Te niesamowite zdjęcia dzikiej przyrody powstają w... pokoju fotografa

Amr Elshamy to fotograf pochodzący z Egiptu, który zasłynął pięknymi zdjęciami waleni oraz delfinów. W jego portfolio znajdziecie również fotografie przedstawiające niedźwiedzie polarne oraz foki w arktycznym krajobrazie. Niesamowite jest to, że wykonał je, nie ruszając się z domu.

© Amr Elshamy / Instagram

— Jednym z moich największych marzeń jest podróżowanie po świecie z aparatem i robienie zdjęć dzikiej przyrody, jak robią to fotografowie National Geographic – wyznaje Amr Elshamy.


Niestety Amr nie może sobie na to pozwolić, jednak nie zrezygnował z pomysłu fotografowania dzikich zwierząt. Postanowił stworzyć swój wyimaginowany świat, wykorzystując realistyczne modele zwierząt, które osadza w środowisku tworzonym we własnym pokoju. Jego projekt „Life” zapiera dech w piersi.

Przedsięwzięcie miało swój początek kilka miesięcy temu, gdy fotograf nawiązał współpracę z chińską firmą MOJO FUN, zajmującą się projektowaniem i tworzeniem bardzo realistycznych modeli zwierząt.


Żeby robić zdjęcia podwodne, Elshamy wypełnił wodą akwarium, dodał niebieską poświatę na potrzeby tonalności oraz zaczął się bawić z modelowaniem światła. By dodać na fotografii naturalnie wyglądające zanieczyszczenia, Amr poszarpał chusteczkę higieniczną i wrzucił ją do wody. Zdarza mu się również używać czarnego tła oraz żyłki wędkarskiej, by ustawić pozycję zwierząt. Do fotografowania wykorzystuje jedną lampę błyskową ze strumienicą oraz niebieskim filtrem

Jeśli chodzi o sceny w środowisku arktycznym, fotograf dodał tło w postprodukcji, by dodać realizmu. Wykorzystał również sztuczny śnieg, by możliwie najwięcej pracy wykonać podczas fotografowania, a jak najmniej przy postprodukcji.

Amr Elshamy jest również twórcą ekranu powitalnego w programie Adobe Photoshop CC 2017. Więcej jego zdjęć znajdziecie na jego stronie internetowej, Facebooku, Twitterze, Instagramie oraz Behance.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Przez dwie zimy fotografował ludzi marznąc na moście. Tak powstał projekt "Tramwaj" Czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!