Getty Images rozpoczęło konkurs na płatny staż dla pań kochających zdjęcia sportowe

Getty Images szuka utalentowanych kobiet, które chciałyby rozpocząć na poważnie karierę w fotografii sportowej. Getty oferuje płatny staż w swoim biurze w Londynie, który będzie trwał 12 miesięcy i zacznie się już w lipcu tego roku.

Fotografia sportowa to raczej domena mężczyzn, którzy pasują do stereotypu fotografa z długim obiektywem i w fotograficznej kamizelce. Jednak Getty Images chce otworzyć drzwi do tego rodzaju fotografii kobietom. Swoją drogą pamiętam, że na zeszłorocznym konkursie BZ WBK Press Foto III miejsce w kat. Sport zajęła Sandra Szuta, która zajmuje się fotografią sportów ekstremalnych. Co dowodzi, że u nas też są utalentowane kobiety zajmujące tą fotografią sportową.

Getty Images to jedna z największych agencji fotograficznych, która ma w swoich zbiorach około 80 milionów zdjęć z różnych dziedzin. Zgłoszenia na płatny, roczny staż można składać do 31 marca 2017 roku. Zakwalifikowane kandydatki zostaną powiadomione o kolejnym etapie, który będzie polegał na rozmowie i przeglądzie portfolio, które odbędą się w kwietniu. Z kandydatami spoza Wielkiej Brytanii Getty będzie się kontaktować online. Wybrana kandydatka zacznie straż na początku lipca. Co więcej, partnerem akcji jest Canon, który dostarczy profesjonalny zestaw sprzętu fotograficznego na okres stażu.

Do zgłoszenia kandydatki na fotografów w Getty Images powinny załączyć 15 najlepszych zdjęć, niekoniecznie związanych ze sportem. Ważne, żeby pokazywały styl, technikę i pasję do fotografii. Może to być także reportaż, jednak nie więcej niż 8 zdjęć. Fotografie mogą być zarówno kolorowe jak i czarno białe. Jeżeli zdjęcia są przerobione jakimś cyfrowym filtrem, to należy to zgłosić, Getty może też zażądać oryginalnych plików w dalszym etapie. Poza tym kandydatki muszą przesłać CV z listem motywacyjnym oraz linki do dodatkowych stron i galerii.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Jak w ułamku sekundy zepsuć Canona 5D Mark II? Predator VX360 ? kamera dla twardzieli Brexit: Fotografowie będą musieli płacić podatki za sprzęt Czy fotografia może być aktem ekstremizmu? Kultowe filtry Instagram w Photoshopie Zdjęcie z okładki magazynu Time za niecałe 31 dolarów Wśród duchów Detroit Skylum Luminar 4: SI poprawi strukturę zdjęć jak żaden inny program 500px sprzedało zdjęcia Fotolii i nie podpisało fotografa. Was też to może spotkać Kostaryka: #stopanimalselfies, czyli nie rób selfie z dzikimi zwierzętami VueScan sprawdziło 6000 skanerów, by działały na macOS Catalina Epson Perfection V30 ? skanowanie na 4800 dpi

Popularne w tym tygodniu:

Powstanie Warszawskie: Mikołaj Kaczmarek przywraca kolory historycznych zdjęć Jeśli używasz Photoshopa złodzieje mogą wykraść twoje dane. Zaktualizuj go! NVIDIA Studio, sprzęt i oprogramowanie, które wspiera twórców