W ciągu 5 lat odwiedziła 30 krajów i ponad 500 miejsc, by zrobić te zdjęcia

Rebecca Bathory interesuje się fotografowaniem opuszczonych, niszczejących budynków. Od 2012 roku stało się to jej najważniejszą pasją. Jej projekt ”Orphans of Time” (tłum. ”Sieroty czasu”) pokazuje wiele nietypowych miejsc w przerażający, aczkolwiek estetyczny sposób.

© Rebecca Bathory / www.rebeccabathory.com

Rebecca Bathory poświęciła się zwiedzaniu opuszczonych budynków. Jej podejście jest pełne burzliwych emocji, które wprawiają widza w melancholię i zastanowienie nad losem każdego z prezentowanych miejsc. Fotografka postanowiła wydać książkę ze swoimi pracami. Prezentację "Orphans of Time" możecie zobaczyć poniżej.

Na swoim koncie Bathory ma już dwie książki: ”Fukushima” oraz ”Soviet Ghosts”. Obie koncentrują się wokół tzw. ”urban exploration”. Pierwsza z nich to opowieść o powrocie do miejsca katastrofy jądrowej – japońskiej Fukushimy. Projekt pokazuje, jak zmieniło się miasto po latach od wydarzenia.

Druga książka przenosi odbiorcę w trochę bliższe nam rejony, a mianowicie do krajów dawnego bloku wschodniego – ZSRR i państw ościennych. Autorka przedstawia dokumentację opuszczonych miejsc w 13 krajach związkowych oraz dawniej okupowanych przez Związek Radziecki. Znajdziecie tam dawne teatry, szpitale, więzienia, fabryki oraz opuszczone miasta.

”Orphans of Time” ma być trzecią, limitowaną publikacją, która koncentruje się na porzuconych budowlach. W zbiorze znajdują się zdjęcia kościołów, dworków oraz różnego rodzaju majątków, które mimo nadgryzienia przez ząb czasu zachowały ślady swojej świetności i dostojnego charakteru. Wszystko jest utrzymane w klimacie groteskowego horroru, lecz autorka pamiętała o wyśmienitej estetyce.

Działania Rebeki Bathory możecie wesprzeć na Kickstarterze.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Surrealistyczne portrety Bena Zanka Przerażające i piękne zarazem. Modelka pozuje z lalką, wyglądającą jak ona Natura wystrojona w komercję - słodka wizja konsumpcjonizmu Grand Press Photo 2020: Najbardziej prestiżowe nagrody prasowe w Polsce rozdane „Best of Russia 2015" - zachwycające fotografie ukazując życie w Rosji Najbardziej kontrowersyjne zdjęcia w historii [galeria] Malowanie światłem w magicznym lesie - piękny film poklatkowy z Rosji WWW sieci: Blindspot Martynas Charevicius wykorzystuje drona do pokazania piękna Litwy Marsz pingwinów, oko w oko z morsem – fotografie Paula Nicklena [inspiracja] Oto zdjęcia nagrodzone w konkursie Grand Press Photo 2015 Female in Focus. Pierwsza edycja konkursu fotograficznego tylko dla kobiet

Popularne w tym tygodniu:

Wykopał basen w lesie. Chciał robić zdjęcia zwierząt w odbiciu Fotografka została mamą dzikich zwierząt. Ufają jej bezgranicznie Jaki pan, taki kram, czyli portrety psów i ich właścicieli autorstwa Alicji Zmysłowskiej Nie uwierzysz, że to widać z Ziemi. Oto najlepsze zdjęcia Drogi Mlecznej Drono-ptak nagrywał robo-żółwia składającego kamero-jaja. Mistrzowskie ujęcia PBS Fotograf Roku NASA – poznaj twórców niezwykłych fotografii Janine Pendleton odwiedza opuszczone miejsca. Jej zdjęcia napawają grozą Seb Agnew stworzył hiperrealistyczne scenerie używając miniatur Japan Camera Hunter wchodzi na YouTube i ma dla was dawkę doskonałych testów