Firma Bronolor przekazuje Wam lekcje ustawiania oświetlenia. I to zupełnie za darmo

Jeśli macie już lampy studyjne lub po prostu chcecie się dowiedzieć „co i jak”, firma Broncolor chętnie Wam podpowie. Na ich stronie internetowej, w zakładce „How To” znajdziecie bardzo dużo świetnych zdjęć, do których wykorzystano lampy studyjne oraz rysunków pokazujących, jak powstały. Świetna lekcja dla każdego.

© Urs Recher

I nie bójcie się – nie musicie mieć do tego sprzęt za grube tysiące – wystarczy kilka podstawowych lamp i modyfikatorów. Po kliknięciu na zdjęcie, otworzy się Wam podstrona, na której przeczytacie na temat tego, jak zostało zrobione zdjęcie, zobaczycie efekt w większej rozdzielczości oraz będziecie mogli rzucić okiem na schemat ustawienia lamp. Brzmi prosto? Tak dokładnie jest!

Zachęcamy Was do poświęcenia chwili i przejrzenia zdjęć wraz z ich opisami. Naprawdę dzięki temu można się wiele nauczyć. Okazuje się, że osiągnięcie profesjonalnego efektu jest łatwiejsze, niż mogłoby się to wydawać.

Więcej schematów znajdziecie na stronie Broncolor.

Zobacz również: Jak skutecznie wyostrzać i odszumiać zdjęcia w Adobe Lightroom?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak zmienić kolor w Photoshopie? Poradnik dla początkujących Najlepsze obiektywy makro na wiosenne zdjęcia Selekcja materiału zdjęciowego ma znaczenie - poradnik O nauce fotografii Efekt tilt-shift w Photoshopie [wideoporadnik] RAWy – oddawać, czy nie? Jasne, że nie! Pogoda na zdjęcia - Z aparatem w noc [część II] Zimowy wyjazd na narty - co zrobić, aby mieć dobre zdjęcia i dobrą zabawę Dwa oblicza awantury o 75 dolarów Powrót genialnej niani z aparatem "Frymografia" - Dogville, czyli świat równoległy To cóż, że ze Szwecji? [inspiracja]

Popularne w tym tygodniu:

10 najpiękniejszych miejsc do fotografowania w Pieninach Stylizowane sesje ślubne. Jak się za to zabrać? Jak powinny wyglądać zdjęcia lifestyle'owe? 5 rzeczy, które NAPRAWDĘ mogą uczynić cię lepszym fotografem Jak wykorzystać światło naturalne przy portrecie? Poradnik krok po kroku Jak działa migawka? Proste wyjaśnienie dla początkujących fotografów 8 powszechnych błędów, których należy unikać przy portrecie. Rady Karla Taylora Gotowe schematy oświetlenia zdjęć lifestyle'owych