Dzięki Halide zdjęcia z waszego iPhone'a będą o niebo lepsze

Jeżeli chcecie wycisnąć ze swojego aparatu w iPhonie wszystko, co się da, to warto zainwestować w bardziej zaawansowaną aplikację fotograficzną na iOS jak np. Halide.

Aplikacje fotograficzne oferowane przez producentów smartfonów, nawet Apple, nie są zbytnio rozbudowane i oferują raczej uproszczoną, automatyczną obsługę. Nie znajdziemy w nich bardziej zaawansowanych funkcji, z których korzystają fotografowie mobilni. Smartfony oferują już na tyle dobrą jakość zdjęć, łącznie z formatem RAW, że warto zainwestować w aplikację, która pozwoli wykorzystać ich potencjał.

Halide daje do dyspozycji fotografa pełną manualną kontrolę nad ekspozycją, czułością ISO i balansem bieli. Możemy też skorzystać z trybu auto. Poza tym do dyspozycji mamy manualą ostrość z Focus peaking oraz histogram wyświetlany na żywo jednak te funkcje podobnie jak fotografowanie w RAW-ach są dostępne od modelu 6s. Halide pozwala też na wyświetlenie linii pomocniczych i poziomicy.

Halide nie jest aplikacją darmową, kosztuje 14 zł, jednak wydaje się to niezbyt wygórowana cena za zaawansowaną aplikację fotograficzną, która pozwala bawić się iPhonem jak zaawansowanym kompaktem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Fotografia mobilna:

Kolorowe kredki w smartfonie noszę, czyli Repix Co to jest stacking? Bez tego fotografia mobilna by nie istniała Co to jest ”slofie” i dlaczego Apple próbuje je opatentować? Lory Stripes, czyli paski, linie i zawijasy Nowa technologia budowy obiektywów zoom już niedługo nawet w najcieńszych smartfonach Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 3] „Smartfonowy Zawrót Głowy” - premiera książki Jacka Boneckiego na Warszawskich Targach Książki Google usuwa tryb fotografowania gwiazd z Pixela 4a oraz Pixela 5 Huawei Honor V8 - podwójny aparat w tańszym modelu Co to jest Live Photo i jak działa na iPhonie? Smartfony z Androidem będą mogły kontrolować lampy Profoto Fisheye Pro, czyli emulator rybiego oka

Popularne w tym tygodniu:

1000 godzin pracy zaowocowało pięknymi, minimalistycznymi kolażami Samsung Galaxy S21 Ultra ma najlepszy aparat na świecie! Wygrał wszystko! 40 Mpix i piksele wielkości 1 mikrometra. Nowa matryca OmniVision to rewolucja Jak wygląda życie opiekuna w zoo? Te zdjęcia pokazują miłość do zwierząt 200-megapikselowa matryca Samsunga może się pojawić już niedługo Facebook rozpozna i opisze zdjęcia niewidomym. To świetna wiadomość! Uważaj na zamienniki aparatu w iPhonie. Dostaniesz ostrzeżenie od Apple Sztuczna inteligencja w Samsungu Galaxy S21 usunie ze zdjęć niepożądane obiekty Qualcomm Snapdragon 870 5G obsłuży matryce o rozdzielczości 200 Mpix Artysta połączył zdjęcia znanych osób. Wiesz, kto to jest? ZEISS zadba o aparaty w smartfonie vivo X60 Pro+. Warto mu się przyjrzeć