Dzięki Halide zdjęcia z waszego iPhone'a będą o niebo lepsze

Jeżeli chcecie wycisnąć ze swojego aparatu w iPhonie wszystko, co się da, to warto zainwestować w bardziej zaawansowaną aplikację fotograficzną na iOS jak np. Halide.

Aplikacje fotograficzne oferowane przez producentów smartfonów, nawet Apple, nie są zbytnio rozbudowane i oferują raczej uproszczoną, automatyczną obsługę. Nie znajdziemy w nich bardziej zaawansowanych funkcji, z których korzystają fotografowie mobilni. Smartfony oferują już na tyle dobrą jakość zdjęć, łącznie z formatem RAW, że warto zainwestować w aplikację, która pozwoli wykorzystać ich potencjał.

Halide daje do dyspozycji fotografa pełną manualną kontrolę nad ekspozycją, czułością ISO i balansem bieli. Możemy też skorzystać z trybu auto. Poza tym do dyspozycji mamy manualą ostrość z Focus peaking oraz histogram wyświetlany na żywo jednak te funkcje podobnie jak fotografowanie w RAW-ach są dostępne od modelu 6s. Halide pozwala też na wyświetlenie linii pomocniczych i poziomicy.

Halide nie jest aplikacją darmową, kosztuje 14 zł, jednak wydaje się to niezbyt wygórowana cena za zaawansowaną aplikację fotograficzną, która pozwala bawić się iPhonem jak zaawansowanym kompaktem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Fotografia mobilna:

Jak 2014 rok witali użytkownicy aplikacji Instagram i Vine? Którą darmową mobilną aplikację do obróbki zdjęć wybrać? Smartfon na wakacjach, czyli jak się przygotować na wyjazd urlopowy Vivo zaprezentowało koncepcję smartfona z odczepianym aparatem Digital Wellbeing: Google sprzeciwia się ukrytym filtrom do selfie i ich nazwom DJI Osmo Moblie 4 – najnowszy gimbal do smartfona z magnetycznym mocowaniem Jak robić świetne zdjęcia smartfonem - porady od Sony Xperia Najciekawsze mobilne zdjęcia według magazynu „Time", czyli Instagram pełen ciekawostek Robisz zdjęcia smartfonem? Na pewno popełniłeś te błędy W fosie z iPhone'em, czyli fotografia koncertowa przez smartfona Darmowa aplikacja na iPhone, która zamaże twarze i usunie dane ze zdjęć Sony Xperia 5 II wykorzystuje technologię z aparatów. Jest nieźle!

Popularne w tym tygodniu:

Awaria Messengera. Chcesz przesłać zdjęcie? Zapomnij Najpopularniejsze w Polsce aplikacje do obrabiania zdjęć Facebook stanie przed sądem za kupno Instagrama? Strategia okazała się problemem Kryminolodzy wykorzystali filmy i zdjęcia ze smartfonów do odtworzenia wybuchu w Bejrucie Te zdjęcia wyglądają jak renesansowe obrazy. Przypadek? Wydałeś 30 tys. na Leikę? Aplikację otrzymasz za darmo Zdjęcia Google nie będą już nielimitowane. Oto kilka alternatyw MIOPS FLEX to inteligentny pilot wyzwalania, ale też znacznie więcej Rode przedstawia nowe zestawy dla wlogerów mobilnych. Są całkiem profesjonalne! Specjaliści uważają, że sensory ToF w smartfonach staną się standardem Snapchat wypuszcza konkurencję dla TikToka. Poznaj Spotlight Apple ProRAW: 12-bitowe surowe pliki z iPhonów dadzą lepszą jakość zdjęć