Warsztaty fotoreportażu „Pociągiem po Ukrainie” z Tokiną

Firma Tokina oraz fotowarsztaty.com mają przyjemność zaprosić Was na warsztaty z fotoreportażu. Odbędą się one na Ukrainie w dniach 26-28 maja. Będziecie mieli okazję zwiedzić ten piękny kraj i udokumentować m.in. życie w pociągu oraz na dworcach.

Trasa, która jest „najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat”, będzie głównym tematem fotograficznym warsztatów. Pociąg minie 6 tuneli oraz 27 wiaduktów, jadąc przez kolejne serpentyny torów. Różnica wysokości wynosi aż 370 metrów.

Sobota jest całkowicie przeznaczona na plener fotograficzny na Ukrainie. Przewodnikiem będzie Bogdan Augustyn – pomysłodawca projektu i wokalista znany z zespołu KSU. Z zamiłowania i wykształcenia jest historykiem. Sobotni plener zakończy się ogniskiem i imprezą.

Kolejowy tour rozpocznie się w Starym Samborze, kresowym miasteczku skąd kursującą kilka razy dziennie, słynną "elektriczką" podjeżdżamy do Sianek, na przełęcz Użocką, jadąc na końcowym odcinku wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej i obserwując widoki na polską część Bieszczadów, szukając widokowych kadrów zza oknami pociągu oraz integrując się z miejscowymi pasażerami pociągu. Po przejechaniu około 80% trasy, w Siankach przesiadamy się do "elektriczki" jadącej na Zakarpacie, do Użgorodu i zjeżdżamy do wioski Wołosianka, gdzie czeka na nas bus oraz podróż powrotna do Starego Sambora, gdzie zatrzymamy się na posiłek.

Paweł Brzozowski, prowadzący warsztaty

W niedzielę uczestnicy przejadą Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi po nieczynnej trasie Zagórz –Krościenko. Na trasie zobaczą opuszczone przystanki kolejowe, miejsca widokowe, tunele oraz inne atrakcje.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Termin: 26–28 maja 2017

Cena: 590 zł

Cena obejmuje:

  • uczestnictwo w zajęciach,
  • 2 noclegi,
  • wyżywienie,
  • transport busem na Ukrainie,
  • przejazd Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej fotowarsztaty.com.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

iPORTFOLIO to polskie rozwiązanie dla osób chcących zaprezentować swoje prace Sony ma wypuścić matrycę o rozdzielczości 150 Mpix Najnowsze Magic Lantern pozwala na kręcenie wideo w formacie RAW 4K Canonem 5D Mark III FBI ujawniło nieznane wcześniej zdjęcia z zamachu z 11 września 2001 roku Czy doszło do plagiatu w konkursie fotograficznym Sony World Photography Awards 2017? 100 sztuk grafitowych produktów Nikon na 100-lecie firmy. Są piękne! Pokaż swoją starą torbę lub plecak fotograficzny. I wygraj nową torbę Tenba! Reedycja podręcznika Witolda Dederki "O kompozycji w fotografii" trafiła do sprzedaży Użytkownicy Instagrama narzekają na przycięte zasięgi i ukryte bany Najnowsze zdjęcie Jowisza wygląda jak abstrakcyjne dzieło malarskie Torby i plecaki marki TENBA na targach Film Video Foto 2017 w Łodzi Niebawem ruszają jubileuszowe XX Targi FILM VIDEO FOTO Początek końca działu fotograficznego Panasonica? Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Uważajcie! Instagram na cenzurowanym – mogą zasłonić Wasze zdjęcia C-Log w Canonie 5D Mark IV, czyli większe możliwości dla filmowców Niedługo za pomocą Instagrama będzie można zarezerwować sesje u fotografa Fotoblogia.pl największym serwisem o fotografii w Polsce. Rekordowa liczba czytelników Co z zamówieniami z nocnej promocji RTV EURO AGD? Znamy stanowisko sklepu 33 nowe funkcje w Fujifilm X-Pro2 i X-T2, czyli poważna aktualizacja oprogramowania RTV EURO AGD i nocna wyprzedaż obiektywów. Canon EF 24-70 mm f/2.8 L II USM za 1599 złotych! Znany łuk skalny na Malcie się zapadł. Fotografowie na całym świecie ubolewają Popular Photography Magazine kończy swoją działalność Sesja „The Crown", czyli najdroższego serialu telewizyjnego w historii w portfolio House Of Retouching

Popularne w tym tygodniu:

Grożono mu śmiercią, bo wziął do sesji żywe zwierzęta Dron wzleciał na wysokość 10 000 metrów. Zobacz piękne zdjęcia Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej trwa. Macie czas do końca marca Czy Samsung wygryzie Sony z rynku produkcji matryc? Tokina obniża ceny na wiosnę. Nie przegap okazji! 10-lecie marki Quadralite - zobacz konkursy, warsztaty oraz promocje "Zdjęcia dokumentalne" tego fotografa to w rzeczywistości powielone kadry z filmów