Hipnotyzujące kinografiki fal oceanu emanują spokojnem

Fotografowanie wody, a zwłaszcza zapadających się fal, jest tematem wielu cudownych projektów. Przeważnie jednak widzimy zdjęcia, które przypominają ośnieżone góry. Tym razem mamy do czynienia ze wspaniałymi kinografikami. Zobaczcie to sami!

Kinografiki (polska nazwa na ”cinemagraphy”) to animowane zdjęcia zapętlone w GIF-ach. Przeważnie wygląda to w ten sposób, że na zdjęciu rusza się jeden element. Może to być modelka mrugająca okiem lub przejeżdżający samochód. Im animacja jest mniej spodziewana, tym lepsza.

Australijski fotograf Ray Collins specjalizuje się w fotografowaniu piękna oceanu. Ma w końcu ku temu wspaniałe warunki. Niestety zatrzymany ruch fal nigdy w pełni nie odda ich piękna i siły. Na szczęście w karierze Raya pojawił się holenderski artysta – Armand Dijcks. Specjalizuje się on w tworzeniu hipnotyzujących kinografik.

Cinemagraphy, czyli animowane zdjęcia, pojawiły się w sieci już dość dawno. W Internecie miały swój najgorętszy okres około roku 2011 i zachwycały naprawdę wszystkich. Dijcks zmontował krótki filmik z kilku prac. Projekt nazwał ”The Infinite Now” (tłum. ”Nieskończone teraz”). Do jego stworzenia wykorzystał program Adobe After Effects oraz Flixel – specjalne narzędzie do kinografik.

”The Infinite Now” to zachwycający projekt, który emanuje spokojem. Połączenie talentów obu artystów zaowocowało niesamowitym dziełem. Co więcej – stało się ono inspiracją dla Andre Heuvelmana z Orkiestry Filharmonii w Rotterdamie oraz pianisty Jeroena van Vlieta do prac nad nastrojową muzyką.

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

Więcej prac znajdziecie na stronie Raya Collinsa oraz Armanda Dijcksa.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Czym żyje film dokumentalny? Jak do niego podejść? - opowiada Tomasz Wolski Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Erik Johansson zaskakuje ponownie. Tak powstała praca ”Full Moon Service” Historyczne zdjęcia pokazują, jak wyglądały slumsy Nowego Jorku w XIX wieku Canon przedstawia ”Poszukiwaczy światła” – profesjonalnych fotografów, reprezentujących markę Ponad 2 miliony zdjęć z początków fotografii zostało udostępnione do pobrania całkiem za darmo Zdjęcia uliczne Franka Herforta opowiadają ”Rosyjskie Bajki” dzisiejszego świata

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Przez dwie zimy fotografował ludzi marznąc na moście. Tak powstał projekt "Tramwaj" Czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!