Dzięki Halide zdjęcia z waszego iPhone'a będą o niebo lepsze

Jeżeli chcecie wycisnąć ze swojego aparatu w iPhonie wszystko, co się da, to warto zainwestować w bardziej zaawansowaną aplikację fotograficzną na iOS jak np. Halide.

Aplikacje fotograficzne oferowane przez producentów smartfonów, nawet Apple, nie są zbytnio rozbudowane i oferują raczej uproszczoną, automatyczną obsługę. Nie znajdziemy w nich bardziej zaawansowanych funkcji, z których korzystają fotografowie mobilni. Smartfony oferują już na tyle dobrą jakość zdjęć, łącznie z formatem RAW, że warto zainwestować w aplikację, która pozwoli wykorzystać ich potencjał.

Halide daje do dyspozycji fotografa pełną manualną kontrolę nad ekspozycją, czułością ISO i balansem bieli. Możemy też skorzystać z trybu auto. Poza tym do dyspozycji mamy manualą ostrość z Focus peaking oraz histogram wyświetlany na żywo jednak te funkcje podobnie jak fotografowanie w RAW-ach są dostępne od modelu 6s. Halide pozwala też na wyświetlenie linii pomocniczych i poziomicy.

Halide nie jest aplikacją darmową, kosztuje 14 zł, jednak wydaje się to niezbyt wygórowana cena za zaawansowaną aplikację fotograficzną, która pozwala bawić się iPhonem jak zaawansowanym kompaktem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Fotografia mobilna:

Lenka, czyli czarno na białym w smartfonowym aparacie Layout - darmowa Instagramowa aplikacja do kolaży Pierwsze zdjęcie z 64 Mpix matrycy Samsunga robi wrażenie VSCO nieudolnie walczy z Instagramem To konto na Instagramie odkrywa tajemnice celebrytów. Nie są aż tak piękni Aplikacje do korekcji perspektywy - SKRWT oraz SKEW Nowy Apple Watch 6 powie ci, kiedy będzie "złota godzina" i nie tylko ZTE Axon 20 będzie pierwszym smartfonem z aparatem pod ekranem Lepsze zdjęcia smartfonem? Żaden problem! Goole Pixel 5 już niedługo. Co z aparatami? Smartfon jak cytryna. Co można wycisnąć z aparatów w słuchawce? Zdjęcie dnia. Chrissy Teigen poroniła. Fotografia trafiła na Instagram

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Urodził się i od razu ściągnął maskę lekarzowi Vivo zaprezentowało koncepcję smartfona z odczepianym aparatem OmniVision prezentuje matrycę 64 Mpix z pikselami o wielkości 1 mikrometra Huawei przygotował fotograficznego potwora. Mate 40, Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ oficjalnie Uważaj na te smartwatche dla dzieci. Mogą szpiegować najmłodszych iPhone 12 bez tajemnic. Apple pokazuje cztery smartfony, a my sprawdzamy ich aparaty iPhone 12 vs Samsung Galaxy S20 FE. Podobna klasa, inna kasa, a co z aparatami? Co to jest Live Photo i jak działa na iPhonie?