Fińska fotografka stworzyła sukienkę z lodu do sesji upamiętniającej 100-lecie niepodległości kraju

Finlandia w tym roku świętuje setną rocznicę niepodległości kraju. By to uczcić, fotografka Suvi Sievila postanowiła zrealizować wyjątkową sesję fotograficzną, która będzie prezentowała jej ojczyznę w jak najlepszym świetle. Na zdjęciach znajdziecie piękne krajobrazy krainy lodu oraz… lodową sukienkę!

© Suvi Sievila / suvisievila.com

Na przestrzeni wielu lat kształt granic Finlandii był utożsamiany z kształtem kobiety w zwiewnej sukni, trzymającą jedną rękę wyciągniętą ku górze. Tego elementu nie mogło zabraknąć w sesji na 100-lecie niepodległości mroźnej krainy, realizowanej przez Suvi Sievilę.

Przedsięwzięcie nie było wcale łatwe i planowanie całości zajęło kilka dobrych miesięcy. Fotografka przez 5 miesięcy skrupulatnie opróżniała kartony z mlekiem, by mieć wystarczającą ilość opakowań na duże kostki lodu. Oczywiście musiała również poczekać, aż temperatura spadnie poniżej zera, by lodowa sukienka się nie rozpłynęła. Kiedy przyszedł odpowiedni czas – Suvi od razu wzięła się do pracy.

Niestety, gdy fotografka postanowiła zrobić zdjęcia, temperatura jak na złość zaczęła się podnosić i trzeba było pracować w pośpiechu. Niefortunnie się składa, ale fotografując w plenerze, zawsze musimy brać pod uwagę kaprysy matki natury. Na szczęście artystce udało się zrobić wymarzone zdjęcie tuż przed tym, nim lód się rozpuścił.

Efekt całego projektu jest przecudowny. Wszystko wymagało od artystki wielu miesięcy przygotowań i wyrzeczeń, ale końcowe zdjęcie powala na kolana. Dzięki wytrwałej modelce, Belindzie Nieminen oraz wizażystce Satu Sirelius, powstało piękne dzieło, będące symbolem współczesnej Finlandii.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na blogu Suvi.

Zobacz również: Wykonanie własnego slidera za niewielkie pieniądze

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Fotograf ujął na portretach dysonans poznawczy swojej trzeźwości

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Przez dwie zimy fotografował ludzi marznąc na moście. Tak powstał projekt "Tramwaj" Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!