Moda ulic Los Angeles. Stylizowana sesja zdjęciowa czy reportaż?

Fotografia mody idzie w coraz ciekawszym kierunku. Zdjęcia, wykonywane przez profesjonalistów, coraz częściej przypominają amatorskie pstryki, lecz ta estetyka bardziej przemawia do odbiorców. Trend ten zaczął Terry Richardson, fotografując z lampą z osią obiektywu. Dan Regan postanowił zostać fotograficznym turystą, eksplorującym tematykę mody.

© Dan Regan / www.no-school-la.com

Wiele ludzi nazwie to amatorszczyzną, bo przecież kadry się nie zgadzają, są poucinane ręce i nogi, natomiast jest zupełnie inaczej. Taki „niedbały” sposób fotografowania jest w rzeczywistości dokładnie zaplanowany. Ma on przybliżyć odbiorcy produkt i nawiązywać do wakacyjnych zdjęć.

Zapytacie – gdzie jest głębia ostrości? Odpowiedź jest prosta – została pominięta. Przy fotografowaniu małpką z obiektywem szerokokątnym i domkniętą przysłoną trudno mówić o walorach artystyczno-technicznych. Te zdjęcia mają być przede wszystkim proste, a ich wyjątkowość opiera się na estetyce ostrych cieni, wyblakłych kolorów i pokazania nieznanego świata mody.

„Rose Pal Drive” to sesja zdjęciowa, stylizowana na reportaż, którą Dan Regan wykonał na zlecenie magazynu Unrated. Znany portal o modzie ulicznej nawiązał współpracę z fotografem, by przemierzać wspólnie ulice Los Angeles. Celem było pokazanie różnorodności kulturowej oraz stylistycznej ludzi.

Ten materiał pokazuje świat, na który nie zwracamy na co dzień uwag lub zwyczajnie go nie znamy. Więcej interesujących zdjęć znajdziecie na Instagramie Dana.

Zobacz również: Korzystanie z przekształcania swobodnego w fotografii mody

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Historie wykraczające poza zdjęcia, czyli wielka siła fotografii ulicznej Ilona D. Veresk łączy mrok i piękno. Jej portrety zasługują na uznanie Nietypowe morskie stworzenia uchwycone na doskonałych zdjęciach David Stewart prezentuje humorystyczny obraz Wielkiej Brytanii w swoim projekcie „Thirce Removed” Zrobił zdjęcia ludziom z różnymi odcieniami skóry, by pokazać różnorodność na świecie Ubrania idealnie dopasowane do otoczenia to genialny estetyczny projekt Josepha Forda Zenitar 50 mm f/0.95 - bardzo jasny, wytrzymały, ale też ciężki standard do Sony Photoshopowe wpadki września [galeria] Fascynujący świat przyrody na zdjęciach finalistów GDT Nature Photographer of the Year 2013 [galeria] Rafał Milach wybrał finalistów III edycji Projektu Przetwórnia Jak powstały historyczne zdjęcia Roberta Capy z lądowania w Normandii? Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic rozstrzygnięty! Poznajcie zwycięzców

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf ukazał tęczowe skrzydła kolibra. Jak do tego doszło? Powstanie Warszawskie: 63 dni życia i walki, czyli historia fotografów Antonow An-2 ukryty w podwarszawskim lesie. Znalazł go Damian Stęporowski Czarnoskóre księżniczki Disneya, czyli wyjątkowy projekt fotograficzny Mają ponad 80 lat prowadzą pralnię i zostali modowymi gwiazdami Instagrama Zdjęcia z drona pokazują dziesiątki humbaków o wybrzeży Nowej Fundlandii Fotograf spędził ponad 10 lat fotografując słonie. Oto najlepsze kadry Powstanie Warszawskie i jego ludzie - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Historyczne zdjęcia w kolorze. Dzięki nim lepiej poznasz znane osobistości Najpiękniejsze zdjęcie ziemniaka 2020 roku wybrane. To dopiero początek Genialne zdjęcia linoskoczka na tle Księżyca to nie sklejka!