Affinity Photo - czy Adobe ma powody do obaw? [recenzja]

Affinity Photo miał być prawdziwym konkurentem Photoshopa, a jego główną zaletą jest model sprzedaży, który opiera się o jednorazowy zakup. Jak jednak program wypada w starciu z codzienną obróbką?

Przed dwoma laty recenzowałem betę Affinity Photo. Byłem bardzo pozytywnie nastawiony do programu, mimo że był pełen błędów, które miały zostać poprawione w jego finalnej wersji. Od jakiegoś czasu dostępna jest już pełna, komercyjna wersja aplikacji, którą testowałem w ostatnich tygodniach. Co ważne, obecnie dostępna jest zarówno na komputery z systemem Windows i OS X.

Nie będę zbyt wiele zdradzał, bo opis intrefejsu i niektórych funkcji zawarłem w filmie. Niemniej jednak mogę powiedzieć, że mimo wszystko jestem nieco rozczarowany niektórymi funkcjami. Poza tym, jak udowodniły niedawne informacje o wielkości sprzedaży produktów Adobe, rynek zdążył się przyzwyczaić do modelu subskrypcji i coraz mniej osób narzeka na konieczność comiesięcznego uiszczania opłaty.

Affinity Photo to, według mnie, ciekawa alternatywa, ale dla Gimpa czy Corela, a nie pełnoprawnego Photoshopa. A Wy, co myślicie o tym programie?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Feiyu Tech G6 Plus - mały gimbal, który utrzyma 800 gramów [wideotest] 3 poradniki o fotografii portretowej Najtańszy standard do bezlusterkowców - Industar L/D 55 mm f/2,8 Fujifilm instax wide Monochrome – natychmiastowa czarnobiel w większym formacie Sprawdzamy jak działa Bamboo Spark - analogowo-cyfrowy szkicownik firmy Wacom Panasonic GX8 - szybkość i solidność [test] Sony RX10 III - nasze pierwsze zdjęcia testowe z premiery Sony A7R - wielkie serce w małym ciele [test] Canon EOS 7D Mark II - sprawdzamy Live View AF i prędkość 10 kl./s Jak zrobić zdjęcia makro, ale bez obiektywu makro? [poradnik] Panasonic Lumix LX15 - kieszonkowy kompakt premium z 4K w naszych rękach Leica SL - pierwsze wrażenia, zdjęcia przykładowe i porównanie z Sony A7 II