Firma Bronolor przekazuje Wam lekcje ustawiania oświetlenia. I to zupełnie za darmo

Jeśli macie już lampy studyjne lub po prostu chcecie się dowiedzieć „co i jak”, firma Broncolor chętnie Wam podpowie. Na ich stronie internetowej, w zakładce „How To” znajdziecie bardzo dużo świetnych zdjęć, do których wykorzystano lampy studyjne oraz rysunków pokazujących, jak powstały. Świetna lekcja dla każdego.

© Urs Recher

I nie bójcie się – nie musicie mieć do tego sprzęt za grube tysiące – wystarczy kilka podstawowych lamp i modyfikatorów. Po kliknięciu na zdjęcie, otworzy się Wam podstrona, na której przeczytacie na temat tego, jak zostało zrobione zdjęcie, zobaczycie efekt w większej rozdzielczości oraz będziecie mogli rzucić okiem na schemat ustawienia lamp. Brzmi prosto? Tak dokładnie jest!

Zachęcamy Was do poświęcenia chwili i przejrzenia zdjęć wraz z ich opisami. Naprawdę dzięki temu można się wiele nauczyć. Okazuje się, że osiągnięcie profesjonalnego efektu jest łatwiejsze, niż mogłoby się to wydawać.

Więcej schematów znajdziecie na stronie Broncolor.

Zobacz również: Jak uzyskać efekt Tilt Shift w Gimpie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Kupujemy sprzęt fotograficzny - gdzie szukać okazji? [poradnik] Poradnik: Tryby pracy Autofokusa Czy najlepsze zdjęcie World Press Photo powinno trafić na koszulki? Cross processing w Adobe Lightroom [wideoporadnik] 8 rad, jak smacznie fotografować smartfonem [poradnik] Garry Winogrand – najlepszy nauczyciel street photo [inspiracja] Zaczynasz uprawiać fotografię uliczną? Te rady mogą ci się przydać Jak ulepszyć warsztat podczas sesji miłosnej? Jak zostać zawodowym fotografem? Ile to kosztuje? Czy da się pokochać głupią małpkę - aparat kompaktowy? Jak działa tryb priorytetu przysłony (A/Av)? Erwitt, Cartier-Bresson, Salgado - jak wyglądają stykówki wielkich fotografów?

Popularne w tym tygodniu:

Ponad 1100 kursów fotograficznych udostępnionych za darmo #ZostańWDomu: 10 rzeczy dla fotografów na kwarantannie Jak dezynfekować aparat, smartfona i studio? Jak zrobić retusz w Lightroomie? Jak zrobić własny wywoływacz (caffenol) w domu? Jak zmienić kolor oczu w Photoshopie? Poradnik dla początkujących