Sony A9 - pierwsze zdjęcia z profesjonalnego bezlusterkowca, który ma prędkość aż 20 kl./s

Sony A9 miał swoją premierę 19 kwietnia i już wtedy opisałem pierwsze wrażenia po kilku chwilach pracy z nowym bezlusterkowcem. Tuż po premierze mieliśmy też możliwość wykonania kilku przykładowych zdjęć.

Aparaty były do dyspozycji zaledwie na kilkanaście minut i to w określonych scenkach zaaranżowanych specjalnie na tę okazję.

Organizatorzy zabrali nas do klubu bokserskiego oraz na salę gimnastyczną, gdzie mogliśmy w ekspresowym tempie przetestować Sony A9. Do dyspozycji dziennikarzy było kilka scenek ze sportowcami. Czasu było bardzo mało, zatem zbyt wielu różnorodnych kadrów nie udało się wykonać, ale przynajmniej sprawdziłem w praktyce, jak działa tryb seryjny z prędkością 20 kl./s oraz 693-punktowy autofokus. Zobaczcie sami:

Nowy Sony A9 rejestruje aż 20 kl./s, korzystając z migawki elektronicznej i działa to wyśmienicie. Nawet po wykonaniu długiej serii zdjęć w formacie RAW + JPEG z prędkością 20 kl./s aparat nie zamierał  - mogłem przeglądać od razu zdjęcia (korzystając z ultraszybkiej, nowej karty SDHC II Sony UHC III 300 MB/s) czy zmieniać ustawienia w menu. Aparat pracuje naprawdę sprawnie i szybko. Więcej na ten temat przeczytacie w materiale o pierwszych wrażeniach:

Sony A9 — pierwsze wrażenia po premierze. Czy bezlusterkowiec dorówna profesjonalnym lustrzankom?

Sony A9 to aparat, o którym mówiło się od lat. W czasie premiery w Londynie miałem okazję zobaczyć go na żywo i sprawdzić w praktyce. Czy nowy…

142 mm, 1/1250 s, f/4.5, ISO 3200

Zobacz również: Podstawy fotografii: przysłona

142 mm, 1/1250 s, f/4.5, ISO 3200

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy bezlusterkowców

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Canon EF 50 mm f/1.8 STM - niedroga przepustka do poważnej fotografii [recenzja] Dlaczego Leica Summicron-M 35 mm f/2 ASPH to wyjątkowe szkło? Canon EOS M5 - test bezlusterkowca, na którego długo czekaliśmy Nikon D5600 - test lustrzanki z Wi-Fi i Bluetooth dla entuzjastów fotografii Olympus OM-D E-M10 Mark III - test nowego bezlusterkowca dla amatorów Canon EOS RP kontra Canon EOS R - szybkie porównanie obu modeli [WIDEO] Canon PowerShot SX40 HS - pierwsze zdjęcia z potężnego ultrazooma "Górskie wyprawy fotograficzne" Karola Nienartowicza w naszych rękach Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm f/4 IS PRO to mistrz! Test uniwersalnego obiektywu Canon EOS 5Ds R + 11-24mm f/4 L - pierwsze zdjęcia przykładowe Affinity Photo - czy Adobe ma powody do obaw? [recenzja] Jak działa Sony A7 II z obiektywami Canona? Sprawdzamy adaptery Metabones i Commlite [test]

Popularne w tym tygodniu:

Sony A7 IV: Pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [TEST]