Sony A9 - pierwsze zdjęcia z profesjonalnego bezlusterkowca, który ma prędkość aż 20 kl./s

Sony A9 miał swoją premierę 19 kwietnia i już wtedy opisałem pierwsze wrażenia po kilku chwilach pracy z nowym bezlusterkowcem. Tuż po premierze mieliśmy też możliwość wykonania kilku przykładowych zdjęć.

Aparaty były do dyspozycji zaledwie na kilkanaście minut i to w określonych scenkach zaaranżowanych specjalnie na tę okazję.

Organizatorzy zabrali nas do klubu bokserskiego oraz na salę gimnastyczną, gdzie mogliśmy w ekspresowym tempie przetestować Sony A9. Do dyspozycji dziennikarzy było kilka scenek ze sportowcami. Czasu było bardzo mało, zatem zbyt wielu różnorodnych kadrów nie udało się wykonać, ale przynajmniej sprawdziłem w praktyce, jak działa tryb seryjny z prędkością 20 kl./s oraz 693-punktowy autofokus. Zobaczcie sami:

Nowy Sony A9 rejestruje aż 20 kl./s, korzystając z migawki elektronicznej i działa to wyśmienicie. Nawet po wykonaniu długiej serii zdjęć w formacie RAW + JPEG z prędkością 20 kl./s aparat nie zamierał  - mogłem przeglądać od razu zdjęcia (korzystając z ultraszybkiej, nowej karty SDHC II Sony UHC III 300 MB/s) czy zmieniać ustawienia w menu. Aparat pracuje naprawdę sprawnie i szybko. Więcej na ten temat przeczytacie w materiale o pierwszych wrażeniach:

Sony A9 — pierwsze wrażenia po premierze. Czy bezlusterkowiec dorówna profesjonalnym lustrzankom?

Sony A9 to aparat, o którym mówiło się od lat. W czasie premiery w Londynie miałem okazję zobaczyć go na żywo i sprawdzić w praktyce. Czy nowy…

142 mm, 1/1250 s, f/4.5, ISO 3200

Zobacz również: Nikon D800 - test

142 mm, 1/1250 s, f/4.5, ISO 3200

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy bezlusterkowców

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Canon Powershot G7X - jak sprawdzi się duża matryca w małym kompakcie? [test] Canon EOS–1D X Mark II - najszybsza lustrzanka świata w naszych rękach Sony A6500: się ulepszamy, się cenimy i… [test] Sigma 30 mm f/1.4 DC DN - recenzja jasnego obiektywu stworzonego z myślą o bezlusterkowcach Możliwości średniego formatu, czyli test 4 obiektywów do korpusu Leica S Canon PowerShot G3X - sprawdzone rozwiązania w nowym wydaniu [test] Impossible I-1 – czy współczesny Polaroid jest chociaż zbliżony do oryginałów? [test] Canon 50 mm f/1.8 STM - zdjęcia przykładowe Philips Brilliance 275P - fotograficzne 27 cali w rozdzielczości 5K [test] Samsung Galaxy S8+: praktyczny, fotograficzny test aparatu w podróży Leica M Typ 240 - klasyczne połączenie elegancji z nowoczesną technologią Panasonic Lumix GH4 - pierwsze wrażenia i ceny [aktualizacja]