Targi Photokina przechodzą wielkie zmiany - będą odbywać się co roku

Szykują się duże zmiany na targach Photokina. Pierwszą i chyba największą będzie coroczna edycja. Dotychczas Photokina odbywała się co dwa lata, a to dopiero początek. Czy zmiany wyjdą na lepsze?

Targi Photokina

Targi Photokina (© KB)

Photokina to największe targi fotograficzne na świecie, na które wielu producentów planuje premiery aparatów, obiektywów i najnowszych technologii związanych z obrazowaniem. Photokina odbywa się co dwa lata, jednak organizatorzy mają plany na coroczną imprezę. Poza tym targi mają być bardziej różnorodne i pokazywać produkty oraz technologie, które wychodzą poza aparaty i fotografię.

Photokina 2016

Od 2018 roku Photokina będzie odbywać się co roku, dzięki czemu ma lepiej pokazywać coraz szybsze zmiany w fotografii cyfrowej. Poza tym od 2019 roku Photokina będzie odbywać się w maju zamiast we wrześniu. W związku z tym ostatnia wrześniowa Photokina 2018 będzie krótsza i odbędzie się między 26–29 września, ponieważ kolejna edycja odbędzie się już po ośmiu miesiącach.

Photokina 2016

W ramach nadchodzących zmian Photokina chce wziąć pod swoje skrzydła dużo szerszy zakres technologii od wirtualnej rzeczywistości, usług w chmurze do mediów społecznościowych. Będziemy mogli przyjrzeć się bliżej także aplikacjom fotograficznym i okołofotograficznym, rozwiązaniom dla domu i innym najnowszym technologiom.

Pytanie — czy przez coroczny charakter targów Photokina nie straci swojego prestiżu i charakteru? Moim zdaniem ważne premiery w branży fotograficznej wcale nie są takie częste, przełomowe rozwiązania pojawiają się tak naprawdę dość rzadko, często koleje wersje aparatów niewiele wnoszą albo bazują na tym, co już jest. Dotychczas można było mieć pewność, że na Photokinie będą duże premiery, czy tak będzie i teraz czas pokaże. Może się skończyć na tym, że jak zawsze będą bardziej i mniej uczęszczane hale.

Zobacz również: Fujifilm GFX 50S - pierwsze wrażenia z Kolonii

Źródło: www.photokina.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Przychodzi dusza do rozumu to projekt, który pozwala zajrzeć do świata nauki i dostrzec to, czego zazwyczaj nie widzimy Pracownicy DJI zdefraudowali 150 mln dolarów. Zwolniono 29 pracowników Kulisy powstawania sesji zdjęciowej do filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" Nikon zapłaci 475 tysięcy euro za przegrany proces, który sam wytoczył Niecałe 300 zgłoszeń w konkursie im. Krzysztofa Millera Pierwsze kolorowe zdjęcia Ameryki? Jest nowy firmware do Canona EOS-1D X - nowe funkcje i drobne poprawki Czy w DxO OpticsPro 11 są najlepsze algorytmy odszumiania na rynku? Fotograf pozwany o 28 milionów dolarów odpiera zarzuty DxO wykupuje Nik Collection od Google i zapowiada wznowienie rozwoju wtyczek Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 01 Ważna aktualizacja aparatów Fujifilm - X-Pro2, X-T2, X100F, X-T20 oraz GFX 50S

Popularne w tym tygodniu:

Fotografowie i dziennikarze atakowani przez policję w USA. Są poszkodowani Protesty po śmierci George'a Floyda. Ulice USA płoną Shutterstock zmienia sposób rozliczeń. Fotografowie są wściekli i robią petycję