Mistrz kreacji, Tim Walker, zrealizuje kalendarz Pirelli 2018

Kalendarz Pirelli przez lata miał wiele odsłon, jednak zawsze w jego produkcji uczestniczą uznani fotografowie. Za kolejną wersję 2018 będzie odpowiedzialny stały bywalec, między innymi Vogue'a - Tim Walker.

© Tim Walker

Kalendarz Pirelii to duże wydarzenie w świecie mody i fotografii, które odbija się echem nie tylko w branży fotograficznej.

Firma Pirelli swoim kalendarzem podnosi wartość reklamy, jednocześnie bardzo sprytnie budując swoją markę, która, jak by nie było, nadal zajmuje się oponami. Przedstawiciele firmy przyznają, że nawet duży budżet na sesję ze znanym fotografem zwraca się wielokrotnie, dzięki obecności kalendarza w mediach.


Autorem zdjęć do kolejnej edycji kalendarza Pirelli będzie Tim Walker. Zdjęcia będą wykonane w Londynie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Możemy się spodziewać zupełnie innego podejścia do tematu niż w przypadku edycji 2017, którą wykonał Peter Lindbergh. Tim Walker jest znany z oryginalnych aranżacji, które są określane jako bajkowe czy nawet surrealistyczne.

Walker fotografuje dla najważniejszych magazynów i marek zajmujących się modą od ponad dekady, a jego kariera wydaje się marzeniem każdego fotografa. Po bardzo udanych studiach na Exeter College of Art, które ukończył z najwyższą oceną, Tim Walker ląduje w Nowym Jorku, gdzie zostaje asystentem Richarda Avedona. W wieku 25 lat wykonał pierwszą sesję dla Vogue'a.

Od tego czasu Walker jest stale obecny na łamach ekskluzywnych magazynów jak Vogue, W Magazine czy Love Magazine. Wydał kilka albumów, portretował też wielu znanych ludzi. Walker zajmuje się także filmem, na tym polu także odnosząc sukcesy.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30
Źródło: Pirellicalendar

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Najpiękniejsze miejsca na sesję ślubną na świecie Kodak T-MAX P3200: Powrót legendy. Fotografowie oszaleli ze szczęścia! Zanieczyszczenie wód to poważny problem. Ptaki żywią się plastikiem Konkurs Ministra Klimatu i Środowiska „Geologia w obiektywie 2021” Dwóch nastolatków aresztowanych za nieumyślne spowodowanie śmierci fotografki Instagram ukryje "nieodpowiednie treści" w wynikach wyszukiwania Bezlusterkowce Fujifilm taniej do końca września Bezpłatne warsztaty z fotografii sportowej z Jackiem Boneckim Lu Guang – nowe informacje o uwięzionym fotoreporterze TTT - Trzy dni z Tomaszem Tomaszewskim Rok 2008 w zdjęciach New York Times Byliśmy na X BEiKS RoadShow 2015 - zobaczcie, jak było we Wrocławiu

Popularne w tym tygodniu:

Zastrzelili go, gdy wychodził z domu do pracy. Fotoreporter miał ważne informacje Nie żyje Steve Schapiro. Był znanym fotografem gwiazd XX wieku