Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens

TriLens to ciekawy pomysł dla reporterów i fotografów ślubnych, który może ułatwić noszenie i zmianę obiektywów.

TriLens

TriLens

Aparaty systemowe pozwalają na zmianę obiektywów, które znów pozwalają osiągnąć różne efekty fotograficzne. Jednak szybka ich zmiana to temat, który jest aktualny wśród fotografów od zawsze. Szwedzka firma Frii Design pokazała swoje rozwiązanie tego problemu. TriLens to uchwyt, który pozwala na zamocowanie trzech obiektywów na pasku i daje do nich wygodny dostęp. Pomysłodawcą jest fotograf eventowy i ślubny, Jonas Lundin.


TriLens to, najkrócej mówiąc, trzy bagnety zamontowane do obracanego mocowania do paska. TriLens będzie dostępny z mocowaniem Canon, Nikon oraz Sony. Najcięższy obiektyw zawsze jest skierowany do dołu pozwalając na szybką zmianę szkła, dzięki łatwemu dostępowi do wolnego bagnetu, który jest skierowany do góry. Poza tym automatyczne wyważenie zestawu ma pozwalać na swobodny ruch przy chodzeniu, a nawet bieganiu.

TriLens

"Po powrocie do domu po sesji zdjęciowej nie ma nic gorszego niż uświadomić sobie, że nie udało się uchwycić najważniejszych kadrów, bo w tym czasie walczyłeś ze zmianą obiektywu, albo po prostu byłeś zbyt leniwy, żeby to zrobić."

Jonas Lundin

Frii Designs zamierza wkrótce wystartować z kampanią na platformie Kickstarter. Ich celem jest zebranie 600 zamówień, żeby rozpocząć produkcję. Na tym etapie nic nie wiadomo o cenie, ale już 9 maja powinniśmy dowiedzieć się coś więcej.

Zestaw TriLens jest wyposażony w magnesy, dzięki którym możemy też w łatwy sposób przymocować osłonki obiektywów do wolnych bagnetów.

TriLens

Osobiście wolę małą torbę na ramię. Próbowałem nosić obiektywy pojedynczo na pasku, jednak jest to dla mnie bardzo niewygodne rozwiązanie, a co dopiero gdybym na nim zawiesił dwa szkła. Trzeba jednak przyznać, że z TriLens zdejmujemy obiektyw bez dekielka, co znacznie ułatwia zamocowanie go do aparatu. Używacie takich rozwiązań czy to ma szansę się sprawdzić?

Zobacz również: Wykonaj kreatywne nakładki na obiektyw

TriLens

Źródło: www.friidesigns.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Kiedy lustra odgrywają najważniejszą rolę Polaroid Lab ma ambicje być przenośną ciemnią fotograficzną Imatag - niewidoczny znak wodny, który pozwala śledzić zdjęcia w sieci Co znajdziemy w plecaku profesjonalnego fotografa sportu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio? Pakiet wtyczek marki Nik Software 70% taniej! Tak wygląda Saturn. Sonda Cassini znalazła się bliżej niż kiedykolwiek "Jeżeli zależy ci na wspaniałych zdjęciach, to masz iPhona” - powiedział były wiceprezes Google Czy Parachut stanie się Spotify świata fotografii? Nowa usługa nielimitowanego wypożyczenia sprzętu fotograficznego Zdjęcie królika w okularach przeciwsłonecznych rozpoczęło photoshopową bitwę narodów Nieszczęśliwe wypadki aparatów: Sony w lawie Z Energizerem na Mount Everest Ustawienie balansu bieli w satelicie? Potrzebne słone jezioro!

Popularne w tym tygodniu:

Photoshop skończył 30 lat. Zobacz jak wyglądała jego pierwsza wersja Piękna przyjaźń staruszki i jej psa utrwalona na zdjęciach Dziewczyna sfingowała sesję na Bali. Zrobiła zdjęcia w sklepie Ikea Dwóch fotografów wychowało lisa. Odwdzięcza im się pozowaniem Zarabiają na kotach. Za jeden post można dostać 60 tysięcy złotych W USA kobieta podszywała się pod fotografkę dziecięcą, by porwać niemowlę Nissan GT-R przerobiony na niesamowity samochód do kręcenia Dla sławy na Instagramie zrobią wszystko. Śmieje się z nich cały świat Zobacz, jak działają systemy laserowej neutralizacji dronów Odnaleziono tajemniczy album. Był pełny zdjęć jednej kobiety i znanych osób Panasonic opracował wizjer dla daltonistów Selfie-turystyka. Czy potrafimy podróżować bez robienia zdjęć?