FBI ujawniło nieznane wcześniej zdjęcia z zamachu z 11 września 2001 roku

Po 16 latach Federalne Biuro Śledcze (FBI) upubliczniło nieznane wcześniej zdjęcia z zamachu z 11 września 2001 roku. Widać na nich między innymi ogromne zniszczenia Pentagonu.

© FBI / vault.fbi.gov

FBI ujawniło zdjęcia, które wypłynęły podczas toczenia się postępowania na temat ataku na Pentagon. Fotografie pokazują obraz zniszczeń, jakich dokonano. Te cenne, historyczne fotografie zostały wykonane przez personel medyczny oraz członków innych służb, które udzielały pomocy podczas akcji ratunkowych.

Na opublikowanych zdjęciach możemy zobaczyć pożar samego budynku oraz całą akcję ratunkową. Jeśli się przyjrzycie – zauważycie, że na fotografiach widać nie tylko przeszukiwanie szczątków Pentagonu (od wewnątrz i z zewnątrz), ale również chwile ratowania ludzi.

O zamachu, który te fotografie przedstawiają, trudno było nie usłyszeć. 11 września 2001 roku doszło do ataku terrorystycznego w Nowym Jorku. Dwa samoloty pełne pasażerów przejęte przez Al-Kaidę uderzyły w wieże World Trade Center, doszczętnie je niszcząc i odbierając życie prawie 3 tysiącom ludzi. Oprócz tego rozbiły się dwie inne maszyny. Samolot linii American Airlines o numerze 77 (Boeing 757) został porwany i wleciał w zachodnią ścianę Pentagonu. Tego samego dnia w Pensylwanii rozbił się również samolot zarejestrowany pod numerem 93. Śledztwo dotyczące tych wydarzeń trwa od wielu lat, a nowe zdjęcia mogą w nim pomóc.

Tego typu fotografie to także cenny dokument historyczny, który wiele mówi nie tylko o tym tragicznym wydarzeniu, ale też o naszych czasach.

Zobacz również: Podstawy fotografii: przysłona

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

iPORTFOLIO to polskie rozwiązanie dla osób chcących zaprezentować swoje prace Czy doszło do plagiatu w konkursie fotograficznym Sony World Photography Awards 2017? 100 sztuk grafitowych produktów Nikon na 100-lecie firmy. Są piękne! Pokaż swoją starą torbę lub plecak fotograficzny. I wygraj nową torbę Tenba! Reedycja podręcznika Witolda Dederki "O kompozycji w fotografii" trafiła do sprzedaży Użytkownicy Instagrama narzekają na przycięte zasięgi i ukryte bany Najnowsze zdjęcie Jowisza wygląda jak abstrakcyjne dzieło malarskie Torby i plecaki marki TENBA na targach Film Video Foto 2017 w Łodzi Niebawem ruszają jubileuszowe XX Targi FILM VIDEO FOTO Początek końca działu fotograficznego Panasonica? Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Uważajcie! Instagram na cenzurowanym – mogą zasłonić Wasze zdjęcia C-Log w Canonie 5D Mark IV, czyli większe możliwości dla filmowców Niedługo za pomocą Instagrama będzie można zarezerwować sesje u fotografa Fotoblogia.pl największym serwisem o fotografii w Polsce. Rekordowa liczba czytelników Co z zamówieniami z nocnej promocji RTV EURO AGD? Znamy stanowisko sklepu 33 nowe funkcje w Fujifilm X-Pro2 i X-T2, czyli poważna aktualizacja oprogramowania RTV EURO AGD i nocna wyprzedaż obiektywów. Canon EF 24-70 mm f/2.8 L II USM za 1599 złotych! Znany łuk skalny na Malcie się zapadł. Fotografowie na całym świecie ubolewają Popular Photography Magazine kończy swoją działalność Sesja „The Crown", czyli najdroższego serialu telewizyjnego w historii w portfolio House Of Retouching PhotoWhoa rozdaje darmowe e-booki, które pomogą Wam robić lepsze zdjęcia Do Wrocławia zawita wystawa kolektywu Un-Posed - „Niepozowane” Darmowe lekcje od filmowców z Pixara po polsku – jak działa kamera?

Popularne w tym tygodniu:

Grożono mu śmiercią, bo wziął do sesji żywe zwierzęta Dron wzleciał na wysokość 10 000 metrów. Zobacz piękne zdjęcia Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej trwa. Macie czas do końca marca Czy Samsung wygryzie Sony z rynku produkcji matryc? Tokina obniża ceny na wiosnę. Nie przegap okazji! 10-lecie marki Quadralite - zobacz konkursy, warsztaty oraz promocje "Zdjęcia dokumentalne" tego fotografa to w rzeczywistości powielone kadry z filmów