Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens

TriLens to ciekawy pomysł dla reporterów i fotografów ślubnych, który może ułatwić noszenie i zmianę obiektywów.

TriLens

TriLens

Aparaty systemowe pozwalają na zmianę obiektywów, które znów pozwalają osiągnąć różne efekty fotograficzne. Jednak szybka ich zmiana to temat, który jest aktualny wśród fotografów od zawsze. Szwedzka firma Frii Design pokazała swoje rozwiązanie tego problemu. TriLens to uchwyt, który pozwala na zamocowanie trzech obiektywów na pasku i daje do nich wygodny dostęp. Pomysłodawcą jest fotograf eventowy i ślubny, Jonas Lundin.


TriLens to, najkrócej mówiąc, trzy bagnety zamontowane do obracanego mocowania do paska. TriLens będzie dostępny z mocowaniem Canon, Nikon oraz Sony. Najcięższy obiektyw zawsze jest skierowany do dołu pozwalając na szybką zmianę szkła, dzięki łatwemu dostępowi do wolnego bagnetu, który jest skierowany do góry. Poza tym automatyczne wyważenie zestawu ma pozwalać na swobodny ruch przy chodzeniu, a nawet bieganiu.

TriLens

"Po powrocie do domu po sesji zdjęciowej nie ma nic gorszego niż uświadomić sobie, że nie udało się uchwycić najważniejszych kadrów, bo w tym czasie walczyłeś ze zmianą obiektywu, albo po prostu byłeś zbyt leniwy, żeby to zrobić."

Jonas Lundin

Frii Designs zamierza wkrótce wystartować z kampanią na platformie Kickstarter. Ich celem jest zebranie 600 zamówień, żeby rozpocząć produkcję. Na tym etapie nic nie wiadomo o cenie, ale już 9 maja powinniśmy dowiedzieć się coś więcej.

Zestaw TriLens jest wyposażony w magnesy, dzięki którym możemy też w łatwy sposób przymocować osłonki obiektywów do wolnych bagnetów.

TriLens

Osobiście wolę małą torbę na ramię. Próbowałem nosić obiektywy pojedynczo na pasku, jednak jest to dla mnie bardzo niewygodne rozwiązanie, a co dopiero gdybym na nim zawiesił dwa szkła. Trzeba jednak przyznać, że z TriLens zdejmujemy obiektyw bez dekielka, co znacznie ułatwia zamocowanie go do aparatu. Używacie takich rozwiązań czy to ma szansę się sprawdzić?

Zobacz również: Podstawy fotografii: przysłona

TriLens

Źródło: www.friidesigns.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Kosmiczny film poklatkowy 4K stworzony ze 109 GB zdjęć NASA Pomysł na bezprzewodowy tethering za niewielkie pieniądze 4 fotografom zostało rzucone wyzwanie zrobienia zdjęć do wystawy w 24 godziny. Czy podołali temu zadaniu? Photoshop CS5: premiera 12 kwietnia Nawet małpa umie obsłużyć iPhone'a. I robi to całkiem dobrze! Monitoring wysłał zdjęcie intruza w kuchni. Okazało się, że to jej zmarły syn Selfie? Dlaczego nie! Zobaczcie zabawny musical o kulturze mediów społecznościowych Tak w rzeczywistości wygląda stabilizacja matrycy w Olympusie OM-D E-M5 Mark II Wspaniały bokeh i radziecki obiektyw za 40 dolarów – co tu może się nie udać? DJI daje nawet 30 tys. dolarów za wskazanie błędów w oprogramowaniu Firma Canon stworzyła piękną miniaturkę modelu EOS 5DS z dwoma obiektywami Mały quiz fotograficzny nr 7

Popularne w tym tygodniu:

Najmniejsza kamerka świata zmieści się w naczyniu krwionośnym NASA na Halloween: zdjęcie Słońca, które wygląda jak halloweenowa dynia Canon patentuje aparat z dwiema matrycami. Żegnajcie szumy! Beznadziejne filmy ze ślubów: 12-latek oszukał klientów Negatyw z bombardowania Hiroszimy wystawiony za 2 mln dolarów #giveashit: Zanim spuścisz wodę, wciśnij spust migawki i przysłuż się nauce Mgła na Marsie: NASA publikuje interesujące zdjęcia z Curiosity Czarna pustynia istnieje? Zdjęcie jest zjawiskowe Pierwszy hyperlapse z całkowitego zaćmienia Słońca z wysokości 50 km