Firma Bronolor przekazuje Wam lekcje ustawiania oświetlenia. I to zupełnie za darmo

Jeśli macie już lampy studyjne lub po prostu chcecie się dowiedzieć „co i jak”, firma Broncolor chętnie Wam podpowie. Na ich stronie internetowej, w zakładce „How To” znajdziecie bardzo dużo świetnych zdjęć, do których wykorzystano lampy studyjne oraz rysunków pokazujących, jak powstały. Świetna lekcja dla każdego.

© Urs Recher

I nie bójcie się – nie musicie mieć do tego sprzęt za grube tysiące – wystarczy kilka podstawowych lamp i modyfikatorów. Po kliknięciu na zdjęcie, otworzy się Wam podstrona, na której przeczytacie na temat tego, jak zostało zrobione zdjęcie, zobaczycie efekt w większej rozdzielczości oraz będziecie mogli rzucić okiem na schemat ustawienia lamp. Brzmi prosto? Tak dokładnie jest!

Zachęcamy Was do poświęcenia chwili i przejrzenia zdjęć wraz z ich opisami. Naprawdę dzięki temu można się wiele nauczyć. Okazuje się, że osiągnięcie profesjonalnego efektu jest łatwiejsze, niż mogłoby się to wydawać.

Więcej schematów znajdziecie na stronie Broncolor.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak działa autofokus aparatu? Najważniejsze co powinieneś wiedzieć w praktyce [poradnik] Jak zrobić swoje presety do Lightrooma? Nie bójmy się spojrzeć w lustro Adobe Photoshop Elements 12 - tanio i bardzo efektywnie [recenzja] Problem z kolorami zdjęć w Internecie? Powiemy Ci co robisz źle – profile ICC, kalibracja monitora Naucz się 30 technik retuszu kompletnie za darmo. To prawdziwe vademecum fotografa Radzimy jak maskować fotografie o zróżnicowanej ekspozycji [wideoporadnik] Cięcie na plasterki - z czym to się je [wideoporadnik] Mądra archiwizacja danych uchroni Cię od bolesnej straty Twojego fotograficznego dorobku [poradnik] Pentax Q - bezlusterkowiec z matrycą z kompaktów Jak żyć, jako zawodowy fotograf? Przestań gadać o sprzęcie, a zacznij z niego korzystać

Popularne w tym tygodniu:

Jak działa aparat analogowy? Poradnik dla początkujących Jak pozować do zdjęć ślubnych? Gotowe ustawienia dla par młodych