Witajcie na nowej Fotoblogia.pl!

Fotoblogia.pl – największy blog o fotografii w Polsce – intensywnie się rozwija i idzie do przodu. Jako pierwszy serwis w naszej sieci Blomedia, otrzymaliśmy zupełnie nowy layout oraz autorski system. Zobaczcie, co nowego Wam oferujemy.

Drodzy czytelnicy!

Na wstępie zaznaczamy, że nowa Fotoblogia jest jeszcze w okresie próbnym. Prosimy o cierpliwość oraz zgłaszanie nam wszystkich wykrytych błędów lub nieprawidłowości na adres redakcja@fotoblogia.pl. Z góry dziękujemy!

21 października 2013 r. ruszyła nowa Fotoblogia.pl! Blog otrzymał nowy autorski layout oraz system, który sprawia, że serwis jest o wiele bardziej przejrzysty, czytelny, świeży i nowoczesny. Nowy layout umożliwia lepsze wyróżnianie najbardziej wartościowych treści, takich jak poradnik, testy, galerie inspiracji czy przeglądy. Teksty, które najchętniej czytacie, nie będą szybko ginęły pod natłokiem bieżących informacji, jak dzieje się to w wielu serwisach. Będziemy je eksponować i wyróżniać, abyście mieli do nich lepszy dostęp.

Wiemy, że nie lubicie ciągle klikać w nowe strony, dlatego strona główna oraz strony kategorii, będą zawierać dużo odnośników do artykułów. Aby zobaczyć, jakie materiały publikowaliśmy przez ostatnie 2–3 tygodnie, nie trzeba będzie klikać przez kilka stron. Wystarczy przewijać stronę w dół.

Wysłuchaliśmy też Waszych uwag odnośnie prezentowania fotografii na blogu, których to będziecie mogli u nas oglądać o wiele więcej. Fotografie o szerokości do 960 px w nowych galeriach są ułożone pionowo, jedna po drugiej. Także tu, aby zobaczyć je wszystkie, nie trzeba klikać i wchodzić na następną stronę, jak dotychczas. Wystarczy przewinąć stronę w dół, jak na większości szanujących się fotoblogów.

Wprowadziliśmy też nowy, prostszy podział na kategorie ze swoimi głównymi stronami: Poradniki, Testy, Inspiracje, Wydarzenia i Sprzęt. Niebawem dojdą kolejne. Każda z tych stron to jakby małe działy poświęcone tylko danemu zagadnieniu. Każda jest wyczerpującym rozwinięciem najlepszych oraz najświeższych tekstów w danej tematyce oraz jest często aktualizowana.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Niebawem przedstawimy Wam też zupełnie nowy dział – Fotografia mobilna – który będzie przygotowywany razem z autorami bloga Komorkomania.pl, a także sporą grupę nowych autorów – gościnnych ekspertów, którzy będą prowadzić u nas swoje blogi.

Nowy jest też system komentarzy. Podobnie, jak liderzy branży nowych mediów TechCrunch czy Mashable, skorzystaliśmy z platformy livefyre.com. Nie musicie się jej obawiać. Nowy system jest przystępny, łatwy i przejrzysty. Aby móc komentować nasze teksty wystarczy się zalogować przez swoje konto w serwisie Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn lub samego Livefyre.

To nie koniec niespodzianek tej jesieni. Naszym celem jest ciągły rozwój, aby Fotoblogia.pl stała się miejscem gromadzącym ekspertów fotografii chętnych do dzielenia się swoją wiedzą oraz tych, którzy chcą się fotografii uczyć, o niej rozmawiać i wymieniać opiniami.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Wydarzenia:

Rusza otwarty nabór projektów do Grand Prix Fotofestiwal 2014 Verily - magazyn, w którym nie znajdziecie zdjęć obrobionych w Photoshopie Rusza ósma edycja BEiKS Roadshow – cykl pokazów najnowszego sprzętu foto i video Foto Art Festiwal 2013 – jest moc [relacja] Phonar – platforma do nauki fotografii przez Internet dla wszystkich Fotografa nie warto okradać ze zdjęć. Ciąg dalszy historii Gosi Stępień Zabezpieczenia Adobe złamane. Kody źródłowe programów i dane prawie 3 mln klientów w rękach hakerów Czy Getty Images i AFP zapłacą ponad 13 mln dol. za bezprawne użycie zdjęć z Twittera? Getty Critics, Rodzinka Stokowskich… W Sieci piętnują absurdy zdjęć stockowych CreativeLive – bezpłatne sześciodniowe warsztaty fotograficzne online! Jakub Kaźmierczyk poprowadzi bezpłatne warsztaty fotografii kulinarnej Rusza 3. edycja Opolskiego Festiwalu Fotografii – OFF