Fotografka wojenna ujęła na zdjęciach ostatnie chwile swojego życia

Fotografia wojenna to bardzo poważna dziedzina reportażu. Korespondenci ryzykują swoim życiem i zdrowiem, co podkreśliła Hilda Clayton na swoich ostatnich zdjęciach. Fotografka zginęła od wybuchu pocisku moździerza.

© Hilda Clayton

”Fotografka wojenna ujęła na zdjęciach ostatnie chwile swojego życia” – to brzmi naprawdę dramatycznie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to prawda. Hilda Clayton zmarła po wybuchu pocisku z moździerza w lipcu 2013 roku.

22-letnia fotografka fotografowała podczas szkolenia z wykorzystaniem prawdziwej amunicji. W trakcie ćwiczenia było przy niej trzech afgańskich żołnierzy, którzy również zginęli. Teraz, 4 lata po śmierci Hildy Clayton, jej zdjęcia zostały opublikowane w magazynie Army’s Military Review. Wszystko to dzięki uprzejmości rodziny zmarłej.

Hilda Clayton

”Clayton nie tylko pomogła dokumentować działania armii oraz wzmacnianie partnerstwa, ale również dzieliła ryzyko żołnierzy przez udział w działaniach” – pisze o fotografce redakcja magazynu.

Fotografowie są bardzo często obecni podczas szkoleń wojska, by dokumentować to, jak są prowadzone treningi. Hilda Clayton współpracowała z takimi sekcjami, jak: 4th Armored Brigade Combat Team, 1st Cavalery Division, gościła w Forward Operating Base Gamberi oraz przeszła szkolenie fotografa wojennego.

Zobacz również: Dlaczego zdjęcia i filmy z miejsc konfliktu nie robią już na nas wrażenia? Mówi Wojciech Grzędziński

Źródło: Army’s Military Review

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Sesja z dziećmi to nic trudnego? Jesteście w ogromnym błędzie Co się dzieje, gdy para postanawia nie zatrudniać profesjonalnego fotografa ślubnego Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? CROZ to minimalistyczny aparat, który sam poskładasz Dzięki naukowcom z Lund fotografia przekroczyła prędkość światła Czy Souvid Datta dopuścił się plagiatu zdjęcia Mary Ellen Mark? ”Epiphany” to zjawiskowa reklama, która powstała bez użycia efektów specjalnych Potrzebujesz sprzętu fotograficznego? Wypożycz go od innego fotografa za pośrednictwem KitSplit Canon 300 mm f/1.8 - ten potwór naprawdę istnieje Ten film poklatkowy powstał ze zdjęć NASA i pokazuje... strukturę Marsa Google pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość fotografii mobilnej Historyczne fotografie zdradzają, jak wyglądali światowi przywódcy, zanim zostali politykami System Canon EOS ma już 30 lat! Zobaczcie, jak przez ten czas zmieniły się aparaty tej firmy Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens Znane osoby też uwielbiają robić selfie. Oto jak wyglądały takie zdjęcia, zanim pojawiły się smartfony Tornado w 360 stopniach i 4K przybliży Was do potęgi natury BatchPhoto Espresso – wgraj zdjęcie i obrób je online Photo Pod, czyli osobisty namiot dla fotografa w plenerze

Popularne w tym tygodniu:

Pingwiny cesarskie znalazły aparat. Nie uwierzysz, co stało się później Pamiątkowe zdjęcie na wysokości 2500 metrów to absolutny hit! Cyfrowy moduł "I'm Back" do aparatów tradycyjnych odnosi sukces! 2,4 mln euro za Leikę z 1923 roku. Padła rekordowa cena aparatu na aukcji 709 megapikseli - to się dopiero nazywa "wielki format"! Czego fotografowie powinni nauczyć się od malarzy? Świeci w ciemności i kosztuje ponad 50 tysięcy złotych. Oto nowa wersja Leiki M Monochrom Co to znaczy, że światło jest "miękkie"? Nauka zna odpowiedź Astronautka NASA wzięła ze sobą na sesję swojego 4-letniego synka. Te zdjęcia rozgrzeją wasze serca Możesz stać się posiadaczem aparatu Amelii Earhart za 240 tys. złotych To koniec selfie sticka! Teraz zrobisz "dzióbek" w inny sposób 14 227 zdjęć z misji Apollo w GIF-ach, czyli animowana podróż na Księżyc