Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8

Jak pokazuje doświadczenie wielu fotografów, czasem warto przyjrzeć się bliżej obiektywom, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak śmieci. Fotograf Mathieu Stern znalazł na pchlim targu bardzo ciekawy obiektyw warty 200 euro, który kupił za 20 euro. Będziecie zaskoczeni efektami, jakie nim osiągnął.

Targi ze starociami mogą czasem być źródłem bardzo ciekawych odkryć. W ostatnim czasie pisaliśmy o Leice M2 za 5 dolarów. Taką okazję trudno przebić, ale zawsze warto przyjrzeć się obiektywom dostępnym na targach staroci.

Kolejnym przykładem takiego znaleziska jest obiektyw Tamron 90 mm f/2.8, który fotograf Mathieu Stern znalazł na targu ze starociami w pudełku z innymi szkłami i nieczystościami! Mathieu nie zraził się tym, ani, jak mu się na początku wydawało, wygórowaną ceną od gburowatego sprzedawcy.

Tamron 90 mm f/2.8

Gdy już miał zrezygnować z kupna intrygującego kształtem obiektywu, sprawdził jego cenę na eBayu. Odkrył, że podobne szkła są warte 200 euro, więc postanowił zaryzykować 20 euro. Po jego wyczyszczeniu okazało się, że obiektyw jest w bardzo dobrym stanie, a Mathieu był zdumiony jakością obrazu, jaką daje. Po podpięciu do aparatu przez przejściówkę wykonał kilka portretów i filmików.

Zerknijcie na krótki, animowany filmik opisujący całą historię i pokazujący, na co stać ten ciekawy obiektyw, który poza pięknymi portretami oferuje także funkcję makro. Jak widać, czasem warto przyjrzeć się bliżej, jakie skarby kryją się na targach ze starociami.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Źródło: www.diyphotography.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? Niesamowity rig do obiektywu Nikkor 800 mm powstał z wózka na meble Latające lampy błyskowe to genialny sposób wykorzystania dronów To wcale nie Kodak opracował pierwszy automatyczny aparat! Einstein był pierwszy Nowy patent Microsoftu zadziwił rynek sposobem wyginania matryc W tej szwajcarskiej wiosce turyści nie mogą fotografować, ponieważ… inni mogliby być zazdrośni Po pierwsze - rzemiosło, czyli o pokorze w fotografowaniu Mimo tego, że dzielą ich tysiące kilometrów, udało im się zrobić wspólne zdjęcie Nowe zdjęcia Jowisza ujawniają, że na jego powierzchni występują burze Autofokus w Sony A9 jest naprawdę niesamowity! Oto przykładowy film ”Jednooki musztardowy potwór”, czyli jak wydrukować aparat średnioformatowy na drukarce 3D Prototyp szkła Leica Noctilux-M 50 mm Edition 0.95 może być wasz za 25 tysięcy dolarów Zdjęcia "druhen" tej panny młodej pokazują siłę prawdziwej przyjaźni Ulepszony algorytm koloryzujący coraz lepiej radzi sobie z czarno-białymi zdjęciami Budżetowy aparat wielkoformatowy 8 x 10 już niedługo trafi do sprzedaży Canon EF 200 mm f/1.8 - ta armata jest znana również jako "Oko Saurona" Kamerka GoPro odbiła pocisk snajperski i uratowała życie dziennikarzowi Nowy inteligentny algorytm Google usunie obiekty, które przeszkadzają na zdjęciu Czy iPhone może mierzyć się z profesjonalną kamerą Arri Alexa za ponad 300 000 złotych? Sony IMX382 to malutka matryca, która może nagrywać i śledzić z prędkością 1000 kl./s Legendarny aparat Leica M2 za 5 dolarów

Popularne w tym tygodniu:

Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite! Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C