Syryjski fotograf ryzykował swoje życie, by uratować chłopca

O Abdzie Alkaderze Habaku jest głośno nie dlatego, że zrobił genialne zdjęcia, ale dlatego, że pokazał, co to znaczy być człowiekiem. Po ataku na konwój przewożący uchodźców oraz eksplozji, która która go ogłuszyła, postanowił przestać robić zdjęcia i zająć się pomocą doraźną. To, co stało się chwilę później, to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jaką mógł zrobić Habak.

Abd Alkader Habak opowiedział o tym, co się zdarzyło w CNN. W pewnej chwili on i jego koledzy postanowili odłożyć aparaty i pobiegli pomagać ludziom, których dotknęło nieszczęście. Habak wyznaje, że widział, jak dzieci umierają na jego oczach i był to jeden z najgorszych widoków w jego życiu. Jego zachowanie pokrywa się z tym, co mówił James Nachtwey w dokumencie ”Fotograf wojenny” - każdy z nas, bez względu na to, co fotografuje, musi pamiętać, że w pierwszej kolejności jesteśmy LUDŹMI, dopiero później dziennikarzami.

Po wybuchu Habak pobiegł w stronę zaatakowanego konwoju, złapał małego chłopca i zaniósł go do karetki. Fotograf wyznaje, że dziecko wciąż oddychało, trzymając go za rękę i patrzyło na niego. Śmiało należy powiedzieć, że to czyn bohaterski i każdy z nas powinien brać z niego przykład, bo życie jest najwyższą wartością.

CNN podaje, że w ataku zginęło 126 osób. Fotograf mówi, że nie jest pewny czy chłopiec przeżył. Na filmiku możecie zobaczyć, jak zbliża się on do karetki z chłopcem na rękach i przekazuje go w opiekę personelu medycznego.

Na stronie CNN możecie zobaczyć wszystko z perspektywy innego fotografa, który ujął płaczącego Habaka u boku innej z ofiar ataku. Jest on jawnie przytłoczony tym, czego doświadczył. Wojna to prawdziwe piekło.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Niesamowite nagranie. Atak rekina z perspektywy żółwia [Zobacz wideo] Nowości Wacom: Cintiq Companion 2 i flagowy 27-calowy Cintiq 27QHD CamGrip, rączka do aparatu... Co autor miał na myśli? Bezsensowne aparaty znanych firm Film powraca do gry? Photoshopowe wpadki miesiąca - grudzień [galeria] Stwórz CEWE FOTOKSIĄŻKĘ i wygraj podróż marzeń! Zobaczcie pierwsze zgłoszenia do Sony World Photography Awards 2017 Zobacz prace finalistów programu uniwersyteckiego SWPA 2016. Polak wśród wyróżnionych Getty Images pozwane za pobieranie opłaty za zdjęcia z domeny publicznej Olympus wstrzymuje sprzedaż modelu OM-D E-M10 Mark II Chiński bank zdjęć, zawiesił działalność po tym, jak wymagał opłaty za zdjęcie czarnej dziury

Popularne w tym tygodniu:

Była pracownica Facebooka mówi, że dla firmy najważniejszy jest wzrost, a nie dobro ludzi Skandal na festiwalu fotografii w Mediolanie. Wystawiono plagiat! 5 lat więzienia za zdjęcia spod sukienek. Kolejne państwo zaostrza prawo Zostawili klientów bez zdjęć i pieniędzy. Serwis fotografii ślubnej po prostu zwinął interes Toem: Gra wideo dla fotografów na jesienne wieczory Konkurs Ministra Klimatu i Środowiska „Geologia w obiektywie 2021” Wybieramy aparat cyfrowy – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?