”Czy w razie rozwodu oddasz nam pieniądze za zdjęcia?” Co odpowiesz na takie pytanie?

Spotkałem się już z różnymi absurdami świata fotografii. Oczywiście nie obeszło się bez piekielnych klientów – niektórzy mieli sporą obsuwę w płatnościach, niektórzy jej unikali, inni chcieli poprawek. Ale to przekracza już ludzkie pojęcie.

Na Reddicie pojawił się ciekawy wpis. Użytkownik justinwheelon wrzucił zrzut ekranu, w którym para ślubna bezczelnie pyta o klauzulę zapewniającą zwrot pieniędzy w przypadku rozwodu. Przyznacie, że brzmi to nawet już nie śmiesznie, ale niezrozumiale.

Oczywiście post od razu trafił do wielu fotografów – niektórzy zastanawiali się czy to żart, inni zaczęli się pieklić. Zupełnie się temu nie dziwię. To delikatnie mówiąc nielogiczne zachowanie, ba pokusiłbym się o stwierdzenie, że to niegrzeczne. Nie mam pojęcia, jaki był realny powód zadania tego pytania, ale jeden z użytkowników Reddita skwitował sytuację piękną wypowiedzią: ”Czy dostanę zwrot pieniędzy za posiłek, jeśli zrobię się głodny później?”.

Witam, moja narzeczona i ja szukamy fotografa ślubnego, lecz mamy problem z odpowiednią umową. Chcemy zawrzeć klauzulę, która gwarantuje nam zwrot pieniędzy w przypadku jeśli się rozwiedziemy, ze względu na to, że nie będziemy potrzebować tych zdjęć. Proszę daj mi znać, czy masz taki zapis w swojej umowie lub czy byłbyś w stanie go dodać. Dziękuję!

Tłumaczenie wpisu z Reddita

Często zdarzają się wam ”piekielni klienci”? Jesteśmy ciekawi, jakich absurdów doświadczyliście w swojej pracy fotograficznej.

Zobacz również: Przykładowa obróbka zdjęcia ślubnego

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekowstki:

Znikające Polaroidy Fade to Black pojawiły się dużo wcześniej niż Snapchat Nie uwierzycie, że te zdjęcia powstały bez pomocy Photoshopa Płaskie obiektywy już niedługo mogą pojawić się w fotografii i to nie tylko mobilnej Oto przewodnik przez niesamowity i bardzo rzadki sprzęt Nikona Raport Nikona: ponadto 50% profesjonalnych fotografów nie wie, jak podpisać zdjęcia zgodnie z prawem Samsung ma pomysł na fotografię przyszłości i opatentował aparat w soczewce kontaktowej Moda na Instaxy wciąż trwa, a Fujifilm sprzedaje ich coraz więcej Ehang 184 to chiński dron, do którego zmieści się aparat i fotograf Sprawdzamy jak działa funkcja 4K Photo i Post Focus w aparatach Panasonic Niesamowita Warszawa w obiektywie Macieja Margasa Jedno zdjęcie, dobra wola i Facebook. Rachunek dla fotografa na 10 tys. dolarów Post Focus - ostrzenie po wykonaniu zdjęcia Wizualny symulator i kalkulator głębi ostrości - przydatne narzędzie nie tylko dla początkujących Czy media społecznościowe rujnują życie? Shuttout.com - konkursy fotograficzne dla amatorów na których można zarobić Nowa i tania Leica! Sports Illustrated zwalnia wszystkich swoich fotografów Niezwykłe koloryzowanie zdjęć z Dynamichrome Niezwykłe fotomontaże... bez Photoshopa Czy prawdziwego burgera można sfotografować iPhonem, aby wyglądał jak w reklamie? Google Seaview - nurkowanie bez wychodzenia z domu Zrób coś konkretnego ze swoich zdjęć z serwisu Instagram Zaskakujące zdjęcia bardzo mokrych kotów Kamerka GoPro na butelce zamiast fotografa ślubnego