieni, zwiększenie szczegółowości, separację tła oraz końcowe przygotowanie obrazu. Na podstawie tego, co pokazuje Tucker, śmiało można wykonać konkretny retusz zdjęcia. Należy jednak pamiętać, że to tylko prezentacja technik, którymi możecie śmiało manipulować i nawet wypada dostosować je indywidualnie do Waszych zdjęć.

Tak naprawdę pokazywane narzędzia są dopiero wstępem do nauki Adobe Photoshop, aczkolwiek warto mieć już jakiś punkt startowy. Jeśli jesteście zainteresowani innymi samouczkami Sary, śledźcie jej kanał na YouTube na bieżąco.

Zobacz również: Tworzenie małej planety w Adobe Photoshop

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Profesor z Uniwersytetu Stanforda udostępnił swoje podręczniki fotograficzne kompletnie za darmo Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] "Unplugged Wedding", czyli ślub z zakazem fotografowania. O co chodzi i czy warto? Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? Jak zrobić dobre zdjęcie na aukcje internetowe? Proste, tanie, domowe sposoby [wideoporadnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak dodać kilka kilogramów na zdjęciu, czyli czemu smartfon to nie jest dobry aparat do portretów Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Czy liczba megapikseli w aparatach ma rzeczywiście duże znaczenie? [poradnik] Jak kupować używany sprzęt fotograficzny z głową? [poradnik] Zaczynasz swoją przygodę z fotografią? Po tych kilku radach Twoje zdjęcia mogą być dużo lepsze Po ludzku o kalibracji monitora graficznego Postanowienia fotograficzne na 2017 rok Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Jak wykonać instaxowe zaproszenie? [zrób to sam] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Wiszące instaxy, czyli jak udekorować pokój zdjęciami [zrób to sam] Ciekawe zdjęcia studyjne w domu? Sprawdzamy zestaw Quadralite Move 300 KIT Dostałem swój pierwszy aparat. Co warto wiedzieć na początku? [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować 6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach?