Hipnotyzujące kinografiki fal oceanu emanują spokojnem

Fotografowanie wody, a zwłaszcza zapadających się fal, jest tematem wielu cudownych projektów. Przeważnie jednak widzimy zdjęcia, które przypominają ośnieżone góry. Tym razem mamy do czynienia ze wspaniałymi kinografikami. Zobaczcie to sami!

Kinografiki (polska nazwa na ”cinemagraphy”) to animowane zdjęcia zapętlone w GIF-ach. Przeważnie wygląda to w ten sposób, że na zdjęciu rusza się jeden element. Może to być modelka mrugająca okiem lub przejeżdżający samochód. Im animacja jest mniej spodziewana, tym lepsza.

Australijski fotograf Ray Collins specjalizuje się w fotografowaniu piękna oceanu. Ma w końcu ku temu wspaniałe warunki. Niestety zatrzymany ruch fal nigdy w pełni nie odda ich piękna i siły. Na szczęście w karierze Raya pojawił się holenderski artysta – Armand Dijcks. Specjalizuje się on w tworzeniu hipnotyzujących kinografik.

Cinemagraphy, czyli animowane zdjęcia, pojawiły się w sieci już dość dawno. W Internecie miały swój najgorętszy okres około roku 2011 i zachwycały naprawdę wszystkich. Dijcks zmontował krótki filmik z kilku prac. Projekt nazwał ”The Infinite Now” (tłum. ”Nieskończone teraz”). Do jego stworzenia wykorzystał program Adobe After Effects oraz Flixel – specjalne narzędzie do kinografik.

”The Infinite Now” to zachwycający projekt, który emanuje spokojem. Połączenie talentów obu artystów zaowocowało niesamowitym dziełem. Co więcej – stało się ono inspiracją dla Andre Heuvelmana z Orkiestry Filharmonii w Rotterdamie oraz pianisty Jeroena van Vlieta do prac nad nastrojową muzyką.

Zobacz również: Podstawy fotografii: jak dobrze ustawić czas naświetlania zdjęć?

Więcej prac znajdziecie na stronie Raya Collinsa oraz Armanda Dijcksa.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Etienne Clotis wskrzesza ikony popkultury we wspaniałym projekcie Zamarznięte mydlane bańki Pawła Załuski podbijają świat! Zobaczcie, jak wyglądały konkursy piękności w dawnym ZSRR Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną Koloryzowane zdjęcia rosyjskich snajperek podbijają Internet. Oto historia jednej z nich Osobliwe przystanki z terenów byłego ZSRR Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Świetne zdjęcia, które pokazują, jak wyglądały zabawy dzieci przed tym, jak świat zdominowała współczesna technologia Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Prawie 100 zdjęć ze wschodu. Alexander Petrosyan opowiedział nam o fotografowaniu na ulicach Rosji Kim jest Szarbat Gula - "afgańska dziewczyna" z portretu Steve'a McCurry? Jacqui Kenny podróżuje i fotografuje świat bez wychodzenia z domu Mike Kelley i powietrzne portrety samolotów, które są jego największą pasją Historia zdjęć dokumentujących jedyne dwa ataki atomowe w 1945 roku Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa

Popularne w tym tygodniu:

Historyczne zdjęcia pokazują, jak wyglądało życie w warszawskim getcie ”Graża, jesteś perfekcyjnie niedoskonała. Skumaj to” - Dominika Cuda walczy ze sztucznością Melancholijne obrazy Krakowa w fotografii Magdy Chudzik Dmitri Markow dokumentuje życie swojego miasta iPhonem. Jego zdjęcia są zachwycające! Pilot samolotu szpiegowskiego zrobił zdjęcia zorzy polarnej z bliska! Dwaj fotografowie zrobili zdjęcie w tej samej chwili. Znajdziesz różnice? Ta fotografka uwielbia robić zdjęcia matkom i niemowlakom. Efekt jest przepiękny Fotografka robi i sprzedaje zdjęcia zwierząt, by pomóc im w walce z rakiem Genialne zdjęcia, które zostały zakopane w archiwum National Geographic Ania Kłosek: ”Mam naturę nomada, który musi się przemieszczać w poszukiwaniu nowych pastwisk” Zdjęcie Drogi Mlecznej bez statywu? To możliwe! Oto prosta sztuczka, jak to zrobić Jak zrobić ciekawe portrety w zaciszu domowym?