Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony

Niedawno firma Nikon obchodziła setną rocznicę powstania. Z tej okazji powstał specjalny film poklatkowy, pokazujący Ziemię widzianą z pokładu z promu kosmicznego oraz z jego dziobu. Ten niecodzienny time lapse trzeba zobaczyć.

Na kanale YouTube Nikon Europe pojawił się film poklatkowy, zmontowany przez SmugMug Films. Z okazji 100-lecia firmy powstała ta wyjątkowa animacja, która pokazuje naszą planetę w sposób, w jaki nie zobaczymy jej osobiście prawdopodobnie nigdy.

Nikon ma bardzo bogatą historię brania udziału w różnych przedsięwzięciach, a podróż w kosmos jest jedną z kart. Ten film powstał ze zlepku materiałów NASA, nagranych przy wykorzystaniu aparatów japońskiego giganta. Nic dziwnego, że firma chce się pochwalić swoim wkładem w eksplorację przestrzeni kosmicznej.

Pierwszym aparatem, wysłanym w kosmos, był Nikon Photomic FTN, czyli specjalnie przystosowana do tego wersja Nikona F. Znalazł się on na pokładzie promu Apollo 15 w 1971 roku. Można powiedzieć, że ta firma wspierała różne misje od początku przygody człowieka z badaniem wszechświata.

To, jak wygląda obracająca się Ziemia przy nieruchomo zawieszonym w kosmosie aparacie, wygląda po prostu fascynująco. Na filmie możemy zobaczyć, jak zapalają się i gasną światła wielkich miast i to pod różnymi kątami.

Największe wrażenie zrobił na mnie rzut na poruszającą się zorzę polarną. Coś pięknego!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Bielik amerykański zabrał kamerkę, która go nagrywała i poleciał w dal Klimatyczne zimowe zdjęcia Manny'ego Ortiza uchywcone nowym bezlusterkowcem Sony a6500 Robiła jedno selfie codziennie przez 8 lat. Efekt jest wspaniały! Zobacz, jakie znaczenie podczas filmowania ma liczba klatek na sekundę 20 lat Photoshopa - to już jutro! Photerloo – nowe narzędzie do automatycznego opisywania i umieszczania zdjęć w mediach społecznościowych Fotograf cudem uniknął śmierci w Wielkim Kanionie Apple Wach z aparatem fotograficznym? Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Podwodne spacery okiem Darka Sepioło Polacy lubią chwalić się swoimi zdjęciami Okulary, które pozwolą ci spojrzeć na świat oczami Wesa Andersona

Popularne w tym tygodniu:

Tranzyt Merkurego. Zdjęcia planety na tle Słońca Sztuczna inteligencja usunie wodę ze zdjęć podwodnych. To niesamowite! Nurek zbił piątkę z rekinem. Rozbrajająco zabawne zdjęcia Fotograf zadeptany na śmierć Całe wesele bez lampy - czy to możliwe? Negatyw z bombardowania Hiroszimy wystawiony za 2 mln dolarów Aligatory albinosy urodziły się w USA. Zobacz urocze zdjęcia rzadkich zwierząt Rodzina szuka fotografa, który oprócz obsługi Photoshopa wie, jak zmienić pieluchę Mgła na Marsie: NASA publikuje interesujące zdjęcia z Curiosity Celeste Barber i Jameela Jamil odtworzyły słynny pocałunek Johna Lennona z Yoko Ono Pierwsza sesja Naomi Campbell z czarnoskórym fotografem trafiła na okładkę Jak powstaje Leica M10, czyli co znaczy ”niemiecka precyzja”