Koniec z Adobe Creative Suite CS6. Co będzie z Lightroomem?

Jeszcze na początku tego roku była możliwość kupienia pudełkowego pakietu Adobe Creative Suite 6. Niestety, od 9 stycznia już takowej nie mamy, jedynym, co nam zostało, jest Creative Cloud. Jak dalej będzie wyglądał rozwój usług Adobe? I co się stanie z Lightroomem?

Informacja o zaprzestaniu dystrybuowania pakietu CS6 nie była specjalnie nagłaśniana. Przewinęła się tylko gdzieś na stronie Adobe. Jedyne co, to na początku stycznia na witrynie firmy była niewielka wstaweczka zachęcająca do zainwestowania w pakiet CC.

Obecnie na stronie Adobe widnieje informacja na temat tego, że CS6 nie jest dostępny do nabycia. Nikogo nie powinno to dziwić, ze względu na znaczny rozwój usług w chmurze. Firma również nie robiła tajemnicy z tego, że planuje się w pełni przenieść na subskrypcję. Pakiet CS6 nie był aktualizowany od roku.

Pojawia się jednak pytanie: Co się stanie z Lightroomem? Cóż, program jest wciąż w sprzedaży w wersji pudełkowej, aczkolwiek raczej nikogo nie powinno dziwić to, jeśli już niedługo jedyną wersją LR, jaką zobaczymy, będzie usługa w chmurze. Myślę, że to tylko kwestia czasu. I to bardzo krótkiego…

Obecnie najnowszą wersją Adobe Lightroom jest 6.8. Wersja 7.0 zbliża się wielkimi krokami. Podejrzewam, że bez problemu będzie można ją jeszcze nabyć w pełnej wersji, omijając subskrypcję. Jednak pamiętajcie o tym, że jest dostępny specjalny plan CC dla fotografów.

Zobacz również: Jak wykorzystać potencjał akcji w Adobe Photoshop?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Noworoczne działania House of Retouching - następne szkolenia, branżowe nowości Zaskakujące wyniki badania wykazują, że już selfie może stać się przydatnym narzędziem dla każdego Bawiło Was zdjęcie Trumpa? Oficjalny portret prezydenta Brazylii jest jeszcze gorszy Już niedługo zobaczymy najlepsze zdjęcia koncertowe w warszawskiej Progresja Cafe Broncolor Gen Next to konkurs dla młodych fotografów kreatywnych. Do wygrania sprzęt za 24 000 dolarów Nowy algorytm Google ma bezstratnie zmniejszać rozmiar plików zdjęć w sieci o 75% Pierwszy oficjalny portret Prezydenta Trumpa został wykonany 10-letnim aparatem Yolocaust to selfie na szczątkach ofiar holocaustu. Mocna seria zdjęć obnażająca brak szacunku dla ludzkiej tragedii Harvard opublikował swój kurs fotografii za darmo w Internecie Lily miał zrewolucjonizować rynek dronów. Skończył, zanim wszedł do produkcji Aparat to nie tylko dobry obrazek na wysokiej czułości! Oto interaktywna mapka, która pomoże znaleźć najlepsze i najchętniej fotografowane miejsca na świecie Interesująca koncepcja fotograficznego samochodu przyszłości z własnym dronem 420 zdjęć z 100-megapikselowej kamery przemysłowej Phase One połączone w jeden obraz nowego kampusu Apple W tym roku firma Canon świętuje 30-lecie systemu EOS Kodak Ektachrome: odrodzenie legendarnego slajdu Legendarna firma Hasselblad ląduje w rękach DJI Nowości QNAP na targach CES - NASy z Thunderbolt 3 i nagrywarką Blu-ray Stylowe, piękne i droższe - oto dwie nowe wersje flagowców Fujifilm X-T2 i X-Pro2 Czy na stulecie firmy Nikon zobaczymy nowe modele: D5X oraz D850? Rząd Stanów Zjednoczonych prosi podróżnych o podawanie swojego loginu do Instagrama Brides Magazine radzi: Upewnij się, że fotograf ślubny używa „Cannona lub Nikona” Nowy kanał DigitalRev bez Kaia Wonga. Czy przyciągnie fanów fotografii?

Popularne w tym tygodniu:

Grożono mu śmiercią, bo wziął do sesji żywe zwierzęta Nie żyje dr hab. Marian Schmidt - założyciel i dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej Tam Gdzie Stało LOMO: Sony A7 III i "Echo" - książka fotograficzna o Wołyniu Tokina obniża ceny na wiosnę. Nie przegap okazji! Czy Canon weźmie się na poważnie za bezlusterkowce? 10-lecie marki Quadralite - zobacz konkursy, warsztaty oraz promocje "Zdjęcia dokumentalne" tego fotografa to w rzeczywistości powielone kadry z filmów Google LIFE Tags - 4 miliony zdjęć z archiwum LIFE pod władaniem sztucznej inteligencji