Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens

TriLens to ciekawy pomysł dla reporterów i fotografów ślubnych, który może ułatwić noszenie i zmianę obiektywów.

TriLens

TriLens

Aparaty systemowe pozwalają na zmianę obiektywów, które znów pozwalają osiągnąć różne efekty fotograficzne. Jednak szybka ich zmiana to temat, który jest aktualny wśród fotografów od zawsze. Szwedzka firma Frii Design pokazała swoje rozwiązanie tego problemu. TriLens to uchwyt, który pozwala na zamocowanie trzech obiektywów na pasku i daje do nich wygodny dostęp. Pomysłodawcą jest fotograf eventowy i ślubny, Jonas Lundin.


TriLens to, najkrócej mówiąc, trzy bagnety zamontowane do obracanego mocowania do paska. TriLens będzie dostępny z mocowaniem Canon, Nikon oraz Sony. Najcięższy obiektyw zawsze jest skierowany do dołu pozwalając na szybką zmianę szkła, dzięki łatwemu dostępowi do wolnego bagnetu, który jest skierowany do góry. Poza tym automatyczne wyważenie zestawu ma pozwalać na swobodny ruch przy chodzeniu, a nawet bieganiu.

TriLens

"Po powrocie do domu po sesji zdjęciowej nie ma nic gorszego niż uświadomić sobie, że nie udało się uchwycić najważniejszych kadrów, bo w tym czasie walczyłeś ze zmianą obiektywu, albo po prostu byłeś zbyt leniwy, żeby to zrobić."

Jonas Lundin

Frii Designs zamierza wkrótce wystartować z kampanią na platformie Kickstarter. Ich celem jest zebranie 600 zamówień, żeby rozpocząć produkcję. Na tym etapie nic nie wiadomo o cenie, ale już 9 maja powinniśmy dowiedzieć się coś więcej.

Zestaw TriLens jest wyposażony w magnesy, dzięki którym możemy też w łatwy sposób przymocować osłonki obiektywów do wolnych bagnetów.

TriLens

Osobiście wolę małą torbę na ramię. Próbowałem nosić obiektywy pojedynczo na pasku, jednak jest to dla mnie bardzo niewygodne rozwiązanie, a co dopiero gdybym na nim zawiesił dwa szkła. Trzeba jednak przyznać, że z TriLens zdejmujemy obiektyw bez dekielka, co znacznie ułatwia zamocowanie go do aparatu. Używacie takich rozwiązań czy to ma szansę się sprawdzić?

TriLens

Źródło: www.friidesigns.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Od kalotypii do druku natychmiastowego - krótka historia utrwalania fotografii George Muncey odwiedził fabrykę Kodaka. Zobacz, jak powstają legendarne filmy Jedyne zdjęcie z wyjątkowego ślubu. Pobrali się w szpitalu zakaźnym Unikalne zdjęcia NASA. Pokazują "rzeki złota" Amazonii Mydlany Olympus FE-340 dla fotografa Testuj oświetlenie studyjne... w przeglądarce Zdjęcia rentgenowskie różnych rzeczy i stworzeń. Zobacz, jak wyglądają w środku To może być najstarszy aparat, jaki trafił do sprzedaży. Pochodzi z około 1840 roku! Jak działa Smooth Trans Focus w nowym obiektywie Sony 100 mm f/2.8 G Master? W każdym kocie czai się zło. Zobacz przekomiczne zdjęcia Szaleni Rosjanie fotografują na jednym z siedmiu cudów świata Największy cyjanotyp na świecie ma aż 24 metry kwadratowe

Popularne w tym tygodniu:

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Wrocławskie Muzeum Architektury szuka kobiety ze zdjęcia Znalazła się tajemnicza kobieta ze zdjęcia Chrisa Niedenthala. Mieszka w Kłodzku Zdjęcie dnia. Marsjański helikopter i spektakularny widok z lotu ptaka Trytytki rozwiążą każdy problem, nawet na Marsie. Zdjęcie NASA to nie fotomontaż Zdjęcie dnia. Droga Mleczna widziana z kosmosu Lagun istnieje? To stworzenie łudząco go przypomina Doskonały sposób na rozbawienie dziecka na sesji. Ten fotograf wie, co robi Zdjęcie dnia. Spektakularne strumienie energii w galaktyce Mars na niezwykłym zbliżeniu. NASA udostępnia nowe zdjęcie