Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną

Widzieliśmy już wiele zdjęć pięknych kobiet w wyrafinowanych baletowych pozach. Rzadko kiedy fotografowie pokazują ich codzienne życie poza tańcem. Damon Dahlen odważył się i zrobił zdjęcia baletnicom w ich sypialniach.

© Damon Dahlen / www.damondahlen.com

Sypialnia to jedno z najbardziej osobistych miejsc każdego człowieka – tam przychodzimy, by odpocząć i poświęcić czas sobie. Damon Dahlen, dzięki "Huffington Post", spędził 6 miesięcy, fotografując prywatną część życia baletnic. Pokazał, jak wygląda życie jego bohaterek poza tańcem.

Wśród kobiet, które fotografował Damon, pojawiły się tancerki z American Ballet Theater oraz Dance Theater of Harlem. Nie zabrakło również baletnic z mniejszych szkół i teatrów. Seria Dahlena pozwala odbiorcy poznać gwiazdy sceny z kompletnie innej perspektywy, gdzie mogą być naprawdę sobą.

Baleriny pozbawione stresu związanego z występami bardzo chętnie współpracowały z fotografem, dając mu podejrzeć nieco ze swojej intymności. Sypialnie kobiet zdradzają ich wrażliwość, charakter, podejście do życia.

Damon Dahlen sfotografował tancerki z różnych części świata, które spotkał w Nowym Jorku. Wśród nich były kobiety z Rosji, Brazylii, Ameryki, Singapuru oraz państw europejskich. Dzięki temu fotografowi udało się uwiecznić nie tylko wrażliwość baletnic, ale również ich poszanowanie dla rodzimej kultury, które kultywują w zaciszach swoich sypialni.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach 100 urodziny i fantastyczne kolorowe zdjęcia - te staruszki na pewno nie zapomną tego dnia Porzuciła sport, by fotografować urocze niemowlaki. Jej zdjęcia są wspaniałe! Tajemniczy świat kreacji “Anonimowych kobiet” autorstwa Patty Caroll Takiego Chicago jeszcze nie widzieliście. Razvan Sera to prawdziwy mistrz fotografii lotniczej Pete Souza, fotograf Obamy, oficjalnie odpowiada za zdjęcia prezydenta Underwooda z „House of Cards” Moje, nie dotykaj! Czyli o zmianach w utworze i prawie do jego integralności Spojrzenie kreatywnej fotografki na dziką przyrodę zapiera dech w piersi

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Przez dwie zimy fotografował ludzi marznąc na moście. Tak powstał projekt "Tramwaj" Czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!