Stary MacInnis farmę miał, czyli piękne zdjęcia zwierząt hodowlanych

Często piszemy o inspirujących zdjęciach psów, kotów czy fotografiach dzikiej natury. Tymczasem nowy cykl Roba McInnisa dowodzi, że świetnym tematem do zdjęć mogą być także... zwierzęta hodowlane. Fotograf uchwycił je w niesamowicie majestatycznych, ale także wesołych portretach, które poruszą Wasze serca. I może zainspirują do robienia zdjęć na polskiej wsi.

© Rob MacInnis / www.robmacinnis.com

Na pomysł tego niecodziennego cyklu Rob MacInnis wpadł, kiedy wrócił z długiej podróży po RPA. Artysta robił tam zdjęcia w miejscach, gdzie ludzie cierpieli z powodu ogromnej biedy, co mocno odbiło się na jego psychice i sprawiło, że mężczyzna przemyślał rolę fotografii w swoim życiu oraz w społeczeństwie.

— Dużo myślałem na temat fotografii po tej podróży. Czułem, że pomijanie aspektu manifestowania swojego zdania w fotografii jest nieodpowiedzialne, zwłaszcza gdy robi się dzieło sztuki z tak uprzywilejowanej pozycji. Zrozumiałem, że fotografowanie zwierząt pozwoli mi na krytykę mojej osoby oraz samej fotografii" - mówi Rob.

Artysta podkreśla, że praca ze zwierzętami nie różni się za bardzo od pracy z ludźmi. Według niego narusza się w ten sposób ich strefę komfortu, więc trzeba ustalić pewne granice i zapracować sobie na zaufanie, co czasem bywa łatwe, a innymi razy wręcz niemożliwe.

Podczas realizacji swojego projektu Rob spotkał cierpliwych i bardzo pomocnych farmerów, dzięki którym udało się stworzyć ciekawe zdjęcia. Kluczowym w tym przedsięwzięciu okazał się czas, ponieważ fotograf potrzebował go dość dużo, by osiągnąć zamierzony efekt. Niekiedy na odpowiednie ujęcie Rob musiał czekać nawet godzinę, ponieważ zwierze potrzebowało chwili, by się uspokoić.

Zobacz również: Podstawy fotografii: jak dobrze ustawić czas naświetlania zdjęć?

Rob MacInnis to uznany fotograf z wieloletnim doświadczeniem. Studiował na New York Film Academy, a także Nova Scotia College of Art and Design i Rhode Island School of Design. Jego fotografie były pokazywane między innymi w „Enroute Magazin", „Eye Weekly", „The Globe & Mail" i „The New York Times". Były także prezentowane w czasie różnego rodzaju targów czy wystaw, jak „Art Basel Switzerland", „Scope New York", „PhotoLA" i „Toronto International Art Fair". Jego odbitki znajdują się w zbiorach prywatnych, jak i publicznych, w tym w „Canadian Association of University Teachers", „The Nimoy Family Foundation", „Citibank" i „Museum of Fine Art" w Houston.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie oraz stronie internetowej autora.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Fotograf ujął na portretach dysonans poznawczy swojej trzeźwości Frank Machalowski przywołuje w swoich zdjęciach duchy przeszłości Fotografia przyrodnicza stała się jej językiem, a szepty zwierząt narzędziem komunikacji

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Ukąsiła go czarna mamba, ale dokończył fotografowanie węża. I robi im dalej zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Historia tragicznego zdjęcia z Wietnamu. Fotografia obiegła świat pozbawiona kontekstu Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Teleskop Hubble’a dostarczył nowe niesamowite zdjęcia kosmosu. Oto, co kryje się w przestrzeni wokół nas Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!