Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens

TriLens to ciekawy pomysł dla reporterów i fotografów ślubnych, który może ułatwić noszenie i zmianę obiektywów.

TriLens

TriLens

Aparaty systemowe pozwalają na zmianę obiektywów, które znów pozwalają osiągnąć różne efekty fotograficzne. Jednak szybka ich zmiana to temat, który jest aktualny wśród fotografów od zawsze. Szwedzka firma Frii Design pokazała swoje rozwiązanie tego problemu. TriLens to uchwyt, który pozwala na zamocowanie trzech obiektywów na pasku i daje do nich wygodny dostęp. Pomysłodawcą jest fotograf eventowy i ślubny, Jonas Lundin.


TriLens to, najkrócej mówiąc, trzy bagnety zamontowane do obracanego mocowania do paska. TriLens będzie dostępny z mocowaniem Canon, Nikon oraz Sony. Najcięższy obiektyw zawsze jest skierowany do dołu pozwalając na szybką zmianę szkła, dzięki łatwemu dostępowi do wolnego bagnetu, który jest skierowany do góry. Poza tym automatyczne wyważenie zestawu ma pozwalać na swobodny ruch przy chodzeniu, a nawet bieganiu.

TriLens

"Po powrocie do domu po sesji zdjęciowej nie ma nic gorszego niż uświadomić sobie, że nie udało się uchwycić najważniejszych kadrów, bo w tym czasie walczyłeś ze zmianą obiektywu, albo po prostu byłeś zbyt leniwy, żeby to zrobić."

Jonas Lundin

Frii Designs zamierza wkrótce wystartować z kampanią na platformie Kickstarter. Ich celem jest zebranie 600 zamówień, żeby rozpocząć produkcję. Na tym etapie nic nie wiadomo o cenie, ale już 9 maja powinniśmy dowiedzieć się coś więcej.

Zestaw TriLens jest wyposażony w magnesy, dzięki którym możemy też w łatwy sposób przymocować osłonki obiektywów do wolnych bagnetów.

TriLens

Osobiście wolę małą torbę na ramię. Próbowałem nosić obiektywy pojedynczo na pasku, jednak jest to dla mnie bardzo niewygodne rozwiązanie, a co dopiero gdybym na nim zawiesił dwa szkła. Trzeba jednak przyznać, że z TriLens zdejmujemy obiektyw bez dekielka, co znacznie ułatwia zamocowanie go do aparatu. Używacie takich rozwiązań czy to ma szansę się sprawdzić?

TriLens

Źródło: www.friidesigns.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Perseidy 2019: Pogoda nie sprzyjała, ale sobie poradziliście! 12 000 zwierząt sfotografowanych w projekcie „Photo Ark" Mały quiz fotograficzny nr 7 Pierwszy film 4K z orbity Ziemi został nakręcony aparatem Sony A7S II Miniaturowa lustrzanka dla kolekcjonerów iPhoto '09 i funkcja Faces rozpoznaje koty Odciski palców ze zdjęcia selfie. Jak to możliwe? Cyfrowy moduł "I'm Back" do aparatów tradycyjnych odnosi sukces! Kamera do patrzenia przez ściany i bluzki Nie żyją od 150 lat. Sztuczna inteligencja zidentyfikowała ich twarze Jak zmniejszyć szumy w aparacie? Zamrozić go! Zdjęcia na Instagramie ujawnią czy masz objawy depresji

Popularne w tym tygodniu:

Film NASA ujawnia, że rok 2020 był najcieplejszym w historii świata Autor znanego zdjęcia Berniego Sanders nie zamierza się nim chwalić w portfolio Paleta malarska licząca 3400-lat. Są na niej pozostałości pigmentów ze starożytnego Egiptu Tragiczny wypadek. Mężczyzna chciał zrobić selfie i zepchnął kobietę w przepaść Ty też możesz zrobić zdjęcia satelitarne! Umożliwia to Canon i satelita CE-SAT-1