Mistrz kreacji, Tim Walker, zrealizuje kalendarz Pirelli 2018

Kalendarz Pirelli przez lata miał wiele odsłon, jednak zawsze w jego produkcji uczestniczą uznani fotografowie. Za kolejną wersję 2018 będzie odpowiedzialny stały bywalec, między innymi Vogue'a - Tim Walker.

© Tim Walker

Kalendarz Pirelii to duże wydarzenie w świecie mody i fotografii, które odbija się echem nie tylko w branży fotograficznej.

Firma Pirelli swoim kalendarzem podnosi wartość reklamy, jednocześnie bardzo sprytnie budując swoją markę, która, jak by nie było, nadal zajmuje się oponami. Przedstawiciele firmy przyznają, że nawet duży budżet na sesję ze znanym fotografem zwraca się wielokrotnie, dzięki obecności kalendarza w mediach.


Autorem zdjęć do kolejnej edycji kalendarza Pirelli będzie Tim Walker. Zdjęcia będą wykonane w Londynie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Możemy się spodziewać zupełnie innego podejścia do tematu niż w przypadku edycji 2017, którą wykonał Peter Lindbergh. Tim Walker jest znany z oryginalnych aranżacji, które są określane jako bajkowe czy nawet surrealistyczne.

Walker fotografuje dla najważniejszych magazynów i marek zajmujących się modą od ponad dekady, a jego kariera wydaje się marzeniem każdego fotografa. Po bardzo udanych studiach na Exeter College of Art, które ukończył z najwyższą oceną, Tim Walker ląduje w Nowym Jorku, gdzie zostaje asystentem Richarda Avedona. W wieku 25 lat wykonał pierwszą sesję dla Vogue'a.

Od tego czasu Walker jest stale obecny na łamach ekskluzywnych magazynów jak Vogue, W Magazine czy Love Magazine. Wydał kilka albumów, portretował też wielu znanych ludzi. Walker zajmuje się także filmem, na tym polu także odnosząc sukcesy.


Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30Źródło: Pirellicalendar

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sony Alfa jako gra na Playstation 3? Teledysk, w którym wokalistka jest "photoshopowana" w trakcie śpiewania Świetne zdjęcia prasowe naszych sąsiadów. Oto Belarus Press Photo 2014 Fotowarsztaty na Korsyce = wakacje z nauką Wybraliśmy zwycięzcę konkursu fotograficznego "Moje miasto się zieleni"! #UgaśmyPłucaŚwiata: Pożar Amazonii: ekologiczna katastrofa na zdjęciach. Do akcji wkroczył największy przeciwpożarowy samolot świata Flickr jako baza kopii zapasowych twoich zdjęć Kapcie, gazety i obrazki, czyli o powstającej w Poznaniu galerii fotografii Kotwice Peak Design - sprawdź, jak wymienić je w Polsce 24-latek zniszczył 126-letnią rzeźbę podczas robienia selfie Nik Snapseed na iPada w nowej wersji National Geographic zamieściło przerobione zdjęcie. Internauci są wzburzeni

Popularne w tym tygodniu:

PhotoGIMP, połącz funkcje darmowego GIMP-a i wygląd Photoshopa