Genialny montaż, dynamiczny dźwięk i wspaniałe zdjęcia - takiego Nowego Jorku jeszcze nie znacie

Nowy Jork jest miastem, które nigdy nie śpi. Mieszka tam ponad 8 milionów ludzi – wiecznie panuje zgiełk. Charakter tej metropolii został ukazany przez ekipę Film Spektakel – Petera Jablonowskiego, Thomasa Pocksteinera i Lorenza Pritza.

© Film Spektakel / Vimeo

Trzej panowie postanowili raz jeszcze pokazać, jak wygląda naprawdę doskonały film poklatkowy. Energicznemu montażowi i wspaniałym zdjęciom towarzyszy odpowiedni dźwięk – muzyka wiecznie żyjącego miasta i gwar ulic. To niesamowite, jak udało im się oddać klimat Nowego Jorku w niespełna 3-minutowym filmie.

Szczerze mówiąc, nigdy nie widziałem lepiej wykonanego timelapse’a. Patrząc na ten konkretny, czuję, jakbym leciał nad Nowym Jorkiem i doskonale znał miasto, choć nigdy tam nie byłem. Stylistyka dzieła pokazuje dosłownie, jak żyje metropolia – jak zmieniają się jej światła, ile samochodów przejeżdża przez każde skrzyżowanie. I te wszystkie neony… Coś pięknego.

Materiał do tego timelapse’a został zgromadzony we wrześniu 2016 roku. Ekipa chciała w ten sposób sprawdzić nowe techniki. Zrobienie wszystkich zdjęć zajęło ”10 dni, wiele burgerów i jeden przelot helikopterem”. Oczywiście nocą zespół nie pozwalał sobie na odpoczynek i ciężko pracował, by pokazać "Wielkie Jabłko" jak najlepiej. Na pewno wymagało to dokładnego zaplanowania i zwartego działania.

Charakteru dodał wszystkiemu Alex Clement, który zajmuje się inżynierią dźwięku. Nie da się ukryć, że bez tak dopracowanych odgłosów film nie miałby silnego wyrazu. To doskonały przykład tego, jak istotne jest zgranie dźwięku i muzyki z filmem. Powstało dzięki temu wspaniałe dzieło.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

W ciągu wspomnianych 10 dni ekipa zarejestrowała 65 tysięcy zdjęć, które zajęły łącznie 2,6 Tb na dyskach. Renderowanie filmu trwało aż 36 godzin na najlepszym dostępnym iMacu, jaki udało się znaleźć. Do nagrań Film Spektakel wykorzystali aparaty Sony a7R II, Sony a6300 oraz dwa Canony EOS 6D.

Więcej filmów znajdziecie na Vimeo.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Spojrzenie kreatywnej fotografki na dziką przyrodę zapiera dech w piersi Brian Tomlinson tworzy kolorowe eksplozje przy pomocy tajemniczych mikstur Jak widział świat Karol Kallay? Recenzja albumu ”Photoreporting” Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Małe jest piękne! Udowadnia to Valentina Loffredo w swoim najnowszym projekcie Joshua Paul kontra współczesne standardy. Tak widział Formułę 1 w obiektywie aparatu wielkoformatowego Cudowny film poklatkowy z Wielkiego Kanionu pokazuje piękne formacje chmur Martwa natura to jego działka. Paweł Żak opowiada o swojej interesującej twórczości Borys Nieśpielak i Sławomir Kasper - o rynku galeryjnym w Polsce Palety barw Pantone'a otaczają nas wszędzie. Oto niepodważalny dowód

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?! Evija Laivina fotografuje ludzi z dziwnymi ”gadżetami upiększającymi” z eBaya Na pierwszy rzut oka to zdjęcia wspaniałych kwiatów. W rzeczywistości to kompozycje z nagich, ludzkich ciał