Loreal Prystaj ukryta za lustrem na pięknych portretach w otoczeniu natury

Cykl fotograficzny „Reflections of Nature” został zrealizowany w malowniczej Finlandii. Loreal Prystaj zaczarowała krajobrazy połączone z surrealistyczną wizją ukrytej siebie, jako artystki obecnej, podkreślając swoją kobiecość.

© Loreal Prystej / www.lorealprystaj.com

Rezultat pracy Loreal Prystaj jest oszałamiający. Piękne zielenie łąk, połączone z błękitem nieba, kontrastują ze śnieżno-białą skórą fotografki. Ogromne lustro, które trzyma na każdym ze zdjęć, staje się jej próbą kamuflażu oraz jednocześnie odbiciem symbolizującym jedność z naturą.

Lustra są często wykorzystywanie do dojrzenia szczegółów, ale rzadko, by spojrzeć na całość. Co będzie, jeśli spojrzałaby w nie natura? Co by zobaczyła? Jacy byśmy byli? Czy nasza tożsamość by się wyróżniała czy byłaby małym szczegółem? Czy natura by nas zmieniła? Bylibyśmy symbolem piękna czy znamieniem? Wyraźni? Ukryci? Obserwując naturę oraz krajobrazy, umiejscowiłam się w jej przestrzeni tak, by ona patrzyła na siebie.

Loreal Prystaj

Artystka jest znana ze swoich prac bazujących na grze ciała. Jej zdjęcia często poruszają tematykę związku człowieka z przyrodą. W 2013 roku fotografka ukończyła szkołę artystyczną i obecnie jest postrzegana jako wschodząca gwiazda współczesnej fotografii konceptualnej. Niedawno otrzymała nagrodę w tej kategorii w konkursie NDA Photo Awards.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej fotografki oraz na jej Instagramie.

Zobacz również: Wykonanie własnego slidera za niewielkie pieniądze

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Kim jest Szarbat Gula - "afgańska dziewczyna" z portretu Steve'a McCurry? Mike Kelley i powietrzne portrety samolotów, które są jego największą pasją Historia zdjęć dokumentujących jedyne dwa ataki atomowe w 1945 roku Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Kim jest Szarbat Gula - "afgańska dziewczyna" z portretu Steve'a McCurry? Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Ojciec tworzy magiczne renesansowe portrety ze swoją córką w roli głównej Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Od zdjęć Żanety Hajnowskiej na pewno zgłodniejecie! Ta fotografka zna się na rzeczy Pijani Japończycy zasypiają dosłownie wszędzie. Na zdjęciach ujął ich Lee Chapman Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Santorini, miejsce pracy