Affinity Photo - czy Adobe ma powody do obaw? [recenzja]

Affinity Photo miał być prawdziwym konkurentem Photoshopa, a jego główną zaletą jest model sprzedaży, który opiera się o jednorazowy zakup. Jak jednak program wypada w starciu z codzienną obróbką?

Przed dwoma laty recenzowałem betę Affinity Photo. Byłem bardzo pozytywnie nastawiony do programu, mimo że był pełen błędów, które miały zostać poprawione w jego finalnej wersji. Od jakiegoś czasu dostępna jest już pełna, komercyjna wersja aplikacji, którą testowałem w ostatnich tygodniach. Co ważne, obecnie dostępna jest zarówno na komputery z systemem Windows i OS X.

Nie będę zbyt wiele zdradzał, bo opis intrefejsu i niektórych funkcji zawarłem w filmie. Niemniej jednak mogę powiedzieć, że mimo wszystko jestem nieco rozczarowany niektórymi funkcjami. Poza tym, jak udowodniły niedawne informacje o wielkości sprzedaży produktów Adobe, rynek zdążył się przyzwyczaić do modelu subskrypcji i coraz mniej osób narzeka na konieczność comiesięcznego uiszczania opłaty.

Affinity Photo to, według mnie, ciekawa alternatywa, ale dla Gimpa czy Corela, a nie pełnoprawnego Photoshopa. A Wy, co myślicie o tym programie?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Joby Gorillapod SLR-Zoom czyli małpa trzymająca lustrzankę z zoomem Panasonic LUMIX S1H: Kręci w 6K, ma wentylator i kosztuje 15 tysięcy złotych [RECENZJA] Nikon ED Nikkor AF-S 35 mm f/1,8G - zdjęcia testowe Canon G3 X w naszych rękach, pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe TEST: Sony RX100 V – kompakt do łapania światła Nikon Df - pierwsze wrażenia Czekając na Sony A9? Moje dwa lata z Sony - podsumowanie Sony RX100 II – profesjonalna jakość w kieszeni [test] Sony Zeiss Vario-Tessar T* FE 16-35mm f/4 ZA OSS - zdjęcia przykładowe Canon Powershot G7X - jak sprawdzi się duża matryca w małym kompakcie? [test] Sony A6000 - stary, ale jary [test] Panasonic Lumix FZ82 – jak Legoland długi i szeroki [test]

Popularne w tym tygodniu:

Sony A7 IV: Pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [TEST]