Sony A9 - pierwsze zdjęcia z profesjonalnego bezlusterkowca, który ma prędkość aż 20 kl./s

Sony A9 miał swoją premierę 19 kwietnia i już wtedy opisałem pierwsze wrażenia po kilku chwilach pracy z nowym bezlusterkowcem. Tuż po premierze mieliśmy też możliwość wykonania kilku przykładowych zdjęć.

Aparaty były do dyspozycji zaledwie na kilkanaście minut i to w określonych scenkach zaaranżowanych specjalnie na tę okazję.

Organizatorzy zabrali nas do klubu bokserskiego oraz na salę gimnastyczną, gdzie mogliśmy w ekspresowym tempie przetestować Sony A9. Do dyspozycji dziennikarzy było kilka scenek ze sportowcami. Czasu było bardzo mało, zatem zbyt wielu różnorodnych kadrów nie udało się wykonać, ale przynajmniej sprawdziłem w praktyce, jak działa tryb seryjny z prędkością 20 kl./s oraz 693-punktowy autofokus. Zobaczcie sami:

Nowy Sony A9 rejestruje aż 20 kl./s, korzystając z migawki elektronicznej i działa to wyśmienicie. Nawet po wykonaniu długiej serii zdjęć w formacie RAW + JPEG z prędkością 20 kl./s aparat nie zamierał  - mogłem przeglądać od razu zdjęcia (korzystając z ultraszybkiej, nowej karty SDHC II Sony UHC III 300 MB/s) czy zmieniać ustawienia w menu. Aparat pracuje naprawdę sprawnie i szybko. Więcej na ten temat przeczytacie w materiale o pierwszych wrażeniach:

Sony A9 — pierwsze wrażenia po premierze. Czy bezlusterkowiec dorówna profesjonalnym lustrzankom?

Sony A9 to aparat, o którym mówiło się od lat. W czasie premiery w Londynie miałem okazję zobaczyć go na żywo i sprawdzić w praktyce. Czy nowy…

142 mm, 1/1250 s, f/4.5, ISO 3200

Zobacz również: Tani, chiński bezlusterkowiec, Yi M1 w naszych rękach

142 mm, 1/1250 s, f/4.5, ISO 3200

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy bezlusterkowców

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Ricoh Theta S - test kamerki 360 stopni 2 miesiące z Fujifilm X100F. Zabrałem go do Chin i pokochałem [test] Canon EOS 5D Mark IV - jak sprawuje się w terenie? Oto zdjęcia przykładowe Sony A99 - przykładowe zdjęcia i pierwsze wrażenia [galeria] Mac mini 2012 kontra 2011 w studiu fotografa [test] Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm f/4 IS PRO to mistrz! Test uniwersalnego obiektywu Olympus E-P2 - test część 2 Fujifilm X-A2 - pierwsze wrażenia i przykładowe zdjęcia Nikon D500 - pierwsze w Polsce zdjęcia testowe i porównanie szumów Panasonic Lumix DMC-FZ100 - pierwsze wrażenia [GALERIA + WIDEO] Canon Powershot G15 – klasyka ponad wszystko [wideotest] Fujifilm X20 - nowoczesność w jakości retro [test]