Naucz się 30 technik retuszu kompletnie za darmo. To prawdziwe vademecum fotografa

Jeśli zajmujesz się fotografią cyfrową, tematyka retuszu na pewno nie jest ci obca. Chociaż jeżeli jesteś dopiero na początku swojej drogi – mamy coś dla ciebie. To dawka darmowych poradników, dzięki którym nauczysz się, jak poprawić swoje zdjęcia.

Adobe Photoshop to podstawowe narzędzie pracy wielu fotografów. Jasne – Lightroom też jest przydatny, ale nie wszystko da się w nim zrobić. Zaawansowane prace wymagają odpalenia ikonki ”Ps”. To piekielnie skomplikowany program, więc podrzucamy wam coś, od czego warto zacząć naukę. Te techniki pomogą wam zapoznać się z narzędziami oraz podniosą poziom waszych umiejętności.

Nathaniel Dodson to facet, który lubi dzielić się swoją wiedzą i pomagać fotografom na początku ich drogi. Dzięki jego poradnikom dowiecie się ”co i jak” w Photoshopie. Retuszer nagrał 4 odcinki programu ”30 Techniques Every Photographer/ Retoucher Need to Know!”. Każdy z nich trwa godzinę i przedstawia wachlarz technik obróbki zdjęć – od zaznaczania po obróbkę świateł i koloru.

Do obejrzenia i ćwiczenia będziecie potrzebowali trochę czasu, ale na pewno będzie warto. Jako że pogoda nas nie rozpieszcza – może być to kreatywny sposób na spędzenie weekendu. Jeśli macie problemy z angielskim, skorzystajcie z opcji automatycznego tłumacza po prawej stronie paska nawigacji YouTube.

Odwiedźcie też kanał Nathaniela na YouTube – znajdziecie tam więcej interesujących filmików.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

"Blogowanie stało się częścią mojego życia" - wywiad z Bartem Pogodą "Exposure 2" - dla wszystkich fanów klisz filmowych. Czy w najbliższych latach bezlusterkowce zastąpią lustrzanki? Nikon D4 - bateria mniej, ale bardziej pojemna? 5 aparatów tradycyjnych, które pomogą wam odejść od cyfry Efektywna obróbka wakacyjnych krajobrazów w Gimpie [wideoporadnik] Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? Jak poradzić sobie ze stratą całego sprzętu fotograficznego? Jakie powinno być zdjęcie paszportowe? Aktualne wymogi Perseidy 2019: Jak obrabiać zdjęcia Perseidów? Szybkie, masowe wywoływanie plików RAW [wideoporadnik] Muzyka a fotografia cz.1 - co ma wspólnego Annie Leibovitz z Trickym?