Getty Images rozpoczęło konkurs na płatny staż dla pań kochających zdjęcia sportowe

Getty Images szuka utalentowanych kobiet, które chciałyby rozpocząć na poważnie karierę w fotografii sportowej. Getty oferuje płatny staż w swoim biurze w Londynie, który będzie trwał 12 miesięcy i zacznie się już w lipcu tego roku.

Fotografia sportowa to raczej domena mężczyzn, którzy pasują do stereotypu fotografa z długim obiektywem i w fotograficznej kamizelce. Jednak Getty Images chce otworzyć drzwi do tego rodzaju fotografii kobietom. Swoją drogą pamiętam, że na zeszłorocznym konkursie BZ WBK Press Foto III miejsce w kat. Sport zajęła Sandra Szuta, która zajmuje się fotografią sportów ekstremalnych. Co dowodzi, że u nas też są utalentowane kobiety zajmujące tą fotografią sportową.

Getty Images to jedna z największych agencji fotograficznych, która ma w swoich zbiorach około 80 milionów zdjęć z różnych dziedzin. Zgłoszenia na płatny, roczny staż można składać do 31 marca 2017 roku. Zakwalifikowane kandydatki zostaną powiadomione o kolejnym etapie, który będzie polegał na rozmowie i przeglądzie portfolio, które odbędą się w kwietniu. Z kandydatami spoza Wielkiej Brytanii Getty będzie się kontaktować online. Wybrana kandydatka zacznie straż na początku lipca. Co więcej, partnerem akcji jest Canon, który dostarczy profesjonalny zestaw sprzętu fotograficznego na okres stażu.

Do zgłoszenia kandydatki na fotografów w Getty Images powinny załączyć 15 najlepszych zdjęć, niekoniecznie związanych ze sportem. Ważne, żeby pokazywały styl, technikę i pasję do fotografii. Może to być także reportaż, jednak nie więcej niż 8 zdjęć. Fotografie mogą być zarówno kolorowe jak i czarno białe. Jeżeli zdjęcia są przerobione jakimś cyfrowym filtrem, to należy to zgłosić, Getty może też zażądać oryginalnych plików w dalszym etapie. Poza tym kandydatki muszą przesłać CV z listem motywacyjnym oraz linki do dodatkowych stron i galerii.

Zobacz również: Sposób na naturalny wygląd portretu w Photoshopie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Dzięki tej aplikacji nauczycie się fotografowania, siedząc wygodnie w fotelu Czy w pełnoklatkowym bezlusterkowcu Nikona znajdzie się nowy bagnet? PROT wyjaśnia kwestię sprzedawania zdjęć z konkursu fotograficznego Jedyna w Polsce wystawa Vivian Maier zawita niedługo do Tarnowa Samsung chce konkurować z Micro 4/3? Post powitalny workshopx i najciekawsze dokumentalne projekty fotograficzne Adobe Photoshop Lightroom 3 już prawie do kupienia Poznajcie fotografów, którzy otrzymali nagrodę Pulitzera w 2018 roku Katarzyna Kubiak zwyciężczynią 8 edycji Leica Street Photo Zeiss przeprasza za ”januszową” sesję z Syrenką Ariel w roli głównej Wszystkowidząca kula dla oddziałów specjalnych Canon uruchamia Professional Services w Polsce!

Popularne w tym tygodniu:

Tak roznosi się koronawirus SARS-CoV-2. Pokazała to ultraczuła kamera Sony: 100 mln dolarów na walkę ze skutkami pandemii. Również dla artystów Portret Audrey Hepburn ląduje na aukcji w Warszawie Ilford wstrzymuje produkcję materiałów światłoczułych. Rób zapasy, póki są Razem 2020: Fotografowie pomagają w walce ze skutkami koronawirusa Fujifilm zacznie testy leku na COVID-19 w Stanach Zjednoczonych