Affinity Photo - czy Adobe ma powody do obaw? [recenzja]

Affinity Photo miał być prawdziwym konkurentem Photoshopa, a jego główną zaletą jest model sprzedaży, który opiera się o jednorazowy zakup. Jak jednak program wypada w starciu z codzienną obróbką?

Przed dwoma laty recenzowałem betę Affinity Photo. Byłem bardzo pozytywnie nastawiony do programu, mimo że był pełen błędów, które miały zostać poprawione w jego finalnej wersji. Od jakiegoś czasu dostępna jest już pełna, komercyjna wersja aplikacji, którą testowałem w ostatnich tygodniach. Co ważne, obecnie dostępna jest zarówno na komputery z systemem Windows i OS X.

Nie będę zbyt wiele zdradzał, bo opis intrefejsu i niektórych funkcji zawarłem w filmie. Niemniej jednak mogę powiedzieć, że mimo wszystko jestem nieco rozczarowany niektórymi funkcjami. Poza tym, jak udowodniły niedawne informacje o wielkości sprzedaży produktów Adobe, rynek zdążył się przyzwyczaić do modelu subskrypcji i coraz mniej osób narzeka na konieczność comiesięcznego uiszczania opłaty.

Affinity Photo to, według mnie, ciekawa alternatywa, ale dla Gimpa czy Corela, a nie pełnoprawnego Photoshopa. A Wy, co myślicie o tym programie?

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Nikon Coolpix P100, czyli ultrazoom bez kompromisów - TEST część 1 TEST: Sony RX100 V – kompakt do łapania światła Profoto B10 - coś małego... sprawdzam nową lampę w dubajskim słońcu [wideotest] Nikon D7200. Niby nic takiego... [test] Czy "Oświetlenie" to prawdziwe oświecenie fotografa? [recenzja książki] Fujifilm X-M1 – szturm na bezlusterkową konkurencję [test] Jak twarda jest karta Sony Tough? Sprawdziliśmy to w praktyce [WIDEO] Canon EOS 1200D - pierwsze wrażenia i zdjęcia Laptop dla fotografa - jak sprawdzi się Microsoft Surface Pro 4? Canon EOS 6D Mark II - budżetowa pełna klatka powraca. Pierwsze wrażenia Olympus OM-D E-M1 - profesjonalista w swojej klasie [test] Lumix GH2 złapany w Sieci [wideo]