Sony A9 - pierwsze zdjęcia z profesjonalnego bezlusterkowca, który ma prędkość aż 20 kl./s

Sony A9 miał swoją premierę 19 kwietnia i już wtedy opisałem pierwsze wrażenia po kilku chwilach pracy z nowym bezlusterkowcem. Tuż po premierze mieliśmy też możliwość wykonania kilku przykładowych zdjęć.

Aparaty były do dyspozycji zaledwie na kilkanaście minut i to w określonych scenkach zaaranżowanych specjalnie na tę okazję.

Organizatorzy zabrali nas do klubu bokserskiego oraz na salę gimnastyczną, gdzie mogliśmy w ekspresowym tempie przetestować Sony A9. Do dyspozycji dziennikarzy było kilka scenek ze sportowcami. Czasu było bardzo mało, zatem zbyt wielu różnorodnych kadrów nie udało się wykonać, ale przynajmniej sprawdziłem w praktyce, jak działa tryb seryjny z prędkością 20 kl./s oraz 693-punktowy autofokus. Zobaczcie sami:

Nowy Sony A9 rejestruje aż 20 kl./s, korzystając z migawki elektronicznej i działa to wyśmienicie. Nawet po wykonaniu długiej serii zdjęć w formacie RAW + JPEG z prędkością 20 kl./s aparat nie zamierał  - mogłem przeglądać od razu zdjęcia (korzystając z ultraszybkiej, nowej karty SDHC II Sony UHC III 300 MB/s) czy zmieniać ustawienia w menu. Aparat pracuje naprawdę sprawnie i szybko. Więcej na ten temat przeczytacie w materiale o pierwszych wrażeniach:

Sony A9 — pierwsze wrażenia po premierze. Czy bezlusterkowiec dorówna profesjonalnym lustrzankom?

Sony A9 to aparat, o którym mówiło się od lat. W czasie premiery w Londynie miałem okazję zobaczyć go na żywo i sprawdzić w praktyce. Czy nowy…

142 mm, 1/1250 s, f/4.5, ISO 3200

Zobacz również: Wideotest Canon EOS M

142 mm, 1/1250 s, f/4.5, ISO 3200

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy bezlusterkowców

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Sigma 35 mm f/1.4 ART DG HSM - od niej wszystko się zaczęło [recenzja] Olympus Tough TG-1 – wakacyjny towarzysz [szybki test] Sony RX100 II – profesjonalna jakość w kieszeni [test] Peak Design Everyday Backpack 30L – codzienny plecak do profesjonalnego użytku [recenzja] Affinity Photo - czy Adobe ma powody do obaw? [recenzja] Canon G1 X Mark II – pierwsze wrażenia Canon EOS M6, czyli bezlusterkowiec z opcjonalnym wizjerem w naszych rękach Sony A7 II - test funkcji wideo Adobe Lightroom 6 - sprawdzamy nowe funkcje [wideorecenzja] Fotografia kulinarna dla blogerów - recenzja książki Sony A7 - pełnoklatkowy bezlusterkowiec pełen kontrastów [test] Nikkor AF-S 35 mm f/1.4 - świetne szkło na każdą okazję [test]

Popularne w tym tygodniu:

Jaki jest najlepszy aparat pełnoklatkowy w 2020? Odpowiedź was zaskoczy!