Canon przedstawia ”Poszukiwaczy światła” – profesjonalnych fotografów, reprezentujących markę

Firma Canon postanowiła wypuścić serię filmów zatytułowanych ”Explorers of Light”. Przedstawia w niej to, jak zaczęła się kariera profesjonalnych fotografów współpracujących z marką. Oto pięciu z nich.

5 nowych filmików dołączyło do serii Canona ”Explorers of Light”. Wśród znanych fotografów, współpracujących z firmą, znajdują się takie nazwiska, jak: Sue Bryce, Joel Grimes, Rick Sammon i Jimmy Chin. Nowi fotografowie, którzy znaleźli się wśród ”Poszukiwaczy światła” to: Douglas Kirkland, Jeremy Cowart, Damian Strohmeyer, Stephanie Sinclair oraz Michael Tcherevkoff.

Tytuł, którym Canon nazwał swoich fotografów, jest dość interesujący, zwłaszcza że każda z prezentowanych sylwetek to osoba na naprawdę wysokim poziomie. Bardzo podoba mi się to, że w cyklu filmików każdy z nich podkreśla, że wciąż poszukują światła i stale się rozwijają. W karierze fotograficznej nie można po prostu osiąść na laurach, lecz cały czas doskonalić swoje umiejętności.

Douglas Kirkland

Fotograf gwiazd. W swojej karierze zawodowej fotografował takie ikony kina jak np. Marilyn Monroe.

Jeremy Cowart

Jest on współtwórcą Help-Portrait – przedsięwzięcia dobroczynnego, które pomaga ludziom za sprawą fotografii portretowej.

Damian Strohmeyer

Strohmeyer jest fotografem sportowym z Bostonu. To jeden z profesjonalistów, który pamięta jeszcze czasy, gdy autofokus był tylko raczkującym pomysłem.

Stephanie Sinclair


Sinclair jest fotoreporterką, która koncentruje swoją pracę wokół tematu równouprawnienia i praw człowieka. Jest również założycielką organizacji Too Young to Wed.

Michael Tcherevkoff

Ten fotograf to definicja kreatywności. W swoich pracach stara się realizować skomplikowane wizje. Miał przyjemność realizować kampanie dla takich firm, jak: amerykańska sieć telefonii komórkowej AT&T czy L’Oreal.

Zobacz również: Sposób na naturalny wygląd portretu w Photoshopie

Więcej inspirujących filmów o fotografach Canona znajdziecie na YouTube.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Czym żyje film dokumentalny? Jak do niego podejść? - opowiada Tomasz Wolski Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Ponad 2 miliony zdjęć z początków fotografii zostało udostępnione do pobrania całkiem za darmo Zdjęcia uliczne Franka Herforta opowiadają ”Rosyjskie Bajki” dzisiejszego świata Czekanie na pociąg może być piękne. Luke Agbaimoni spojrzał na temat w nowy sposób Twórczość Marcina Błocha to definicja makrofotografii. Poznajcie jego spojrzenie na piękno owadów 100 urodziny i fantastyczne kolorowe zdjęcia - te staruszki na pewno nie zapomną tego dnia

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Przez dwie zimy fotografował ludzi marznąc na moście. Tak powstał projekt "Tramwaj" Czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!