Burza, malowanie światłem i modelka z wyczuciem czasu. Imponująca sesja z piorunami w tle

Eric Pare jest kanadyjskim fotografem, specjalizującym się w malowaniu światłem. Widzieliśmy już kilka jego projektów, ale w żadnym modelka nie odegrała tak ważnej roli jak w najnowszym. Eric i Kim (modelka) podróżują ze sobą od ponad 2 lat i robią zdjęcia w bardzo wyjątkowych miejscach.

© Eric Pare / Instagram

Eric Pare oraz Kim najlepiej bawią się podczas kreatywnych sesji zdjęciowych z wykorzystaniem długich czasów otwarcia migawki oraz plastikowych przezroczystych rur z latarkami. Malowanie światłem to bajkowa technika, która od 2013 roku pozwala wyrazić Erikowi wewnętrzny spokój.


Wspaniałe zdjęcie, które widzicie, jest owocem współpracy. Eric nie jest fotografem, który lubi stać za aparatem podczas tworzenia nowych prac. Zawsze bierze czynny udział w ich powstawaniu – przeważnie jego rola koncentruje się na machaniu rurami, by stworzyć ślady świetlne.

Eric Paré tworzy niezapomniane obrazy malując światłem tło za modelkami

Fotografia konceptualna wymaga od fotografa przede wszystkim kreatywności. Każde zdjęcie jest objawem ogromnego zaangażowania w realizację projektu….

Tym razem to Kim wcisnęła migawkę, gdy poczuła, że to odpowiednia chwila. Para fotografowała w Nowym Meksyku. Wiał zimny porywisty wiatr, a w tle rozpętała się burza. Pioruny latały na lewo i prawo, lecz modelka stała na planie nieustraszona. Eric dał Kim wyzwalacz do aparatu, a ona zaczęła pozować i czekała na ten moment. Stało się to nieoczekiwanie, Eric nawet dokładnie nie wiedział kiedy.


Fotograf wrzucił zdjęcie na Instagram i obiecał sobie, że usunie je następnego dnia, ponieważ komentarze na temat ”Gwiezdnych Wojen” zwyczajnie w świecie go irytują – nie ma telewizora, nie ogląda filmów, a ta tematyka w ogóle go nie pociąga. Nie zmienia to faktu, że jest cudowne i rozeszło się w Internecie jak świeże bułeczki.

Więcej zdjęć Erica znajdziecie na jego Instagramie.

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Czarno-białe zdjęcia Jema Cresswella ukazują humbaki jako niesamowicie majestatyczne istoty Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Czym żyje film dokumentalny? Jak do niego podejść? - opowiada Tomasz Wolski Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Fotobudka dla psów na festynie okazała się strzałem w dziesiątkę. Psiaki ją pokochały Zachwycający film poklatkowy 4K powstawał 6 lat i pokazuje potęgę komórek burzowych Jacqueline Roberts sfotografowała dzieci techniką sprzed 160 lat. Efekt? Mroczne, przenikliwe portrety Świat Marcina Sachy to fotomontaże z najczarniejszych koszmarów. Odważycie się je zobaczyć? Pan”Tone” to projekt, który pokazuje sport w kolorach świata. I to nie byle jakich! Zobaczcie, jak powstały te zdjęcia. Niektóre rozwiązania są naprawdę niespodziewane

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Ukąsiła go czarna mamba, ale dokończył fotografowanie węża. I robi im dalej zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Historia tragicznego zdjęcia z Wietnamu. Fotografia obiegła świat pozbawiona kontekstu Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!