Balonowa lampa błyskowa, czyli prosty trick, który sprawi, że zdjęcia z lampą będą o wiele lepsze

Jeżeli nie odpowiada Wam oświetlenie, jakie daje Wasza wbudowana lampa błyskowa, to jest na to proste rozwiązanie. Wystarczy zastosować biały balon rozpraszający, który skutecznie zmiękcza światło niczym profesjonalny softbox.

Fotografowanie z lampą błyskową ma wiele zalet, jednak światło, jakie emituje wbudowana lampa błyskowa, do nich nie należy. Jest ostre, przez co twarze fotografowanych osób nie wyglądają korzystnie. Profesjonaliści używają lamp reporterskich z mlecznymi nasadkami albo powierzchniami odbijającymi. Jest to jednak dość duży wydatek, który dodatkowo mnoży nasz sprzęt fotograficzny. Jak pokazują na filmiku Koldunov Brothers, każdy użytkownik aparatu z lampą błyskową może się pokusić o taki efekt, który z pewnością poprawi zdjęcia z lampą. Wystarczy umieścić przed lampą biały balon, który rozprasza światło i działa jak softox.

Małe źródła światła emitują ostre światło, które daje mocne cienie i wysoki kontrast. Poza tym lampa świeci bezpośrednio od strony obiektywu, oświetlając dużo mocniej pierwszy plan. Dzięki zastosowaniu balona otrzymujemy dużo większą powierzchnię, która daje miękkie światło, coś w rodzaju softboksu.

Aparat mierzy światło serią przedbłysków, więc pomiar uwzględnia obecność balona, dzięki czemu zdjęcie jest poprawnie naświetlone. Muszę przyznać, że to bardzo fajny patent, który muszę wypróbować. Jak pokazują Koldunov Brothers, możemy wykorzystać ten trick zarówno w pionie jak i poziomie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Jak szybko porusza się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna? Widać to na zdjęciu Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Zdjęcie autorstwa Pete'a Souzy z Barackiem Obamą stało się najpopularniejszym tweetem na świecie Zobacz, co się dzieje, gdy poprosisz kumpla o edytowanie waszych zdjęć z wakacji Zdjęcie z Dylanem wywołane po 31 latach Pies i sowa są najlepszymi przyjaciółmi. Ujęła to na zdjęciach ich właścicielka Co jest wytrzymalsze – Canon czy Nikon? Oto test ostateczny pod naciskiem prasy hydraulicznej Przerobił kitowe 18-55 na obiektyw makro. Efekt jest zachwycający! Nostalgia w najlepszym wydaniu. Powstało Tamagotchi z wbudowanym aparatem! Internauci pokazują swoje działania, by pomóc podczas pandemii koronawirusa Chcesz filmować w tym włoskim miasteczku? Przygotuj ponad 8000 złotych! Kochasz piłkę i koty? Na pewno spodoba ci się ten projekt

Popularne w tym tygodniu:

Jej samochód tonął, a ona stała na górze robiąc selfie Obrazy żywcem wyjęte z horroru. Wiej, póki możesz, bo to nie film Leciał tuż przy piramidzie. Nagranie jeży włos na głowie Niesamowite zdjęcie satelitarne Wezuwiusza. Wulkan wyłania się zza chmur Modlitwa w lodowatej wodzie o koniec pandemii. Poruszające fotografie Oświadczyny przy wulkanie. To jest dopiero fotografia ekstremalna! Zdjęcie księżyca uchwycone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Twórca nieznany