New York Times docenia fotografów i podwaja ich dniówkę

Od lat głośno jest o kryzysie w świecie fotografii prasowej. Wiele redakcji zwolniło swoich fotoreporterów i dało dziennikarzom smartfony, aby ci robili zdjęcia ilustracyjne. Lecz to nie było to. New York Times wie, że każdy reportaż musi zawierać silną treść wizualną. Dlatego też redakcja wsparła swoich pracowników oraz zmotywowała ich finansowo.

Serwis Around the Lens donosi, że „źródła będące blisko NY Times potwierdzają, że dniówki fotografów redakcji zostaną podniesione o ponad dwa razy”. To brzmi bardzo motywująco i wskazuje, że dziennikarstwo wizualne jednak jest potrzebne i dobrego fotografa nie da się zastąpić redaktorem z aparatem czy telefonem.

Według innego źródła poprzednio dniówka fotografa dla Times wynosiła 200 dolarów, a nawet 250 dolarów za portrety. Niedługo ta kwota może skoczyć do 450 dolarów za zlecenia wymagające więcej pracy, a za standardowe dziennie prace do 300 dolarów. Przyznacie, że ta kwota robi różnicę. Gdyby założyć, że taki fotoreporter pracowałby 21 dni w miesiącu za niższa stawkę, daje to zarobek rzędu 6300 dolarów, czyli w przybliżeniu ponad 25 tysięcy złotych.

Ale oczywiście tak nie jest – fotoreporterzy pracują po kilka-kilkanaście dni, inaczej redakcja pewnie nieźle by na tym interesie popłynęła. Dziwi Was, że stawki są tak wysokie? Nie powinno! Przecież NY Times to jeden z najbardziej poczytnych tytułów opiniotwórczych. Jak widać – obraz naprawdę się liczy.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Jak LED-y podbijają świat fotografii, filmów i oświetlenia miejskiego Algorytm zastąpi Photoshopa? Deep Photo Style Transfer pozwala zmienić oświetlenie, porę dnia, a nawet porę roku na zdjęciach Sesja z dziećmi to nic trudnego? Jesteście w ogromnym błędzie 48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Canon wypuszcza nową kolekcję ubrań specjalnie dla entuzjastów fotografii Czy Sony przestanie sprzedawać matryce innym firmom fotograficznym? Zaplanuj fotograficzną wyprawę z PhotoPills. Teraz także na Androidzie Jak w praktyce radzi sobie Sigma USB Dock z back i front focusem? Holga 120N: zmartwychwstanie Sony Digital Filter, czyli zaawansowany filtr ND i HDR w formie aplikacji do aparatów Sony NEX-3 jako cyfrowa przystawka do Nikona na klisze. Ten Frankenstein naprawdę działa Laowa 24 mm f/14 Replay 2x Macro - zanurz się w świecie makro Truskawki, które wcale nie są czerwone? Na tym zdjęciu nie ma ani jednego czerwonego piksela Coś dla prawdziwych fanów tej marki. Limitowane wersje Nikona D5 i D500 na targach CP+ Uno II - minimalistyczny plecak do różnych zastosowań Kreatywna wizytówka z Instaxów to nowy trend wśród fotografów Poznajcie historię "Śniadania na szczycie drapacza chmur" - jednego z najbardziej znanych zdjęć na świecie Na tej wystawie nie zobaczycie fizycznych odbitek. Tak wygląda sztuka przyszłości Lukasa Renlunda

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie