Canon 300 mm f/1.8 - ten potwór naprawdę istnieje

Serwis Petapixel jest kopalnią fotograficznych ciekawostek. Tym razem wyszperali super rzadki obiektyw Canon 300 mm f/1.8. Muszę przyznać, że takiego niezwykłego szkła jeszcze nie widziałem.

Canon 300 mm f/1.8

Canon 300 mm f/1.8

Firmy fotograficzne, poza obiektywami konsumenckimi dla amatorów i zawodowców, produkują specjalistyczne obiektywy do różnych zastosowań. Tym razem mamy do czynienia z obiektywem wykorzystywanym na wyścigach konnych do rejestracji finiszu. Jest to tak rzadki obiektyw, że nie ma o nim zbyt dużo informacji nawet w sieci.

Canon 300 mm f/1.8

Canon 300 mm f/1.8 jest ogromnym i ciężkim obiektywem, oferuje jednak standardowy bagnet EF, więc spokojnie można by go podpiąć nawet do współczesnej cyfry. Patrząc na to szkło, można sobie uświadomić, dlaczego nie ma na rynku tak jasnych teleobiektywów — wykonać się da, jednak nikt tego nie będzie w stanie unieść.

Canon 300 mm f/1.8

Obiektyw był wykorzystywany przez Jima Andersona, gdy pracował na wyścigach konnych, do fotografii szczelinowej.

“Tym systemem można nagrywać 10 000 pasków na sekundę. Tak zacząłem pracować z tym obiektywem. Zacząłem robić zdjęcia finiszy w 1986 roku. (…) Kiedyś było to robione na filmie albo negatywie czasowym. Wywoływałem go natychmiast po wyścigu, co zajmowało około 8 s przy wykorzystaniu z dektolu w 140 stopniach. Kiedy jednak weszła cyfra, wszystko stało się bardziej zaawansowane także obiektywy.”

Jim Anderson
Canon 300 mm f/1.8

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Źródło: petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? ”Epiphany” to zjawiskowa reklama, która powstała bez użycia efektów specjalnych Ten film poklatkowy powstał ze zdjęć NASA i pokazuje... strukturę Marsa Google pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość fotografii mobilnej Historyczne fotografie zdradzają, jak wyglądali światowi przywódcy, zanim zostali politykami System Canon EOS ma już 30 lat! Zobaczcie, jak przez ten czas zmieniły się aparaty tej firmy Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens Znane osoby też uwielbiają robić selfie. Oto jak wyglądały takie zdjęcia, zanim pojawiły się smartfony Tornado w 360 stopniach i 4K przybliży Was do potęgi natury BatchPhoto Espresso – wgraj zdjęcie i obrób je online Photo Pod, czyli osobisty namiot dla fotografa w plenerze Zobaczcie, co potrafi obiektyw z ringiem Canon EF-S 35 mm f/2.8 Macro IS STM Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Nubrella - składana parasolka dla fotografów. Czy to ma sens? Zawsze patrz, gdzie zostawiasz aparat, bo może to się skończyć naprawdę źle Co się stanie, kiedy piorun uderzy w drona? Co się dzieje, gdy para postanawia nie zatrudniać profesjonalnego fotografa ślubnego Zobaczcie, jakie są najpopularniejsze aparaty wykorzystywane w fotografii stockowej Everypixel Aesthetics to system sztucznej inteligencji, który oceni twoje zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie