Firma Bronolor przekazuje Wam lekcje ustawiania oświetlenia. I to zupełnie za darmo

Jeśli macie już lampy studyjne lub po prostu chcecie się dowiedzieć „co i jak”, firma Broncolor chętnie Wam podpowie. Na ich stronie internetowej, w zakładce „How To” znajdziecie bardzo dużo świetnych zdjęć, do których wykorzystano lampy studyjne oraz rysunków pokazujących, jak powstały. Świetna lekcja dla każdego.

© Urs Recher

I nie bójcie się – nie musicie mieć do tego sprzęt za grube tysiące – wystarczy kilka podstawowych lamp i modyfikatorów. Po kliknięciu na zdjęcie, otworzy się Wam podstrona, na której przeczytacie na temat tego, jak zostało zrobione zdjęcie, zobaczycie efekt w większej rozdzielczości oraz będziecie mogli rzucić okiem na schemat ustawienia lamp. Brzmi prosto? Tak dokładnie jest!

Zachęcamy Was do poświęcenia chwili i przejrzenia zdjęć wraz z ich opisami. Naprawdę dzięki temu można się wiele nauczyć. Okazuje się, że osiągnięcie profesjonalnego efektu jest łatwiejsze, niż mogłoby się to wydawać.

Więcej schematów znajdziecie na stronie Broncolor.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Time-Lapse: 8 rad, które poprawią Twoje animacje Świąteczna scenka w 10 minut Jak robić zdjęcia zimą? Te kilka rad zdecydowanie ci pomoże Reklama fotografa w sieci - co warto wiedzieć? Pomoc przy kalibracji obiektywu [poradnik] Jak nie fotografować? Krótki wideoporadnik 3 szybkie metody na wyostrzanie zdjęć [wideoporadnik] W poszukiwaniu własnego kadru Issuu.com - jak stworzyć własną prezentację za pomocją Adobe Bridge? 10 metod na rozbudzenie kreatywności 5 sytuacji w których autofokus się nie sprawdza Backup w terenie - jak i na czym go robić? [wideoporadnik]

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf doskonały, czyli czym jest dobra fotografia