Fotobudka dla psów na festynie okazała się strzałem w dziesiątkę. Psiaki ją pokochały

Jason Checkla wpadł w zeszłym roku na genialny pomysł. Podczas festynu poświęconego psom, postanowił otworzyć budkę fotograficzną, gdzie fotografował czworonogi. W tym roku zdecydował się powtórzyć całą akcję i wyszło to lepiej, niż planował. Zobaczcie jego zdjęcia.

© Jason Checkla / jasoncheckla.com

Po zeszłorocznym festiwalu Glens Falls Pet Fest i pierwszej edycji budki fotograficznej, Jason Checkla spotkał się ze sporym zainteresowaniem wielu osób – pytali go o sprzęt, technikę oraz samo fotografowanie zwierząt. Niestety całe przedsięwzięcie nie opłacało się fotografowi, więc na tegoroczną edycję postanowił przygotować inną formę budki.

Tym razem, zamiast fotografować psy cyfrowo i bawić się w postprodukcję, Jason postanowił skoncentrować się na zdjęciach natychmiastowych. To klasyczna forma budki fotograficznej, do której ktoś przychodzi, robi zdjęcie i wychodzi z fizyczną odbitką w ręce.

Checkla kupił drukarkę do zdjęc w formacie 4×6 cala oraz cały osprzęt. Zmienił również zeszłoroczne niebieskie tło na białe, by nadać zdjęciom bardziej oficjalny charakter oraz wybrał inne ustawienie światła. Żeby przedsięwzięcie się zwróciło, Jason postanowił brać 10 dolarów za odbitkę lub 15 dolarów za odbitkę oraz zdjęcie w formie cyfrowej.

10 proc. całego zysku przeznaczył na miejscowe schronisko dla zwierząt. Dzięki szczytnemu celowi i nowej formie prezentacji zdjęć, Jasonowi udało się zrobić ich aż dwukrotnie więcej. Oczywiście starzy klienci nie zapomnieli o fotografie i w tym roku również go odwiedzili.

Fotografowanie nie było zbyt proste, ponieważ wokół zwierząt było bardzo dużo elementów rozpraszających, a Checkla musiał niejednokrotnie tarzać się po ziemi, by być na poziomie mniejszych psów. Dodatkowym utrudnieniem było skoncentrowanie ich uwagi na sobie i skłonienie do patrzenia w obiektyw.

Jason wykonał zdjęcia przy wykorzystaniu obiektywu Canon EF 50 mm f/1.8 STM. W zeszłym roku fotografował szkłem Canon EF 17–40 f/4 mm L. W przyszłym roku planuje jednak wykorzystać sigmowską 35-tkę, by mieć trochę szersze plany i zadbać o ostrość.

Więcej zdjęć Jasona Checkli znajdziecie na jego stronie internetowej oraz Instagramie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Weather Photographer of the Year 2019: zdumiewające zdjęcia pogody Lens Culture Portrait Awards 2015 - galeria zwycięzców i finalistów Lisy wcale nie są takie szczwane, jak mogłoby się wydawać. Ich wrażliwość pokazuje Roeselien Raimond Najlepsze zdjęcia grudniowego deszczu meteorów Przedstawiamy wam najlepsze z ostatnio zgłoszonych zdjęć w konkursie National Geographic Travel Photographer of the Year 2016 Cudowne zdjęcia balonów w tureckiej Kapadocji, które powstały bez grama Photoshopa "Stuccoland!" to seria zdjęć, w której główną rolę gra kolorowy tynk Podróż na Islandię była dla niego odskocznią od ”streeta” Ogromny księżyc nad wulkanem. Fotograf wykorzystał sztuczkę optyczną "Białe Domy" Federica Scarchilliego to miejsce spokoju i regenerującej ciszy Czarnobyl - z aparatem 25 lat później Moskwa na fotografiach z... komórki

Popularne w tym tygodniu:

Ojciec roku powraca. Te zdjęcia wysyła do swojej partnerki, gdy ta pyta o dzieci Bohaterowie. Ten projekt to hołd dla walczących z COVID-19 Bardzo niepokojące portrety ludzi i ich zwierząt. Tych zdjęć nie da się zapomnieć Rzuciłem wszystko i pojechałem w Bieszczady. Taką fotograficzną podróż polecam każdemu Obiektywy są za drogie? Zrób zatem swoje! Jej wyszło to naprawdę ciekawie Teleskop Hubble'a znowu działa! Przesłał niesamowite zdjęcia 7777 zdjęć przez 21 lat. Mężczyzna pokazał, jak zmieniał się dzień po dniu