Firma Bronolor przekazuje Wam lekcje ustawiania oświetlenia. I to zupełnie za darmo

Jeśli macie już lampy studyjne lub po prostu chcecie się dowiedzieć „co i jak”, firma Broncolor chętnie Wam podpowie. Na ich stronie internetowej, w zakładce „How To” znajdziecie bardzo dużo świetnych zdjęć, do których wykorzystano lampy studyjne oraz rysunków pokazujących, jak powstały. Świetna lekcja dla każdego.

© Urs Recher

I nie bójcie się – nie musicie mieć do tego sprzęt za grube tysiące – wystarczy kilka podstawowych lamp i modyfikatorów. Po kliknięciu na zdjęcie, otworzy się Wam podstrona, na której przeczytacie na temat tego, jak zostało zrobione zdjęcie, zobaczycie efekt w większej rozdzielczości oraz będziecie mogli rzucić okiem na schemat ustawienia lamp. Brzmi prosto? Tak dokładnie jest!

Zachęcamy Was do poświęcenia chwili i przejrzenia zdjęć wraz z ich opisami. Naprawdę dzięki temu można się wiele nauczyć. Okazuje się, że osiągnięcie profesjonalnego efektu jest łatwiejsze, niż mogłoby się to wydawać.

Więcej schematów znajdziecie na stronie Broncolor.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Robisz zdjęcia? Zadbaj o swoje prawa autorskie 8 najważniejszych rad dla początkującego fotografa według naszych czytelników Jak ujarzmić czerń i biel w fotografii cyfrowej – część 3 [poradnik] Ściągnij pliki RAW za darmo, by móc nauczyć się różnych form retuszu Wyznanie fotografa. Dlaczego nie oddajemy klientom wszystkich zdjęć? Podstawy fotografii. Prosty portret, otwarta przysłona i minimum sprzętu Jak zabezpieczyć swoje zdjęcia w trakcie podróży? [poradnik] Fotografia ślubna - jaki sprzęt wybrać? [poradnik] Narzędzia dodge & burn - jak z nich korzystać? [wideoporadnik] Jak odszyfrować oznaczenia obiektywów: Tamron Nowa lustrzanka do 2000 zł - na które aparaty warto zwrócić uwagę? Efekt tilt-shift w Gimpie - szybko, łatwo i za darmo [wideoporadnik]

Popularne w tym tygodniu:

Zanim zaczniesz fotografować - kilka słów o teorii barw Nie jesteś zadowolony ze swoich zdjęć? Te kilka porad ci pomoże Jak robić zdjęcia na ślubie? Oto 2,5 godziny darmowych warsztatów on-line Wakacje 2021: Jaki aparat wybrać na urlop?