Dzięki Halide zdjęcia z waszego iPhone'a będą o niebo lepsze

Jeżeli chcecie wycisnąć ze swojego aparatu w iPhonie wszystko, co się da, to warto zainwestować w bardziej zaawansowaną aplikację fotograficzną na iOS jak np. Halide.

Aplikacje fotograficzne oferowane przez producentów smartfonów, nawet Apple, nie są zbytnio rozbudowane i oferują raczej uproszczoną, automatyczną obsługę. Nie znajdziemy w nich bardziej zaawansowanych funkcji, z których korzystają fotografowie mobilni. Smartfony oferują już na tyle dobrą jakość zdjęć, łącznie z formatem RAW, że warto zainwestować w aplikację, która pozwoli wykorzystać ich potencjał.

Halide daje do dyspozycji fotografa pełną manualną kontrolę nad ekspozycją, czułością ISO i balansem bieli. Możemy też skorzystać z trybu auto. Poza tym do dyspozycji mamy manualą ostrość z Focus peaking oraz histogram wyświetlany na żywo jednak te funkcje podobnie jak fotografowanie w RAW-ach są dostępne od modelu 6s. Halide pozwala też na wyświetlenie linii pomocniczych i poziomicy.

Halide nie jest aplikacją darmową, kosztuje 14 zł, jednak wydaje się to niezbyt wygórowana cena za zaawansowaną aplikację fotograficzną, która pozwala bawić się iPhonem jak zaawansowanym kompaktem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Fotografia mobilna:

Jak robić świetne zdjęcia smartfonem - porady od Sony Xperia Nie miał najmniejszej szansy. Wszystko przez nieprzemyślane selfie Dobry design i prostota, czyli VSCO CAM w akcji [recenzja] Grand Mobile Photo za nami. Oto najlepsze zdjęcia mobilne minionego roku Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 2] Messi pobił kolejny rekord! Tym razem na Instagramie Naukowcy z Oxfordu mówią, że turyści robiący selfie z gorylami zarażają je koronawirusem ZTE Axon 20 będzie pierwszym smartfonem z aparatem pod ekranem Kobieta wypadła przez okno samochodu na autostradzie nagrywając film na Snapa Rozmawialiśmy z Michałem Wesołkiem, zwycięzcą Huawei Next Image 2018 Smartfon na wakacjach, czyli jak się przygotować na wyjazd urlopowy Cascable umożliwi ci kontrolę nad wszystkimi aparatami