Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony

Niedawno firma Nikon obchodziła setną rocznicę powstania. Z tej okazji powstał specjalny film poklatkowy, pokazujący Ziemię widzianą z pokładu z promu kosmicznego oraz z jego dziobu. Ten niecodzienny time lapse trzeba zobaczyć.

Na kanale YouTube Nikon Europe pojawił się film poklatkowy, zmontowany przez SmugMug Films. Z okazji 100-lecia firmy powstała ta wyjątkowa animacja, która pokazuje naszą planetę w sposób, w jaki nie zobaczymy jej osobiście prawdopodobnie nigdy.

Nikon ma bardzo bogatą historię brania udziału w różnych przedsięwzięciach, a podróż w kosmos jest jedną z kart. Ten film powstał ze zlepku materiałów NASA, nagranych przy wykorzystaniu aparatów japońskiego giganta. Nic dziwnego, że firma chce się pochwalić swoim wkładem w eksplorację przestrzeni kosmicznej.

Pierwszym aparatem, wysłanym w kosmos, był Nikon Photomic FTN, czyli specjalnie przystosowana do tego wersja Nikona F. Znalazł się on na pokładzie promu Apollo 15 w 1971 roku. Można powiedzieć, że ta firma wspierała różne misje od początku przygody człowieka z badaniem wszechświata.

To, jak wygląda obracająca się Ziemia przy nieruchomo zawieszonym w kosmosie aparacie, wygląda po prostu fascynująco. Na filmie możemy zobaczyć, jak zapalają się i gasną światła wielkich miast i to pod różnymi kątami.

Największe wrażenie zrobił na mnie rzut na poruszającą się zorzę polarną. Coś pięknego!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

14 227 zdjęć z misji Apollo w GIF-ach, czyli animowana podróż na Księżyc Niesamowite zdjęcia z zamarzniętych wodospadów Panoramiczny aparat z... ośmiu iPhone'ów Reżyser Johna Wicka i Deadpool 2 nagrał reklamę iPhonem 11 Pro Ustawiane zdjęcie w programie "Master of Photography". Co na to sędziowie? 500px Business, czyli zdjęcia na żądanie. Nowa możliwość do zarabiania na fotografii Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Fotografka ujęła nowy typ zórz polarnych na zdjęciach. Nazywa się ”wydmy” Dokument o tym, jak powstał „Lunch na drapaczu chmur” Fascynująca historia sprzedaży aparatów między 1951-2015 r. Podpowiadamy jak poprawić wygląd twoich zdjęć kulinarnych Fotograficzny przegląd sieci - linki dnia

Popularne w tym tygodniu:

Zrobił portret swojej dziewczynie. Zdjęcie stało się okładką kampanii WHO Powstało sztuczne oko o rozdzielczości 100 pikseli. Może pomóc leczyć ślepotę 45-gigapikselowe zdjęcie obrazu Rembranta pokazuje dokładnie wszystkie detale Organiczne odbitki na szalce Petriego. Czy algi są światłoczułe? Zwierzęta odkryły, że są nagrywane. Rezultat jest przeuroczy Hipnotyzujące ujęcia z głębi oceanu pokazują piękno nieznanej fauny Oto kodkod, czyli najmniejszy dziki kot na półkuli zachodniej Dron był niebezpiecznie blisko odrzutowców. Film wywołał kontrowersje Holandia: Babcia będzie musiała usunąć zdjęcia wnucząt przez RODO "Struś pędziwiatr" na żywo. Kojot gonił ptaka zupełnie jak w bajce Zbuduj swojego Olympusa OM-D E-M10 Mark III z papieru Panna młoda nie żyje, a filmowcy nie chcą oddać pieniędzy. Tragiczna historia z USA