Mistrz kreacji, Tim Walker, zrealizuje kalendarz Pirelli 2018

Kalendarz Pirelli przez lata miał wiele odsłon, jednak zawsze w jego produkcji uczestniczą uznani fotografowie. Za kolejną wersję 2018 będzie odpowiedzialny stały bywalec, między innymi Vogue'a - Tim Walker.

© Tim Walker

Kalendarz Pirelii to duże wydarzenie w świecie mody i fotografii, które odbija się echem nie tylko w branży fotograficznej.

Firma Pirelli swoim kalendarzem podnosi wartość reklamy, jednocześnie bardzo sprytnie budując swoją markę, która, jak by nie było, nadal zajmuje się oponami. Przedstawiciele firmy przyznają, że nawet duży budżet na sesję ze znanym fotografem zwraca się wielokrotnie, dzięki obecności kalendarza w mediach.


Autorem zdjęć do kolejnej edycji kalendarza Pirelli będzie Tim Walker. Zdjęcia będą wykonane w Londynie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Możemy się spodziewać zupełnie innego podejścia do tematu niż w przypadku edycji 2017, którą wykonał Peter Lindbergh. Tim Walker jest znany z oryginalnych aranżacji, które są określane jako bajkowe czy nawet surrealistyczne.

Walker fotografuje dla najważniejszych magazynów i marek zajmujących się modą od ponad dekady, a jego kariera wydaje się marzeniem każdego fotografa. Po bardzo udanych studiach na Exeter College of Art, które ukończył z najwyższą oceną, Tim Walker ląduje w Nowym Jorku, gdzie zostaje asystentem Richarda Avedona. W wieku 25 lat wykonał pierwszą sesję dla Vogue'a.

Od tego czasu Walker jest stale obecny na łamach ekskluzywnych magazynów jak Vogue, W Magazine czy Love Magazine. Wydał kilka albumów, portretował też wielu znanych ludzi. Walker zajmuje się także filmem, na tym polu także odnosząc sukcesy.


Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30Źródło: Pirellicalendar

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Letni Festiwal Fotograficzny PHOTO SUMMER DAY już w sierpniu Nikon CaptureNX2 - nowa wersja 20 czerwca 6 kamer GoPro, rollercoaster i planeta z filmu Zaawansowany, dalmierzowy Epson R-D1x tylko dla Japończyków Uważaj na fotomontaże na Instagramie. Możesz stracić zasięgi Początki fotografii mody cz.2 Czy Lightroom będzie w końcu szybki? Adobe zapowiada dużą aktualizację Remove.bg usunie bez problemu całe tło w Photoshopie Fujifilm X-Pro3 dostanie tytanową obudowę i chowany ekran Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.08. - 15.09.2015 Fotoreportaż, czyli warsztaty opowiadania obrazem według Filipa Ćwika Akademia fotoreportażu - tydzień w plenerze

Popularne w tym tygodniu:

Nie żyje fotografka Beatlesów. Astrid Kirchherr miała 81 lat Adobe Premiere Pro 14.2 zyskuje potężne wsparcie kart graficznych NVIDIA Capture One 20 w specjalnej wersji do aparatów marki Nikon Zostań ambasadorem Adobe Lightroom. Producent uruchamia specjalny program Shutterstock zmienia sposób rozliczeń. Fotografowie są wściekli i robią petycję