Tegoroczny Fotofestiwal w Łodzi odbędzie się pod tytułem ”Dasz wiarę?”

W tym roku odbędzie się już 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Na wydarzenie zjadą się artyści z całego świata, którzy używają fikcji do opisywania rzeczywistości. W ramach Fotofestiwalu odbędą się liczne wystawy, akcje w przestrzeni miejskiej, projekcje filmu oraz inne.

© Francesco Zizola / NOOR

Łódzki Fotofestiwal to jedno z ważniejszych wydarzeń w środkowej Europie. Podczas każdej edycji prezentowane są wyjątkowe zdjęcia oraz organizowane są bardzo wartościowe wydarzenia towarzyszące, które urozmaicają życie mieszkańcom Łodzi i odwiedzającym wystawy. Będziecie mieli również szansę pokazać swoje portfolio znanym fotografom oraz wziąć udział w wielu warsztatach.

Edycja przewidziana na ten rok odbędzie się pod hasłem ”Dasz wiarę? / Can you Imagine?”. Tematem będą wymyślone rzeczywistości, a widzowie będą mogli czynnie uczestniczyć w wydarzeniu. Kuratorzy zaprosili do wzięcia udziału w festiwalu Joana Fontcubertę, który zaprezentuje dużą kolekcję swoich zdjęć. Będą to 3 projekty: ”Fauna”, ”Herbarium” oraz” Konstelacje”. Gośćmi festiwalu będą również Noémie Goudal, Martin Kollar, Augustin Rebetez oraz 16 innych artystów.

W ramach festiwalu odbędą się również wystawa książek fotograficznych oraz projekcje filmowe. Wystawa fotoreporterów i dokumentalistów agencji NOOR będzie odskocznią od tematu fikcji. Fotografowie również poprowadzą warsztaty i zorganizują imprezę z okazji 10-lecia istnienia agencji.

Fotofestiwal rozpocznie się 1 czerwca i będzie trwał do 11 czerwca. Ze względu na datę otwarcia wydarzenia odbędzie się powitanie dla najmłodszych. Następnym punktem w programie jest rozwiązanie Grand Prix Fotofestiwal 2017, w którym spośród 10 finalistów zostanie wyłoniony zwycięzca. Otrzyma on nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. Wszystkie prace zostaną przedstawione na wystawach i pokazach slajdów.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

W weekend 9–10.06 odbędzie się projekcja zdjęć z archiwum firmy Veolia Energia Łódź - ”Energia Czasu. 110 lat energetyki łódzkiej”. Jest to dokumentacja rozbudowy i pracy łódzkiej elektrociepłowni EC1. Autorem materiału jest Wiktor Jekimenko.

Przy ulicy Piotrkowskiej będą miały również liczne wydarzania towarzyszące Fotofestiwalowi, w tym m.in. wystawa berlińskiego kolektywu artystów ulicznych Mentalgassi, która będzie opierała się na portretach mieszkańców Łodzi. Podczas drugiego weekendy zostaną zorganizowane projekcje filmowe, za które odpowiada Międzynarodowy Festiwal Filmu Transatlantyk. Będą to filmy dokumentalne na temat życia Josefa Koudelki, Roberta Franka oraz innych.

Więcej informacji o Fotofestiwalu 2017 oraz jego programie znajdziecie na stronie internetowej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sigma wycofuje się z produkcji obiektywów do Pentaxa Ruszają warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem i Jakubem Kaźmierczykiem. Zniżka dla naszych czytelników! Fujifilm wprowadzi system stabilizacji matrycy do swoich aparatów? Aktualizacja oprogramowania do Sony A9 sprawia, że autofokus jest jeszcze lepszy Pixelmator Pro 1.4 zamienił się w potężną wtyczkę dla Apple Photos Tygodnik Fotoblogia 01 24-latek zniszczył 126-letnią rzeźbę podczas robienia selfie Seagate Backup Plus Portable 5TB - największy mały dysk na świecie Technologia XXI wieku odtworzy zdjęcia sprzed 200 lat Prawo i obowiązek a praktyka. Jak polska prasa dba o prawidłowe podpisy zdjęć Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 08 Rusza zimowy Cashback Fujifilm – zwrot to nawet 1720PLN

Popularne w tym tygodniu:

Powstanie Warszawskie: Mikołaj Kaczmarek przywraca kolory historycznych zdjęć Jeśli używasz Photoshopa złodzieje mogą wykraść twoje dane. Zaktualizuj go! NVIDIA Studio, sprzęt i oprogramowanie, które wspiera twórców