500px wprowadza Directory - platformę ułatwiającą fotografom zdobycie klienta

Serwis 500px zaprezentował nową usługę Directory, która ma ułatwić kontakt klientów z fotografami, a tym drugim łatwiejszą reklamę swoich usług. Na razie usługa jest darmowa.

Popularny serwis do prezentacji i sprzedaży zdjęć 500px zaprezentował ciekawą usługę o nazwie Directory, której wersja beta działa już od grudnia. Directory umożliwia indywidualnym i biznesowym klientom na bezpośredni kontakt z fotografami z całego świata, zajmującymi się różnymi dziedzinami. W bazie Directory 500px znajduje się już ponad 50 000 fotografów, którzy są dostępni pod różnymi kategoriami, także pod względem lokalizacji. Dla próby wpisałem Warszawę i znalazłem już ponad stu fotografów, którzy oferują swoje usługi.

Fotografowie korzystający z Directory mogą założyć swój profil, ustalić stawki i bezpośrednio kontaktować się z klientem. 500px twierdzi ponadto, że będzie wykorzystywać bazę Directory do nawiązywania współpracy z klientami korporacyjnymi. Poza tym klienci mogą sami wyszukiwać fotografów odpowiednich do swoich projektów. Usługa powstała jako rozwinięcie przez 500px projektów korporacyjnych, które są realizowane dla takich firm, jak np. Lonley Planet czy Google.

Snappr — Uber dla fotografów?

Snappr to aplikacja, a właściwie serwis, który pozwoli wam na wypożyczenie nie sprzętu fotograficznego, a fotografa w bardzo prosty i przyjazny sposób….

Obecnie wszyscy użytkownicy 500px mają dostęp do usługi Directory, jednak z czasem będzie ona dostępna tylko dla użytkowników z płatnymi kontami. Teraz każdy może sobie założyć takie konto, wystarczy wgrać kilka zdjęć i wypełnić informacje o sobie. Od kwietnie usługa będzie jednak dostępna tylko dla użytkowników z kontem 500px Plus lub Awesome. Czy to się opłaca? Czas pokaże. 500px może sprawdzać się jako platforma sprzedaży gotowych zdjęć, ale czy sprawdzi się w roli zleceniodawcy dla fotografów? To pytanie pozostaje otwarte.

500px poinformowało także o partnerstwie z Adobe, które udostępni 100 000 zdjęć na swojej platformie Adobe Stock Premium.

Zobacz również: Zadnia, których fotografowie nie znoszą

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy 48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Poznajcie historię "Śniadania na szczycie drapacza chmur" - jednego z najbardziej znanych zdjęć na świecie Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Balonowa lampa błyskowa, czyli prosty trick, który sprawi, że zdjęcia z lampą będą o wiele lepsze Wanderlust – powstaje nowy reality show dla miłośników fotografii krajobrazowej Mężczyzna zakładał to samo ubranie do oficjalnych zdjęć przez 40 lat Rób portrety, a nie strzelaj do ludzi. Kreatywny projekt fotograficzny Odciski palców ze zdjęcia selfie. Jak to możliwe? Dronem w podróż przez salę koncertową? Inspirujący przykład na kreatywny film Photoshop sterowany głosem może pojawić się w niedalekiej przyszłości Analogowa rewolucja trwa: najpierw Ektachrome, teraz przyszedł czas na Kodachrome Darkr przenosi tradycyjną ciemnię na ekrany smartfonów Dell Canvas - 27 calowy tablet, który podłączymy do każdego komputera Zdjęcie filmu. O fotograficznych portretach Darmowa wtyczka do Lightrooma, która pokaże, gdzie znajduje się punkt ostrości Z tym kalendarzem rozpoczniecie rok 2017 w kreatywny sposób Magic Lantern i 14-bitowe RAW-y w formacie DNG YOSO – aplikacja, która przypomni tradycyjny styl pracy fotografa z 12, 24 lub 36 klatkami

Popularne w tym tygodniu:

Jak nagrać pocisk lecący z prędkością 1500 m/s lub wybuch bomby? Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Najlepszy fotobombing w historii. Autobus zasłonił całą scenę! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Uważaj, gdy kręcisz film jadąc samochodem. Oto, co się dzieje z operatorem podczas wybuchu poduszki powietrznej Owce to inteligentne zwierzęta. Potrafią rozpoznać twarz na portrecie!