Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony

Niedawno firma Nikon obchodziła setną rocznicę powstania. Z tej okazji powstał specjalny film poklatkowy, pokazujący Ziemię widzianą z pokładu z promu kosmicznego oraz z jego dziobu. Ten niecodzienny time lapse trzeba zobaczyć.

Na kanale YouTube Nikon Europe pojawił się film poklatkowy, zmontowany przez SmugMug Films. Z okazji 100-lecia firmy powstała ta wyjątkowa animacja, która pokazuje naszą planetę w sposób, w jaki nie zobaczymy jej osobiście prawdopodobnie nigdy.

Nikon ma bardzo bogatą historię brania udziału w różnych przedsięwzięciach, a podróż w kosmos jest jedną z kart. Ten film powstał ze zlepku materiałów NASA, nagranych przy wykorzystaniu aparatów japońskiego giganta. Nic dziwnego, że firma chce się pochwalić swoim wkładem w eksplorację przestrzeni kosmicznej.

Pierwszym aparatem, wysłanym w kosmos, był Nikon Photomic FTN, czyli specjalnie przystosowana do tego wersja Nikona F. Znalazł się on na pokładzie promu Apollo 15 w 1971 roku. Można powiedzieć, że ta firma wspierała różne misje od początku przygody człowieka z badaniem wszechświata.

To, jak wygląda obracająca się Ziemia przy nieruchomo zawieszonym w kosmosie aparacie, wygląda po prostu fascynująco. Na filmie możemy zobaczyć, jak zapalają się i gasną światła wielkich miast i to pod różnymi kątami.

Największe wrażenie zrobił na mnie rzut na poruszającą się zorzę polarną. Coś pięknego!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Modelki w Chinach wiedzą, co to profesjonalizm. Tak szybkiego pozowania jeszcze nie widzieliśmy Legendarny fotoreporter David Burnett po 40 latach przesiadł się z Canona na Sony Urocze zdjęcie najmłodszego fotografa na świecie Kim jest tajemniczy mężczyzna ze zdjęć z gwiazdami Hollywood? Pojawił się znikąd Niedźwiedź czarny przeszkodził w sesji ślubnej Pokaz dronów w Korei Południowej przypomniał o noszeniu maseczek i myciu rąk Zdjęcie filmu. O fotograficznych portretach Petgram to polski "Instagram dla zwierząt". Ale w aplikacji chodzi o coś więcej niż słodkie zdjęcia Ustawiaj punkty AF nosem! Problem osób lewoocznych z Canonami EOS R i RP Ślub na jednej rolce? To możliwe MugTug Darkroom - edytor zdjęć w HTML5 Aparat Socialmatic - czy Instagram przestanie być tylko aplikacją?

Popularne w tym tygodniu:

Awaryjne lądowanie samolotu i mężczyzna rzucony na ziemię. Wzięli aparat za bombę Pascal i Machiavelli w jednej osobie! Artysta wziął kasę z muzeum, uciekł i nazwał to sztuką Kamera monitorująca foki odnaleziona po 3,5 roku. Zawiera bardzo ważne nagrania Te zdjęcia to koszmar. Retusz zdecydowanie nie jest ich mocną stroną Kochasz fotografię i kraftowe piwo? Te szklanki są dla ciebie Fotografie zwierząt, które utknęły w nietypowych miejscach. Patrząc na nie uśmiejesz się do łez Zdjęcia uratowały mu życie. Poznajcie historię niewidomego psa o imieniu Tofu Dym z wulkanu na La Palmie ma ponad 2400 metrów wysokości. Zdjęcie zapiera dech w piersi Pierwsze takie wideo w historii: kształtowanie się kryształów soli na poziomie molekularnym Niesamowite kształty na tafli wody. Wiemy, co i dlaczego je wytwarza Liczne zorze polarne po burzy słonecznej. Zdjęcia zapierają dech w piersi Chińska misja Shenzhou-13 już trwa. Zdjęcia pokazują ogromne starania Państwa Środka