Starsza pani szła ulicą. Jedno zdjęcie zmieniło ją w ikonę mody

Dobre rzeczy zdarzają się dobrym ludziom. Potwierdzeniem tego powiedzenia jest to, co spotkało panią Lyn Slater, profesor z Uniwersytetu Fordham, która swoim niesamowitym stylem przyciągnęła uwagę jednego z dziennikarzy. To, co stało się później, zmieniło jej życie.

© Lyn Slater / Instagram

Często widzimy zdjęcia różnych sławnych ludzi w kolorowych pismach – przeważnie towarzyszą temu dramaty, lecz w tym przypadku – nie było ani sławnej osoby, ani szukania sensacji. Pewnego dnia Lyn Slater szła na spotkanie z przyjacielem na zewnątrz Lincoln Center, w którym odbywał się Nowojorski Tydzień Mody.


Kobieta absolutnie nie miała pojęcia, że będzie to dzień, który odmieni jej życie. Nagle otoczyło ją kółko zagranicznych dziennikarzy, biorąc ją za jedną z ikon świata mody, które zjechały się na znane wydarzenie. Pojawił się również tłum ludzi, podziwiających styl starszej pani. Ta przełomowa chwila sprawiła, że 63-letnia kobieta stała się ”Przypadkową Ikoną” (ang. Accidental Icon), a jej blog o tej nazwie zaczął zyskiwać nowych obserwujących.

Wszystko stało się przez to, że kobieta ma niesamowite wyczucie stylu. Neguje ona podejście do kwestii ubierania się zgodnie z wiekiem, narzucone przez przemysł odzieżowy. Uważa ona, że człowiek powinien ubierać się tak, by czuł się dobrze ze sobą.

Obecnie kobieta współpracuje z agencją modelingową Elite London oraz jest ambasadorką takich marek odzieżowych, jak Mango czy Uniqlo. Karierę Lyn Slater możecie obserwować na jej Instagramie oraz blogu.
Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? Tak wygląda Saturn. Sonda Cassini znalazła się bliżej niż kiedykolwiek CROZ to minimalistyczny aparat, który sam poskładasz Ten rig z w połączeniu z 6 Panasonikami GX80 pozwolił na nagranie wideo 360 w 12K Fotografka wojenna ujęła na zdjęciach ostatnie chwile swojego życia Dzięki naukowcom z Lund fotografia przekroczyła prędkość światła Czy Souvid Datta dopuścił się plagiatu zdjęcia Mary Ellen Mark? ”Epiphany” to zjawiskowa reklama, która powstała bez użycia efektów specjalnych Potrzebujesz sprzętu fotograficznego? Wypożycz go od innego fotografa za pośrednictwem KitSplit Canon 300 mm f/1.8 - ten potwór naprawdę istnieje Ten film poklatkowy powstał ze zdjęć NASA i pokazuje... strukturę Marsa Google pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość fotografii mobilnej Historyczne fotografie zdradzają, jak wyglądali światowi przywódcy, zanim zostali politykami System Canon EOS ma już 30 lat! Zobaczcie, jak przez ten czas zmieniły się aparaty tej firmy Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens Znane osoby też uwielbiają robić selfie. Oto jak wyglądały takie zdjęcia, zanim pojawiły się smartfony Tornado w 360 stopniach i 4K przybliży Was do potęgi natury BatchPhoto Espresso – wgraj zdjęcie i obrób je online Photo Pod, czyli osobisty namiot dla fotografa w plenerze

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie