Niemiecka precyzja świata fotografii w wykonaniu Juliana Schulze

W naszym słowniku utarło się powiedzenie o ”niemieckiej precyzji”. Cóż – nie odnosi się to tylko do technologii, lecz również do fotografii, czego przykładem są prace Juliana Schulze. Ten berliński fotograf jest prawdziwym mistrzem minimalizmu.

© Julian Schulze / Instagram

Julian Schulze tworzy niesamowite obrazy. Kropka. Dlaczego? Fotograf wyróżnia się świetnym wyczuciem linii, zauważa kształty geometryczne i potrafi je nieziemsko dobrze skomponować. Patrząc na jego zdjęcia, czuję przechodzący mnie dreszcz – są po prostu doskonałe.


Sam fotograf określa siebie jako ”skoncentrowanego na geometrycznej abstrakcji i minimalistycznej kompozycji”. Nie da się temu jakkolwiek zaprzeczyć. Wszystkie jego zdjęcia – czarno-białe czy kolorowe – po prostu wyskakują z ekranu mimo poczucia płaskości. Można śmiało powiedzieć, że jego dwuwymiarowe obrazy są żywcem wyjęte z naszego trójwymiarowego świata.

Schulze wspomina w opisie jednego z projektów na Behance, że zasady i reguły mogą być przydatne dla początkującego fotografa, lecz mogą również znacząco ograniczyć rozwój twórczy. Najważniejsze są koncentracja na motywie i bezgraniczne oddanie tematowi. Dzięki temu każdy z obrazów będzie ”mówił” za siebie.

Cóż… jeśli ignorowanie zasad ma owocować takimi obrazami jak te, które popełnia Schulze – nie warto w ogóle się koncentrować na tym, co i jak POWINNO wyglądać. Każde zdjęcie jest takie, jak chce autor – nie musi być poprawne techniczne, by stanowiło satysfakcjonujący obraz.

Więcej zdjęć Juliana znajdziecie na jego stronie internetowej, Behance, Facebooku oraz Instagramie.Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Rosyjska fotografka tworzy bajkowe portrety z pomocą... niedźwiedzia Prostota i silne linie prowadzące to charakterystyczne elementy zdjęć architektury Kevina Krautgartnera Koloryzowane zdjęcia rosyjskich snajperek podbijają Internet. Oto historia jednej z nich Rafał Hypś zdradza nam, jak fotografował mgliste oblicze Dubaju Wcześniej niepublikowane zdjęcia z misji Apollo 15 odnalezione w szufladzie

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Ukąsiła go czarna mamba, ale dokończył fotografowanie węża. I robi im dalej zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Historia tragicznego zdjęcia z Wietnamu. Fotografia obiegła świat pozbawiona kontekstu Dopiero po 60 latach bycia razem zdecydowali się na sesję ślubną. Jest przeurocza! Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Teleskop Hubble’a dostarczył nowe niesamowite zdjęcia kosmosu. Oto, co kryje się w przestrzeni wokół nas